Křesťanská otrokyně

Jakmile se Mariina zapřisáhlá nepřítelkyně Hulda dozví, že její sokyně je opět těhotná, vymyslí a připraví dokonalý plán: nechá Marii unést a prohlásit za mrtvou. Zločin se zdaří a Michel, Mariin znovunalezený manžel, truchlí po své životní lásce. Zakrátko však na něj Hulda a její spojenci naléhají, aby se opět oženil. Marie je mezitím prodána do otroctví a odvlečena ze země. Jen s nasazením života se jí a jejímu dítěti podaří překonat veškeré útrapy a vrátit se do vlasti. Tam ji ale čeká šokující zpráva: Michel už není volný…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/7338/krestanska-otrokyne-7338.jpg 4.477

Kočovná nevěstka (3.)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Das Vermächtnis der Wanderhure (2006)

Počet stran:582
Jazyk vydání:český
Překlad:Eva Mazůrková
Autor obálky:Miloslav Disman
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-242-1924-0

Kniha Křesťanská otrokyně

Kerberos
19.06.2017

život se občas zaplete,ale Marie si poradí.

Vendelín2000
29.07.2015

Pěkné, ale předešlé dvě byly dle mého mnohem lepší, a už vůbec se to nedá srovnat s třídílným filmem, který podle knihy vznikl. Je pravda, že tak od poloviny druhého dílu se knižní i filmové zpracování zcela liší, ale i přesto mi připadá poutavější ten film. Dočtu ještě zbývající dva "rozšiřující" díly, a uvidím, jaký z toho budu mít pocit :)

orinka3
17.12.2013

Třetí díl se mi zdál zajímavější než druhý, ale opět ho nemůžu vychválit coby literární dílo století. Hlavně se mi nelíbil obrat, který se v dílech několikrát opakuje, a to že "Marie prskla" - hodně nešikovné vyjádření nesouhlasu hlavní hrdinky. Ale jako vyloženě oddechovou četbu třeba při chřipce se dá kniha doporučit.

maruna
18.11.2013

Třetí díl je strhující, napínavý, plný emocí. Už ale stačilo. Teď si udělám přestávku se středověkem :)

deedulka
05.10.2013

3. díl trilogie o Marii a jejím choti Michelovi. Knihu jsem relativně rychle přečetla, vzhledem k jejím 582 stranám. :) Příběh byl napínavý, barvitý a nudné pasáže se vyskytovaly jen zřídka. I když první díl Kočovná nevěstka nepřekonal, líbil se mi o něco více než druhý Markytánka. Politika se zde sice také často řešila, ale už to nebyly takové obsáhlé pasáže. Marie, kterou prohlásili za mrtvou, si tentokrát musela poradit v cizí zemi jako otrokyně a Michel s novým břímě, jenž musel přijmout na své sídlo.

petik1
08.04.2013

Opět jsem knihu přečetla jedním dechem. Úžasné čtení... Velice emotivní pasáže které se týkají dětí, tam jsem měla opravdu na krajíčku :-) Už se moc těším na další díl.

Lenka 13
21.10.2012

Opět pěkné.... dobrodružné...napínavé čtení..Těším se na jiné knihy od této spisovatelky.

tina.38
12.04.2012

Ani tato kniha nezklamala prostě úžasné čtení.

romance otroctví rytíři láska 15. století Německo historické romány pro ženy

Iny Klocke