Kódex Tieňolovcov

Kódex Tieňolovcov https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250733/bmid_kodex-tienolovcov-jia-250733.jpg 4 184 27

Kódex Tieňolovcov je najstaršia a najznámejšia príručka pre každého nefila. Od prvého vydania v 13. storočí je Kódex najlepším priateľom každého mladého Tieňolovca. Či už potrebuje poradiť s démonským jazykom, alebo si pripomenúť, ako sa správne drží stélé, s Kódexom po ruke sa nemusí ničoho báť. V najnovšom 27. vydaní Kódex opisuje všetky oblasti života nefilov: dejiny aj zákony nášho sveta; návod ako identifikovať jeho mnohých neľudských obyvateľov; ktorým koncom stélé sa kreslí; čo je pyxis; prečo nefili nepoužívajú strelné zbrane; kde majú bosoráci ukryté svoje značky a ako ich objaviť; odkiaľ sa berie všetka svätená voda. Kódex sumarizuje mnohé učebnice geografie, histórie, mágie a zoológie v jednom peknom a prehľadnom zväzku. Všetky starobylé drevoryty a stredoveké kresby sme v najnovšom vydaní nahradili modernými ilustráciami, ktoré oslovia a zaujmú aj najhipsterskejších mladých Tieňolovcov. Toto vydanie bude už čoskoro dostupné v knižniciach Inštitútov po celom svete a v takzvaných kníhkupectvách obyčajných.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Slovart (SK)

The Shadowhunter's Codex , 2013

Vendelie
Vendelie
08.01.2019 3 z 5

Ilustrace krásné, místy to bylo i zábavné, ale tahle knížka mě ze všech lovců stínů zatím bavila nejméně, ale úplně špatná nebyla :)

Peťulka3
Peťulka3
01.01.2019 5 z 5

Vtipné a milé.

hurikan123
hurikan123
28.12.2018 4 z 5

nepřineslo mi to až tak moc...

MíšaS.
MíšaS.
20.12.2018 5 z 5

Pro milovníky Lovců stínů naprostá nezbytnost. Za mě tam mohlo být více komentů od Jace, Simona a Clary, ale super kresby mi to vynahradily.
Už se nemohu dočkat třetího dílu Temných lstí ;).

InaSeLoki
InaSeLoki
10.12.2018 5 z 5

Vymazlená kniha pro fanoušky lovců stínů, která opět dokazuje propracovanost tohoto fiktivního světa. Konečně jsme se jí dočkali i v českém jazyce.

Je to příručka, taková stručná encyklopedie pro (budoucí) lovce stínů s přidanými hodnotami... Pro nás civili je vyzdobena krásnými ilustracemi a trefnými poznámkami Clary, Simona a Jace, které nás s dávkou vtipu a osobitosti těchto postav provází textem.

I přes to pění chvály, mám dvě drobné výtky.
První se týká opětovně křehké vazby knihy, která je sice nádherná, ale prostě křehká, nakladatelství.
Druhá může být, pro někoho kdo nečetl první tři knihy série Nástrojů smrti, spoiler. Dobrá, četli jste tedy. Nuže moje druhá výtka se týká Jaceova příjmení. Proč se podepisuje pod svou revizi tímto příjmením, když se ty poznámky řadí do časové osy někdy po prvních třech knihách Nástrojů smrti? To byl strašněj spoiler, co?

Sečteno a podtrženo, skvěle jsem se při čtení bavila.
Až si tu knihu pořídím domů, doplním si ji vlastními poznámkami, ale vlastní kresbu raději vynechám. :-)

Gynger
Gynger
05.11.2018 5 z 5

Za mě super. Dozvěděla jsem se hodně o světě stínů. Asi nejvíce mě baví poznamky Clary, Jace a Simona, které vás provází celým kodexem. To jsou prostě oni :D

Sarajana
Sarajana
14.10.2016 5 z 5

Skvělá kniha pro fanoušky světa Lovců stínů, mě se kniha velmi líbila.

lovci stínů

Autoři knihy