Kocour Bob

Kocour Bob https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364687/bmid_kocour-bob-EUH-364687.jpg 4 539 172

Kocour Bob série

Neobyčejná kniha s neobyčejným příběhem. I tak lze popsat jednu z nejprodávanějších britských knih současnosti. Poutavý, autobiograficky laděný příběh o přátelství mezi mladým muzikantem a jeho kocourem byl přeložen již do 26 světových jazyků a dočkal se více než 850 000 prodaných výtisků. James, bývalý bezdomovec a potulný muzikant, nalezl jednoho dne u svého bytu zraněného kocoura a dal mu jméno Bob. Vzniklo mezi nimi silné pouto, které pomohlo Jamese definitivně vysvobodit z drogové závislosti. Bob zároveň začal Jamese doprovázet na jeho pouličních vystoupeních v ulicích Londýna. Stala se z nich nerozlučná dvojka, jež je dodnes zajímavou atrakcí pro turisty ze všech koutů světa. Při tom všem zažívali komická i nebezpečná dobrodružství, která se stala součástí tohoto oblíbeného bestselleru.... celý text

Literatura světová Příroda, zvířata Příběhy
Vydáno: , Ikar (ČR)

A Street Cat Named Bob , 2012

dominika1897
30.01.2019 5 z 5

Povinně bych pouštěla na školách. Jedna z mých nejoblíbenějších knížek. (Film je také zdařilý :)

LenkaV.1
20.01.2019 5 z 5

Tak tohle bylo pohlazení po duši, přečteno jedním dechem. Knížka o naději, že i ze dna se dá odpíchnout ke slunci.

1bublina
16.01.2019 5 z 5

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy a knihu jsem přečetla za jediný den. Při čtení jsem se většinu času usmívala - je to opravdu milá a odpočinková kniha. Jsem kočkomil, takže to možná trochu ovlivnilo hodnocení knihy. Styl autora mi vůbec nevadil. Žádné zdlouhavé popisy. Kniha je vhodná i pro lidi, kteří obvykle moc nečtou.
ČV 2019 - Kniha, ve které hraje důležitou roli hudební nástroj.

manka71
10.01.2019 5 z 5

Kniha nejen o kocourkovi, ale i o člověku, který se snaží postavit na vlastní nohy a vymanit se z kolotoče drog, o tom jak je někdy těžké sehnat práci a jak je těžké živit se na ulici.

Opatov
02.01.2019 5 z 5

Pribeh byvaleho narkomana a byvaleho divokeho kocoura. Neohrozena dvojice v londynskych ulicich okouzluje kolemjdouci. Dojemne a krasne zazitky nejen pro milovniky kocek. Kniha uplne navnadi spoustu ctenaru, aby si poridili kociciho partaka, i kdyz myslim, ze Bob je proste jedinecny.

Veru.Viti
10.12.2018 4 z 5

Milounká kniha. Od začátku jsem doufala, že Bob Jamesovi v životě pomůže. Také jsem se celou dobu bála, aby James nesklouzl zpět k drogám a neodnesl to chudák kocour. Po mamince jsem kočkomil, takže jsem celou dobu doufala Bobovi a bála se, aby ho někde po cestě přes město nepřejelo auto, nebo aby mu někdo neublížil. Kniha se mi líbila.

petrulka
14.11.2018 5 z 5

Tohle je kočičí pohlazení po duši. Nic nervy drásajícího, což knihy podobného typu bývají často. Odražení ode dna pro oba a cesta vzhůru. Paráda.

Evina.Cetba
29.09.2018 4 z 5

I vzhledem k tomu, že podobného zrzavého výtečníka mám doma, velmi sympatizuji s lidmi, kteří rozumí kočkám a umí o nich pěkně psát. Vždy když zahlédnu titulní stranu, říkám si v první vteřině: co dělá můj zrzek na obálce populární knížky a kdo mu dal tu šálu? :-) Viděla jsem i film, ale kniha je lepší. Zvířata umí člověka opravdu vytáhnout z nejednoho splínu. Povzbudivé. :-)

Petra17
14.09.2018 5 z 5

Moc mile cteni :) Jamesovi preji stesti v zivote. Vse zvladl bezvadne.

horkosladka
09.07.2018 5 z 5

Milý a životně motivační příběh o ztroskotanci, kterého k životu přivedl kocouří kamarád.

Lady Jane
15.05.2018 5 z 5

Krásný, silný a dojemný příběh o síle přátelství, víře a naději. James a Bob mě dostali a těžko jsem se s nimi loučila. Občas, když mívám špatnou náladu, nebo se cítím mizerně, se podívám na pár jejich videí na youtube a hned je mi mnohem líp :)

Kabeling
19.04.2018

Přečetla jsem knihu za 3 dny. Byla úžasná. Je pěkné, že se ještě najdou lidi, kterým nevadí pouliční kočky.
Jsem ráda,že když Bob utekl, zase se našel a že se Autorovi daří lépe. Vím, jak je těžké postarat se o sebe a ještě o svého mazlíčka.

Aria131
16.04.2018 5 z 5

Kniha mé očekávání naplnila, neplesám nad slohem autora, ale na to že neni žádný spisovatel se skvěle četla. Dříve jsem byla skeptická ke všem bezdomovcům a feťákům co na ulicích potkávám. Bylo mi jich líto, ale pořád jsem myslela že neni tak složité se ze závislosti a z ulice vyhrabat, no abych se dostala k pointě. Příběh mi celou tuto problematiku pomohl pochopit. Bezpochyby je Bob výmečný kocor a je dobře že se z Jamesem poznali.

surikata246
14.04.2018 5 z 5

Před 2 dny jsem ji jedním dechem přečetla a byla nadšena. Vlastně se potkali v pravý čas, když byli oba v nouzi a stali se nerozlučnými přáteli. Jako milovnice koček mám velkou radost, že se Bobovi daří moc dobře.

Znedla
16.03.2018 3 z 5

Zprvu jsem byla dost skeptická, ale pak jsem se začetla. Jak už bylo psáno níže, je to taková oddychovka s příběhem ze života. Kdyby každá kočka vyléčila jednoho závislého, tak by to bylo fajn :-).

asam
15.03.2018 3 z 5

Žádný literární trhák to není, / Bowen není spisovatel/ ale oddychové čtení ano. Kdo má rád kočky, tak se mu Bob musí líbit.

katka.oo
07.03.2018 4 z 5

Milá kniha, milý příběh, dobrý konec, zvířata jsou opravdu kouzelná a přátelé za každé situace.

cat5
06.03.2018 4 z 5

Velice milá "jednohubka", u které jsem nemusela moc přemýšlet (velmi milá změna). Moc hezký příběh.

mane.n
02.03.2018 2 z 5

Souhlasím s Agatha84, sloh je katastrofa, doufala jsem v něco zajímavého, celá kniha mi přijde spíš jako výpověď ublíženého člověka než jako příběh ze života.

Agatha84
27.02.2018

Ač věřím,že příběh to je poučný,těžce nezvládám styl vyprávění a hned zkraje odkládám. Nehodnotím, ale zároveň nedoporučuji,pokud nejste připraveni na sloh žáka prvního stupně.