Kolo štěstěny

Široce koncipovaný román odehrávající se v 2, polovině 19 století ve viktoriánské Anglii sleduje osudy tří generací jedné londýnské bankéřské rodiny. Příběh začíná roku 1886 v exklusivní chlapecké škole. Zpočátku zdánlivě nevinná potyčka mezi kamarády skončí tragicky – jeden z nich se utopí. Jde o nehodu, nebo chladnokrevnou vraždu?
Od toho dne pronásleduje čtveřici spolužáků – bratrance Hugha a Edwarda Pilasterovy, Mickyho Mirandu a jeho krajana Tonia Silvu – hrozivý přízrak, který rozvíří jejich osudy v kolotoč vášní, nenávisti, intrik a zločinů. Za vším stojí bezohledný a ctižádostivý Micky, který se prostřednictvím přítele Edwarda vetře do přízně vysoce postavené rodiny Pilasterových, aby svému otci zajistil moc a peníze. Na své cestě do pekel se neštítí žádných prostředků a bez skrupulí odstraňuje všechny, kdo mu stojí v cestě.

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/7091/kolo-stesteny-aeN-7091.jpg 4.3180
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)

A Dangerous Fortune (1993)

Počet stran:428
Jazyk vydání:český
Překlad:Vladimír Marek
Autor obálky:Viera Fabianová
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:80-85944-67-7

Kniha Kolo štěstěny

ESKIMOS

Kniha se čte velmi dobře. Je to spíše oddechovka, trochu červená knihovna... Takový "ženský románek".. Ale líbil se mi )

Lolila

Táto kniha nepatrí medzi najlepšie, čo som od Folletta prečítala, ale aj naprie tomu je výborný spisovateľ. Vie zaujať.... milý príbeh z prostredia bankárov, kde nechýbajú intrigy, moc, závisť a tiež láska, priateľstvo, charakter,....taká oddychovka.

Allysa1985

I když to nebyla žádná pecka, Follett prostě psát umí, od něj se dá číst i červená knihovna z prostředí bankovních domů v Anglii na konci 19. století.

alekis
04.11.2018

Tuto knihu jsem s velkým potěšením přečetla už asi 3x a zdá se mi, že by bylo žádoucí si ji zase osvěžit v paměti. Kdysi jako dítě jsem četla pohádku, myslím, že se stejným názvem, či to snad bylo Kolo osudu.... Už si to moc nepamatuju, ale řekla bych, že nějaký vládce uvrhl v nemilost svého dřívějšího spolupracovníka, ba snad i skoro přítele, a ten musel makat někde v jámě, otáčet tam kolem (?). Posléze došlo k převratu a vládce se ocitl v jámě u téhož kola... Tehdy jsem pochopila, jak se to kolo osudu otáčí... Tak tato knížka je v jedné větě právě o tom. Moc dobré čtení, sympatický hlavní hrdina, a padouch skončí tak jak má... Přesto si to radši znovu přečtu, ať tady nepíšu bludy, lidská paměť je krátká a ta moje přímo kratičká... :-)

Klarinecka
28.10.2018

Jako první knížku od autora jsem přečetla Kavky a úplně mě to nadchlo. Kolo štěstěny bylo rovněž velmi povedené, takže si určitě přečtu i další knihy. Musím uznat, že postavy má autor skvěle propracované, protože ani v reálném životě mě už dlouho nikdo neštval tak jako Micky Miranda, během čtení jsem nejednou litovala, že je fiktivní, protože jsem cítila nutkavou potřebu mu dát na budku :)

pavlinka0250
06.10.2018

Další kniha od pana Folletta a opět skvělá, on to prostě umí. Velice čtivé a já jen doporučuji.

Igor1311
12.09.2018

trocha ťažšie som sa do deja dostával, pretože tento typ príbehu s mnohými intrigami mi na follettovi nie príliš sedí. no po začítaní sa a uvedomení si, že život bankárov a najvyššej elity spoločnosti je ozaj taký mi kniha prišla veľmi zaujímavá. intrigy medzi členmi rodiny, v najvyšších kruhoch sú ozaj také, ako ich follett opísal. aj keď mi dej knihy prišiel trocha menej napínavý ako pri románe Kavky či Sršeň lieta v noci, aj Kolo štěstěny si drží vysoký nadštandard a už sa neviem dočkať na jeho novinku Piliere moci.

petrilena
17.08.2018

Skvělá knížka, Follet je prostě vypravěč.