Kódex Tieňolovcov

Kódex Tieňolovcov je najstaršia a najznámejšia príručka pre každého nefila. Od prvého vydania v 13. storočí je Kódex najlepším priateľom každého mladého Tieňolovca. Či už potrebuje poradiť s démonským jazykom, alebo si pripomenúť, ako sa správne drží stélé, s Kódexom po ruke sa nemusí ničoho báť. V najnovšom 27. vydaní Kódex opisuje všetky oblasti života nefilov: dejiny aj zákony nášho sveta; návod ako identifikovať jeho mnohých neľudských obyvateľov; ktorým koncom stélé sa kreslí; čo je pyxis; prečo nefili nepoužívajú strelné zbrane; kde majú bosoráci ukryté svoje značky a ako ich objaviť; odkiaľ sa berie všetka svätená voda. Kódex sumarizuje mnohé učebnice geografie, histórie, mágie a zoológie v jednom peknom a prehľadnom zväzku. Všetky starobylé drevoryty a stredoveké kresby sme v najnovšom vydaní nahradili modernými ilustráciami, ktoré oslovia a zaujmú aj najhipsterskejších mladých Tieňolovcov. Toto vydanie bude už čoskoro dostupné v knižniciach Inštitútov po celom svete a v takzvaných kníhkupectvách obyčajných....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250733/kodex-tienolovcov-jia-250733.jpg 4.4111
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Slovart (SK)

The Shadowhunter's Codex, 2013

Kniha Kódex Tieňolovcov

Miri294

Nádherná kniha. Možná kdybych si ji přečetla dřív než Nástroje smrti, byly by informace o něco zajímavější. Přesto jsem si čtení užila. Krásné ilustrace a bavily mě i ty připsané komentáře.

Peťula96
25.10.2020

Přečtení Kodexu mi dalo mnoho nových vědomostí o světě stínů a zodpovědělo mi to i pár otázek, které jsem měla. Některé části mě bavily méně a některé více. Nejvíce mě zajímala kapitola o démonech, podsvěťanech a o runách. Výčet démonů, který zde najdeme, je podle mě ale hrozně krátký. Vyjmenovala bych jich taky klidně více a více se o nich rozepsala. O podsvěťanech, tedy o vlkodlacích, vílách, upírech a o čarodějích, se zde toho dozvíme mnoho nového, co v knihách nebylo řečeno, takže to mi udělalo velkou radost. Tu jsem měla také z ukázky run, kterou jsem zde našla, v té vidím největší plus této knihy.
Celkově knihu hodnotím kladně a rozhodně si ji ještě několikrát přečtu. Jestli jsi světem stínů tak pohlcen/a jako já, nebo jen se o něm chceš dozvědět více, tak je tato kniha ta správná volba. Jen takové malé doporučení - než se do něj pustíš, tak si nejprve přečti sérii Nástrojů smrti, Kodex by mi mohl pár věcí vyspoilerovat.

luculi
15.08.2020

Pěkně pojatý způsob jak čtenářům osvětlit základy ohledně světa lovců stínů. Kniha je vedená jako učebnice, kterou její předchozí majitelé popsali poznámkami a pokreslili obrázky a nyní se dostala vám do ruky. Obsahuje opravdu hodně informací a je krásně přehledná.

Lea_41
11.07.2020

Boží. Krásná kniha pro fanoušky lovci stínů..

gryffin
25.06.2020

K této knize jsem se dostal přes sérii pekelné stroje. Už v prologu první knihy jsem začal potřebovat nějaký šikovný přehled všelijakých démonů, upírů atd. Přesně to mi Kodex poskytl, také jsem se díky němu začal zajímat o anděli. DOPORUČUJI!!!

MystoganW
13.06.2020

Nečetla jsem úplně všechen text, to je asi zbytečné. Báječně jsem se ovšem zasmála u přidaných popisků a to v téhle knize jde. Povedlo se.

Luigi1
11.06.2020

Kdo je fanoušek Světa stínů tak by si měl tuto knihu přečíst a mít uloženou nejen doma ale i v paměti.Moc pěkné čtení.Doporučuji

kacaaba
30.04.2020

Slibovala jsem si od toho trochu víc. Jak píše kindlova42, kdybych to četla dříve, možná by mě to nadchlo víc. I když ty připsané komentáře mě bavily.

lovci stínů

Autoři knihy