Křesťanská otrokyně

Křesťanská otrokyně https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/7338/bmid_krestanska-otrokyne-cX1-7338.jpg 4 98 12

Kočovná nevěstka série

Jakmile se Mariina zapřisáhlá nepřítelkyně Hulda dozví, že její sokyně je opět těhotná, vymyslí a připraví dokonalý plán: nechá Marii unést a prohlásit za mrtvou. Zločin se zdaří a Michel, Mariin znovunalezený manžel, truchlí po své životní lásce. Zakrátko však na něj Hulda a její spojenci naléhají, aby se opět oženil. Marie je mezitím prodána do otroctví a odvlečena ze země. Jen s nasazením života se jí a jejímu dítěti podaří překonat veškeré útrapy a vrátit se do vlasti. Tam ji ale čeká šokující zpráva: Michel už není volný…... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Das Vermächtnis der Wanderhure , 2006

Paulika419
31.08.2023 5 z 5

Znovu nechybělo napětí,intriky,boje a láska.Taky přemíra alkoholu ruských bojarů s trochou humoru knize nezaškodila.Ale dva předchozí díly se mě líbily víc.

Szilvia1
17.03.2022 5 z 5

Třetí díl o Marií je plný cestování z jedné krajiny do druhé,ale i tak je to napínavý díl.Byla jsem zvědavá a držela jsem palce Marií,aby se znovu shledala se svým milovaním manželem a se svými dětmi.Byla to krásná série.

Zulejka
03.10.2020 5 z 5

Ani tento díl mě nezklamal. Naopak. Čtení jsem si opravdu užila a hltala stránku za stránkou. Baví mě doba, do které je příběh zasazen, cestování různými kraji a hlavně různé vztahy mezi lidmi. Navazování přátelství, láska k manželovi, dětem, ale i nenávist, pohrdání, strach, bolest, to vše je tu úžasně popsáno a obsaženo. Jednoduše mě to bavilo :-)

LilianaFalcon
27.06.2019 3 z 5

Když zhodnotím celou sérii... Napřed jsem byla trochu v šoku. Čekala jsem uhlazenější sérii historických romancí, ale už prvních 60 stránek mě vyvedlo z omylu :-D Intriky, nespravedlivé obvinění, brutální znásilnění, zmrskání,... no pak už jsem se ničemu nedivila.
Líbilo se mi zasazení do doby okolo upálení Mistra Jana Husa. To jsou přece jen dějiny, které jsou v Čechách všem notoricky známé, a dívat se na ně z úhlu pohledu Němců bylo zajímavé.
Jinak bych řekla, že Marie je taková Angelika. Jejich osudy a strastiplná cesta ke štěstí si byly hodně podobné. I když musím říct, že Marie, ač nevěstka, mi byla sympatičtější. Minimálně nepůsobila jako taková rozhoďnožka jako Angelika.

Kerberos
19.06.2017 5 z 5

život se občas zaplete,ale Marie si poradí.

Vendelín2000
29.07.2015 3 z 5

Pěkné, ale předešlé dvě byly dle mého mnohem lepší, a už vůbec se to nedá srovnat s třídílným filmem, který podle knihy vznikl. Je pravda, že tak od poloviny druhého dílu se knižní i filmové zpracování zcela liší, ale i přesto mi připadá poutavější ten film. Dočtu ještě zbývající dva "rozšiřující" díly, a uvidím, jaký z toho budu mít pocit :)

orinka3
17.12.2013 3 z 5

Třetí díl se mi zdál zajímavější než druhý, ale opět ho nemůžu vychválit coby literární dílo století. Hlavně se mi nelíbil obrat, který se v dílech několikrát opakuje, a to že "Marie prskla" - hodně nešikovné vyjádření nesouhlasu hlavní hrdinky. Ale jako vyloženě oddechovou četbu třeba při chřipce se dá kniha doporučit.

maruna
18.11.2013 5 z 5

Třetí díl je strhující, napínavý, plný emocí. Už ale stačilo. Teď si udělám přestávku se středověkem :)

deedulka
05.10.2013 4 z 5

3. díl trilogie o Marii a jejím choti Michelovi. Knihu jsem relativně rychle přečetla, vzhledem k jejím 582 stranám. :) Příběh byl napínavý, barvitý a nudné pasáže se vyskytovaly jen zřídka. I když první díl Kočovná nevěstka nepřekonal, líbil se mi o něco více než druhý Markytánka. Politika se zde sice také často řešila, ale už to nebyly takové obsáhlé pasáže. Marie, kterou prohlásili za mrtvou, si tentokrát musela poradit v cizí zemi jako otrokyně a Michel s novým břímě, jenž musel přijmout na své sídlo.

petik1
08.04.2013 5 z 5

Opět jsem knihu přečetla jedním dechem. Úžasné čtení... Velice emotivní pasáže které se týkají dětí, tam jsem měla opravdu na krajíčku :-) Už se moc těším na další díl.

Lenka 13
21.10.2012 5 z 5

Opět pěkné.... dobrodružné...napínavé čtení..Těším se na jiné knihy od této spisovatelky.

tina.38
12.04.2012 5 z 5

Ani tato kniha nezklamala prostě úžasné čtení.

láska pro ženy rytíři otroctví 15. století Německo historické romány romance

Iny Lorentz