Kocour Bob

Kocour Bob https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364687/bmid_kocour-bob-EUH-364687.jpg 4 536 172

Kocour Bob série

Neobyčejná kniha s neobyčejným příběhem. I tak lze popsat jednu z nejprodávanějších britských knih současnosti. Poutavý, autobiograficky laděný příběh o přátelství mezi mladým muzikantem a jeho kocourem byl přeložen již do 26 světových jazyků a dočkal se více než 850 000 prodaných výtisků. James, bývalý bezdomovec a potulný muzikant, nalezl jednoho dne u svého bytu zraněného kocoura a dal mu jméno Bob. Vzniklo mezi nimi silné pouto, které pomohlo Jamese definitivně vysvobodit z drogové závislosti. Bob zároveň začal Jamese doprovázet na jeho pouličních vystoupeních v ulicích Londýna. Stala se z nich nerozlučná dvojka, jež je dodnes zajímavou atrakcí pro turisty ze všech koutů světa. Při tom všem zažívali komická i nebezpečná dobrodružství, která se stala součástí tohoto oblíbeného bestselleru.... celý text

Literatura světová , Příroda, zvířata , Příběhy

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Street Cat Named Bob , 2012

Arya26
29.06.2017 5 z 5

Tato kniha byla skvělá oddechovka. Milý, čtivý příběh o poutu mezi člověkem a jeho mazlíčkem. Knížka mě až neskutečně bavila, a tak jsem ji vcelku rychle přečetla. Je to knížka povinná pro všechny kočkomily. Na knize jsem ocenila i to, že byla napsaná podle skutečného příběhu.

kamolka
21.04.2017 5 z 5

Tato kniha se mi opravdu moc líbila. Patřím mezi milovníky koček, takže mě zaujal už jen název knihy a obálka, ale po přečtení prvních pár stránek mě kniha chytla i svým příběhem. Je to krásný příběh o tom, jak jedno malé zvíře (jakékoliv) může člověku změnit život. Doporučuji a těším se na další díl.

VladiKlaisner
08.04.2017

Příjemná, pro mě spíš odychovka. Původně mi byl doporučen film, ale ten je jen v angličtině, tak jsem jako knihomil sáhla raději po knížce. Celkem mi ujasnila názor na lidi z ulice. Pěkné pouto mezi člověkem a zvířetem ať už je to kočka nebo pes. Literární počin ale nečekejte.

KejmlP
07.04.2017 4 z 5

Kniha mi byla doporučena jako odpočinkové čtení, a v tomto ohledu nezklamala. Jako příběh o naději, věrnosti a změně k lepšímu bych ji určitě doporučil. Jen mi trochu dělala problém adaptace na děj, který do značné míry postrádá vyvrcholení, které jsem neustále očekával. Nicméně jelikož má být příběh podle skutečnosti, nelze tento fakt autorovi nijak vyčítat.

Ruxandra
01.04.2017 4 z 5

Pokud jste milovník koček, budete milovat i Boba :) Krásné, příjemné, oddechové.

medlovice
24.03.2017 5 z 5

Jsem ráda , že jsem knihu našla v knihovně a přečetla si ji. Pozitivní.
Krásný obal a příběh.

LadyCharlene
17.03.2017 5 z 5

Jsem opravdu velmi ráda, že jsem se k této knížce dostala. Bob i James si ukradli kousek mého srdce. Je to nádherný a dojímavý příběh o tom, jak se muž, který neměl skoro nic a toulavý kocour našli. Vzniklo z toho neobyčejné přátelství, které dokážou pochopit jen ti, kteří mají se svou kočkou podobné pouto. James a Bob se navzájem potřebovali, podporovali a společně se probojovali k lepšímu životu.Je to překrásná kniha, kterou neodložíte, dokud ji celou nepřečtete. Možná trochu změnila můj pohled na pouliční umělce. Mrzelo mě, že jsem ji dočetla, ale už se těším, až se pustím do druhého dílu.

Danago
10.03.2017 2 z 5

Krásná obálka. Bohužel to nebylo čtení pro mě. Naprosto mě to ničím neoslovilo. Knížku jsem přečetla, ale moc mě nebavila. Je fakt, že přátelství s kočlou si nedovedu představit,mám zkušenost , že kočky jsou své paní. Osobně si myslím, že pejsek by byl v tomto příběhu věrohodnější. Ale to je jenom můj názor. Další díl určitě číst nebudu !

Sylvika
19.02.2017 4 z 5

Mám slabost pro malé čtyřnohé rezavce, takže tuto knihu jsem musela mít, i když mé očekávání nebylo veliké. Takže mne kniha překvapila, takové milé čtení na zimní večery.

Sidonie
08.02.2017 3 z 5

Podle obálky jsem čekala takové to povídání o kočkách bez nějakého většího sdělení. Kočky mám ráda, takže proč ne? Ale nic extra jsem nečekala.
Ale ejhle, ono je v tom něco víc. On je to vlastně docela dobrý příběh, který rozhodně není jen roztomilou novelkou o kočičkách.
K My děti ze stanice Zoo by se to dalo přirovnat jen s přivřenýma očima, ale kniha to špatná prostě není.

