Kolo štěstěny

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Široce koncipovaný román odehrávající se v 2, polovině 19 století ve viktoriánské Anglii sleduje osudy tří generací jedné londýnské bankéřské rodiny. Příběh začíná roku 1886 v exklusivní chlapecké škole. Zpočátku zdánlivě nevinná potyčka mezi kamarády skončí tragicky – jeden z nich se utopí. Jde o nehodu, nebo chladnokrevnou vraždu? Od toho dne pronásleduje čtveřici spolužáků – bratrance Hugha a Edwarda Pilasterovy, Mickyho Mirandu a jeho krajana Tonia Silvu – hrozivý přízrak, který rozvíří jejich osudy v kolotoč vášní, nenávisti, intrik a zločinů. Za vším stojí bezohledný a ctižádostivý Micky, který se prostřednictvím přítele Edwarda vetře do přízně vysoce postavené rodiny Pilasterových, aby svému otci zajistil moc a peníze. Na své cestě do pekel se neštítí žádných prostředků a bez skrupulí odstraňuje všechny, kdo mu stojí v cestě....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/70_/7091/kolo-stesteny-aeN-7091.jpg 4.3180
Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Ikar (ČR)
Orig. název:

A Dangerous Fortune (1993)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (40)

Kniha Kolo štěstěny

Přidat komentář
ESKIMOS
03. února

Kniha se čte velmi dobře. Je to spíše oddechovka, trochu červená knihovna... Takový "ženský románek".. Ale líbil se mi )

Lolila
27. ledna

Táto kniha nepatrí medzi najlepšie, čo som od Folletta prečítala, ale aj naprie tomu je výborný spisovateľ. Vie zaujať.... milý príbeh z prostredia bankárov, kde nechýbajú intrigy, moc, závisť a tiež láska, priateľstvo, charakter,....taká oddychovka.

Allysa1985
09. ledna

I když to nebyla žádná pecka, Follett prostě psát umí, od něj se dá číst i červená knihovna z prostředí bankovních domů v Anglii na konci 19. století.

alekis
04.11.2018

Tuto knihu jsem s velkým potěšením přečetla už asi 3x a zdá se mi, že by bylo žádoucí si ji zase osvěžit v paměti. Kdysi jako dítě jsem četla pohádku, myslím, že se stejným názvem, či to snad bylo Kolo osudu.... Už si to moc nepamatuju, ale řekla bych, že nějaký vládce uvrhl v nemilost svého dřívějšího spolupracovníka, ba snad i skoro přítele, a ten musel makat někde v jámě, otáčet tam kolem (?). Posléze došlo k převratu a vládce se ocitl v jámě u téhož kola... Tehdy jsem pochopila, jak se to kolo osudu otáčí... Tak tato knížka je v jedné větě právě o tom. Moc dobré čtení, sympatický hlavní hrdina, a padouch skončí tak jak má... Přesto si to radši znovu přečtu, ať tady nepíšu bludy, lidská paměť je krátká a ta moje přímo kratičká... :-)

Klarinecka
28.10.2018

Jako první knížku od autora jsem přečetla Kavky a úplně mě to nadchlo. Kolo štěstěny bylo rovněž velmi povedené, takže si určitě přečtu i další knihy. Musím uznat, že postavy má autor skvěle propracované, protože ani v reálném životě mě už dlouho nikdo neštval tak jako Micky Miranda, během čtení jsem nejednou litovala, že je fiktivní, protože jsem cítila nutkavou potřebu mu dát na budku :)

pavlinka0250
06.10.2018

Další kniha od pana Folletta a opět skvělá, on to prostě umí. Velice čtivé a já jen doporučuji.

Igor1311
12.09.2018

trocha ťažšie som sa do deja dostával, pretože tento typ príbehu s mnohými intrigami mi na follettovi nie príliš sedí. no po začítaní sa a uvedomení si, že život bankárov a najvyššej elity spoločnosti je ozaj taký mi kniha prišla veľmi zaujímavá. intrigy medzi členmi rodiny, v najvyšších kruhoch sú ozaj také, ako ich follett opísal. aj keď mi dej knihy prišiel trocha menej napínavý ako pri románe Kavky či Sršeň lieta v noci, aj Kolo štěstěny si drží vysoký nadštandard a už sa neviem dočkať na jeho novinku Piliere moci.

petrilena
17.08.2018

Skvělá knížka, Follet je prostě vypravěč.