Kokpit

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kosinského román, plný napětí, morálních otázek, fyzického a psychického násilí, strachu, sexu, ošklivosti, krutosti, ale i humoru a krásných lyrických pasáží, líčí osudy bývalého agenta americké tajné služby Tardena. Jednoho dne je okolnostmi donucen opustit svůj dosavadní život, skrývat se a neustále měnit identitu. To s sebou přináší i velkou osamělost, která se však střetává s jeho touhou po blízkém kontaktu s lidmi. Díky nezměrné vynalézavosti hrdina objeví způsob, jak vstupovat do života svých nic netušících obětí, manipulovat s nimi jak se mu zlíbí a využívat jich k uspokojení svých vlastních potřeb. Čím větší mu hrozí nebezpečí, tím odvážnější jsou jeho eskapády, tím nenasytnější jsou jeho sexuální tužby. Tarden není schopen žít bez fyzického napětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45972/kokpit-N0t-45972.jpg 3.521
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Dokořán
Orig. název

Cockpit, 1975

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Kokpit

Přidat komentář
Messilina
07.07.2019

Prostě americké literatuře nerozumím. Tohle mě vůbec nebavilo. Hlavní problém celé knihy je, že nemá děj. Je to jen takový deník.

orinka3
12.07.2015

Velice těžká a spletitá četba, která čtenáře buď přinutí pochopit hrdinu v jeho složitých situacích, anebo odradí a unaví. Četla jsem Nabarvené ptáče, jednou, a zařekla se - nikdy víc. Depresivnější věc jsem snad v ruce neměla. Ani tohle není o mnoho lepší, v podstatě se nedivím, že autor neskončil dobře.


rakytnik
29.03.2015

Útěk dovnitř ...