Mohla bych poukázat na pár nelogičností v ději (poprvé u veterináře blechy nemá, v druhé polovině knihy píše, že na začátku měli problém s blechami...) a na pár vět, které by zasloužily korekturu.
Občas mě to hraní na city až vytáčelo a hodně jsem musela u čtení přemýšlet, kolik je na tom pravdy.
Ubrala bych taky na těch úslovích a odkazech na různá díla... hlavně v závěru to s tím buddhismem či čím bylo vážně zbytečné. Nehodilo se to tam. Kniha možná nějaké poselství nese, ale neměla by se snažit působit přespříliš vznešeně. Pořád to je jen jeden životní příběh.
Vlastně dva.

Dávám pěkné 3*.

PS: Jestli si ale někdo myslí, že ta hra na city fungovala, tak to úplně ne. James se konec konců dostal do situace vlastní vinou a vždycky se mohl vrátit do Austrálie. Společnost mu pomáhala víc než dost: kde bych já sehnala byt zadara? Musím nejdřív skončit na ulici?
Ne, já vím, že lehké to neměl a nikdo by tuhle cestu nezvolil dobrovolně. Ale přece jen... Když si už poněkolikáté stěžoval na to, jak těžké to má, jak jsou lidé zlí atd., trochu mě to zvedalo ze židle.
(Pokračování mě nezaujalo, to už podle mě vaří z vody.)

_Michelle_
31.01.2017 4 z 5

Řekla bych, že někdy je pouto zvířete a člověka silnější, než vztah člověka k člověku. Možná je to tím, že tomu čtyřnohému roztomilému chlupáči dokážeme snáze a bezmezně věřit a otevřít mu svá srdce dokořán, protože víme, že nás neopustí, ať už jsme chudí či bohatí, zdraví či nemocní, staří či mladí, atd. Miluje nás prostě takové, jací jsme. Přesně o tomto je Kocour Bob, kniha, která zachycuje jedno krásné přátelství a nabádá čtenáře ke štědrosti, které se mnohdy s ohledem na uspěchanou dobu nedostává.

NeradovaKatka
18.01.2017 5 z 5

Dlouho jsem na knihu čekala a opravdu mě nezklamala. Přečteno za necelé tři hodiny, nemohla jsem se odtrhnout! Jako milovník koček jsem si Boba opravdu zamilovala a celý příběh mě opravdu dostal. Osudy obou hrdinů mě dojímaly, obzvláště když se jedná o skutečný životní osud. Velmi se těším na druhý díl!

Aivinka
04.01.2017 5 z 5

Tahle kniha mě zasáhla. Uplně mi změnila pohled na svět a na city lidí. Přečetla jsem jí jedním dechem a jsem za to upřímě ráda. Je taky jistou motivací pro ostatní, a když si uvědomím že tohle není jediný takový příběh lidí kteří se chtějí změnit ale nemůžou (z jakehokoli důvodu) je na světě více, mám z toho špatný pocit. Hodně lidí si stěžuje na svůj život a problémy ale neuvědomují si že někdo to má na světě daleko těžší než my.

Ťapulka
02.01.2017 5 z 5

Knížka mi změnila pohled na lidi bez domova, dnes mám "svého" bezdomovce, od kterého si kupuji časopis a vždy mu něčím přilepším a popovídám si s ním. Je to moc zajímavý příběh a jejich fotky a videa jsou kouzelná!

quack
07.12.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila a četla se sama. Je pěkné, jak jeden malý tvoreček může naprosto změnit celý život. :) Po přečtení jsem se koukala na jejich fotky a videa a Bob je vážně kouzelný. :)

JezinkaJ
02.11.2016 4 z 5

Prima knížka, pro všechny milovníky koček a také ty, kteří uvažují, že si pořídí kočičího kamaráda. Mám takové kamarádky dvě a je s nimi báječný život. Dokonce mi občas nosí pozoruhodné dárky.

kol8tka
30.08.2016 1 z 5

Tato knížka mě opravdu zklamala. Pro autora je to určitě silný příběh, ale pro mě jako čtenáře spíše nuda. Obyčejné vyprávění o kocourovi.

MartinaPri
26.08.2016 5 z 5

Zajímavý příběh - teda jestli se to tak dá napsat. Spíše získání pohledu z druhé strany. Nejdříve jsem se nemohla začíst, ale jelikož jsem věděla, že se jedná o skutečný příběh, četla jsem dál. Jsem ráda, že všechno dopadlo dobře a navíc jsem si pustila pár videí na youtube, kde jsem se mohla podívat na Boba :)

Irsaf
19.07.2016 5 z 5

Pěkný čtení.

BabsV
18.07.2016 4 z 5

Jakožto kočkomil jsem naprosto spokojená. Příběh byl jednoduše podaný tak jak se ve skutečnosti stal a vůbec nevadil nedostatek vyumělkovatelnosti. Dovede člověka donutit se zamyslet a určitě to není pohádka o kouzelném uzdravením, kterým si autor prošel. V průběhu děje snad není možné nefandit těm dvěma... Už se nemůžu dočkat až se mi pod ruce dostane další díl.
(doporučuji i sáhnou po anglické verzi díky jednoduchosti textu)