Kokpit

Kosinského román, plný napětí, morálních otázek, fyzického a psychického násilí, strachu, sexu, ošklivosti, krutosti, ale i humoru a krásných lyrických pasáží, líčí osudy bývalého agenta americké tajné služby Tardena. Jednoho dne je okolnostmi donucen opustit svůj dosavadní život, skrývat se a neustále měnit identitu. To s sebou přináší i velkou osamělost, která se však střetává s jeho touhou po blízkém kontaktu s lidmi. Díky nezměrné vynalézavosti hrdina objeví způsob, jak vstupovat do života svých nic netušících obětí, manipulovat s nimi jak se mu zlíbí a využívat jich k uspokojení svých vlastních potřeb. Čím větší mu hrozí nebezpečí, tím odvážnější jsou jeho eskapády, tím nenasytnější jsou jeho sexuální tužby. Tarden není schopen žít bez fyzického napětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/45_/45972/kokpit-N0t-45972.jpg 3.619
Vydáno · Dokořán

Cockpit · 1975

Kniha Kokpit

Messilina

Prostě americké literatuře nerozumím. Tohle mě vůbec nebavilo. Hlavní problém celé knihy je, že nemá děj. Je to jen takový deník.

orinka3
12.07.2015

Velice těžká a spletitá četba, která čtenáře buď přinutí pochopit hrdinu v jeho složitých situacích, anebo odradí a unaví. Četla jsem Nabarvené ptáče, jednou, a zařekla se - nikdy víc. Depresivnější věc jsem snad v ruce neměla. Ani tohle není o mnoho lepší, v podstatě se nedivím, že autor neskončil dobře.

rakytnik
29.03.2015

Útěk dovnitř ...

TIP: Máte rádi Databázi knih?

americká literatura polská literatura

Jerzy Kosiński