Koko

Koko https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14636/koko-14636.jpg 3 23 5

Sugestivní thriller amerického autora je příběhem čtyř veteránů z Vietnamu, kteří jdou po stopách masového vraha. Čtyři přátele spojuje společné tajemství - znají muže, který si v době vietnamské války říkal Koko, dopouštěl se brutálních vražd a posléze jako nezvěstný zmizel. Po letech se v New Yorku najdou zavraždění muži s jeho vizitkou a čtyři veteráni jsou rozhodnuti zabránit jeho dalšímu řádění. Jejich bývalý spolubojovník je poloviční přízrak, nestárnoucí, psychicky poznamenaný člověk, který nemůže zemřít a věří, že vraždami ostatním poskytuje vykoupení a spásu, jež sám nedokáže najít. ... celý text

Literatura světová , Horory

Vydáno: , Beta-Dobrovský

Koko , 1988

Hotovson
29.06.2023 3 z 5

Velký špatný, děsná nuda, se vůbec divim, že jsem se prokousal tim začátkem, naštěstí to konec vytáhnul o jednu hvězdu. Dlouho se mi nestalo, že bych se u knížky takhle trápil, kdybych to neměl do Výzvy, tak s tim seknu.

Luigi1
07.06.2023 3 z 5

Podle mě zbytečně natahovaný začátek který knize moc nepřidal naopak ubral

ber-tram
05.09.2022 3 z 5

Ubrat sto stran, zkrátilo by se to o stovku. Ubrat dvěstě stran, o dvě stovky... Motiv by nezmizel, když není. Ledaže spočívá v upovídané pětisetstránkové anamnéze, že kdo prošel Vietnamem, šíbe mu, ať už morduje nebo pase po mordýři. 27/22

tazkykamen
25.08.2022 4 z 5

Telefón, modrá ruža, biely slon.
Možno si Koka prečítam ešte raz, lebo miestami pôsobí ako (rečou jednej z postáv) dokumentárny román a určité fakty začínajú dávať zmysel až spätne. V určitej chvíli štruktúrou a postavami pripomína Spielbergove Čeluste inak je ,ale navýsosť orginálny.Odkazy na Brunhoffovho Babara sú premyslené rovnako ako na hudbu Ellingtona a Charlie Parkera. Straub vytvoril komplexné konzistentné dielo ktorého hlavnou myšlienkou je je ....naozaj čo? Po mnohých uváhach sa nakoniec prikláňam k textu z obalu - hľadanie amerického sériového vraha z dodatkom že príbeh nemá hlavnú postavu, ale hlavné postavy ako si už začínam u Strauba zvykať. Koko je "iba" žánrová psychadelická krimi, ale tej najvyššej kvality.

danny_21
22.08.2019 2 z 5

Bohužel tato vietnamská variace na Coppolovu Apokalypsu mě nechala absolutně chladným, ukrutně dlouhým úvodem a chaotickými postavami otrávila … velké zklamání pro samostatnou práci ve srovnáni s kooperací s Mistrem Králem. Nabízí se srovnání s nejlepšími úlety Clive Barkera - 40 %