Markytánka

Marie už deset let spokojeně žije s milovaným manželem Michelem Adlerem a jejich štěstí kalí jediná skutečnost — nemají děti. Michel však musí náhle na příkaz falckraběte vytáhnout do boje s útočnými husity, kde se chová velmi statečně a dokonce zachrání život císaři Zikmundovi, za což je jmenován říšským rytířem. Vzápětí ale po krvavém střetnutí s husity beze stopy zmizí. Marie krátce po jeho odjezdu zjistí, že je těhotná, a nemůže se dočkat, až manželovi tu radostnou zprávu oznámí, jenže když je Michel prohlášen za mrtvého, zůstává úplně sama a bez pomoci, vydaná napospas chamtivým a zlým lidem. Nakonec je dokonce nucena z hradu tajně prchnout. Přesto stále věří, že by Michel mohl být naživu, a rozhodne se připojit coby markytánka k válečnému tažení do Čech. Čeká ji mnoho útrap a nebezpečenství......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1428/markytanka-SHu-1428.jpg 4.3115

Kočovná nevěstka 2.

Literatura světová, Historické romány
Vydáno, Knižní klub

Kastellanin, 2005

Kniha Markytánka

Zulejka
29.08.2020

Přečetla jsem jedním dechem. Naprostá spokojenost. Jdu na další díl :-)

Ctenar1202
23.08.2020

ruhý díl historické ságy odehrávající se na pozadí husitských válek.

Marii, která již deset let žije spokojeně s Michelem Adlerem se během okamžiku zhroutí svět a ona musí opustit hrad a bojovat o svoji čest a život.

Druhý díl mě bavil stejně moc jako první. Prostě středověk. Války, násilí, obrovské sociální rozdíly a tvrdý život.

Jaru
22.02.2020

Skvělé pokračování. Promyšlený dej a také zajímavý vhled do dějin husitských válek na českém území.

hortenzie
04.10.2018

Trochu jsem se obávala, že tento díl nedosáhne úrovně 1.dílu, že to bude hlavně nezáživné líčení bojů - ale byla jsem příjemně překvapená.

jindrusa
23.11.2017

I přes drsné líčení bojů a znásilňování se mi pokračování líbilo.

Kerberos
19.06.2017

Marii fandím,opět dobré jdu na další díl.

Kabalenka
29.11.2016

První díl byl lepší, ale tohle taky fajn.

PriyaTv
05.08.2016

V knihovně jsem na tuto kniho narazila náhodou a pak jsem zjistila, že je to druhý díl trilogie. Každopádně jsem při čtní skorem nedýchala. Plánuji si přečíst i první díl i ten poslední.