Kolo štěstěny

Rozvětvený příběh na pozadí dějin 19. století a barvitý kolotoč vášní, nenávisti, intrik a zločinů – Kolo štěstěny je dalším důkazem mistrovství celosvětového bestselleristy Kena Folletta. Windfieldskou školu, elitní anglický ústav pro nadějné mladé muže, zasáhne roku 1866 tragédie: jeden ze studentů se za záhadných okolností utopí. Jen několik žáků bylo události přítomno a pouze někteří vědí, co se skutečně stalo. Nikdo však netuší, jak osudově tato smrt propojí po následující tři desetiletí jejich životy – Edwarda a Hugha Pilasterových z vlivného rodu londýnských bankéřů, Mickyho Mirandy a Tonia Silvy z divoké jihoamerické Kordovy, jejich rodiny, přátele, lásky… a jak jejich vzájemné vztahy, náklonnosti a zášti zasáhnou do historie....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/483052/big_kolo-stesteny-GSI-483052.png 4.3246
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Kalibr

A Dangerous Fortune, 1993

Kniha Kolo štěstěny

neolitka

Pokud se jednalo o linku s Hughem kniha mě moc bavila. Sotva jsem se začetla, přišla část věnovaná Mickymu a hned jsem myslela, že knihu odhodím a už se k ní ani nevrátím.

Noisette73
22.06.2021

Toto je moje první setkání s Kenem Follettem a jsem nadšená!
Hrozně se těším až si zakoupím jeho trilogii Pilíře země.
Byl to nádherný čtenářský zážitek a já mám radost, že jsem se autora rozhodla zkusit.
Mimochodem obálka je krásná.

Fanda74
21.06.2021

Já jsem spokojený - čtivé, mělo to švih, napětí, taková rodinná sága - dva pořádní "zloduši", myslím že všechno, co k tomuto typu "pokračování Dickense a Dumase" patří.

martinaandulka
19.04.2021

Druhá polovina 19 století Anglie,příběh začíná potyčkou,která vyústí smrtí jednoho z chlapců,které vypadá jako nehoda... .Kniha se četla na začátku trochu těžce,pak jsem si zvykla a četlo se mi lépe.Příběh a historie té doby je napsána moc hezky,jen lidé jsou stejné dobří a špatní jako v reálném životě.

Kanylka
08.03.2021

Od auta jsem četla Pilíře země, Na věky věků, Zima světa, Pád titánů, Hranice věčnosti...Všechny tyto knihy jsou prostě úžasné. Kolo štěstěny mezi ně patřit nebude.

MatoPalkes
28.01.2021

Možno si to viacej užije ženské publikum, ale mňa to skutočne bavilo.

derminator
17.01.2021

Micky a tetička Augusta jsou oba pěkní padouši. Toť na začátek mého hodnocení. Kniha se číst dá. Není to úplně můj šálek kávy, je to spíše román historicko- dobrodružno- romantický a to já zase až tak nemusím, ale i tak musím říci že tak špatné to není. Follet psát umí a i v této knize není o zápletky, intriky a vraždy nouze. Nu knihu hodnotím na 65%. A zajímalo by mě jendno je Kordova smyšlená? Nebo v historii existovala? Nevíte někdo? Budu rád za odpovědi jelikož jsem v historických pramenech tuto zemi nenašel!

Dani5a
25.12.2020

Kniha se mi líbila, děj má spád, popisuje život bankéřské rodiny v průběhu 26-ti let.