Kocour Bob

Kocour Bob https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170066/mid_kocour-bob-Jc4-170066.jpg 4 536 172

Kocour Bob série

Optimisticky laděná kniha přibližuje přátelství mezi mladíkem a kocourem. Autor má za sebou zkušenosti z drogové závislosti, které se po letech dokázal zbavit. Jednoho dne na chodbě domu, v němž bydlí, najde kocoura, a když se o něj ani po několika dnech nikdo nepřihlásí, ujme se ho. Pojmenuje ho Bob a začne ho brát s sebou na svá veřejná představení po londýnských ulicích, kde si vydělá jako muzikant. Život potulného hudebníka s sebou nese nemalá rizika, autor se dostane do konfliktu se zákonem, občas se setkává s agresivními lidmi, dvakrát se mu Bob v davu málem ztratí, ale nakonec vše dobře dopadne.... celý text

Literatura světová , Příroda, zvířata , Příběhy

Vydáno: , Ikar (ČR)

A Street Cat Named Bob , 2012

Jara.v
18.01.2022 5 z 5

Čekala jsem něco smutného, a takové knihy moc nemusim, ale byla jsem zcela okouzlená. Krásný příběh plný naděje a odpovědnosti za svůj život a také za němou tvář. Vzestup ze dna zpět do lepšího zítřka. Rozhodně by si tuto knihu měl přečíst každý a už se těším na další díly.

zaz
28.12.2021 5 z 5

Kocour Bob pracovním parťákem i do nepohody. Četba vhodná od 10-ti let . Doporučují k doplnění znalostí mezi generacemi.

Nikusha
18.11.2021 3 z 5

Na jednu stranu příjemné rest čtení, když chce člověk vypnout mozek po složitější četbě. Ale na druhou mi to přišlo strašně smutné, zoufalé a křečovité . Připomnělo mi to trochu obdobu toho, když se závislý člověk upne na náboženství, aby se z toho dostal. Je super, že našel v kocourovi přítele, ale tohle bylo tak nějak moc. Nevím, nějak mi nebyl James sympatický. Možná mi přišel jako pokrytec..? No film jsem neviděla a ani mě neláká. I další díly oželím. Ale abych úplně nekřivdila, je super, že se z toho dostal a je tam kde je.

orson
22.09.2021 3 z 5

Milý příběh, ale ten styl mi moc nesedl.

daza.dt
27.07.2021 4 z 5

Milý příběh o narkomanovi v léčení a kočičím nalezenci. Milá knížečka co vás rozhodně nezarmoutí, ale přiznám se - tedy za moji osobu (a to mám taky 2 kočičí nalezence), nějaké stěžejní literární dílo to není. Ale na dovolenou ideální.

Le Chat
22.06.2021 5 z 5

Ke knize jsem se dostala díky filmu a k filmu jsem se dostala díky tomu, že mám dvě kočky... Jako obvykle je kniha ještě mnohem lepší než film. Příběh o naději, druhých šancích a především o jednom mimořádném přátelství. Rozhodně doporučuji!

Eliwen.84
25.03.2021 4 z 5

Vlastně ani nevím. Příběh to je pěkný a čtivý. Ale zase žádný velký napínák. Ale i tak sem ho přečetla rada. Fakt sem čekala, jestli se Jamesovi podaří to, co si dal za cíl. Je krásně popsán postupný vývoj hlavní postavy.
Šok jsem ale měla na konci, když sem ze zvědavosti koukla na YouTube a .... (Nepovím, koukněte se sami na Část Bob)

aktijnov
18.03.2021 4 z 5

Odpočinková, nenáročná kniha, která mě mile překvapila. Asi si budu muset pustit i film....

karel0684
16.03.2021 4 z 5

Kniha mne zaujala už fotkou na obálce. Vůbec jsem netušil, že se jedná o reálný příběh. A díky tomu, že je to ze života, mne to dostalo a dohnalo místy až k slzám.

Manantai
20.02.2021 3 z 5

Příběh byl milý a četl se sám, ale občas mi myšlenkové pochody hlavního hrdiny hodně neseděly. Pravda, léčil se z drogové závislosti a kdo si něčím takovým neprošel, nemůže tušit, co se člověku v hlavě honí...

LildaD
08.02.2021 5 z 5

Velice pěkný příběh, který jistě ocení nejen milovníci koček. Knížka se četla velice dobře, hlavní hrdinové, James a Bob, člověku tak nějak přirostou k srdci.

Jurfinka
01.02.2021 5 z 5

Pro milovníky koček jako dělaná... Hezký napsané... Odpočinková kniha

Jája92
13.11.2020 5 z 5

Nejprve jsem viděla film, který mě ihned zaujal, o to víc jsem zatoužila si přečíst o kocourovi Bobovi knížku. Samozřejmě kniha obsahuje mnohé události, které se ve filmu neobjevily. O to víc jsem si vychutnala krásný příběh o přátelství mezi kocourem a mužem, jenž bojoval se závislostí a sám se sebou. Vše je sice napsané jednoduchým stylem, ale o to víc vynikne celý příběh.

evineckY
22.10.2020 4 z 5

Jak mladý muž vlastním přičiněním klesl na dno a silou vůle a pomocí anděla přeměněný v kocoura se vyškrábal zpátky na horu :-) Pěkný příběh podle skutečné události. Už je i natočený film, tak mrknu...

Murasaki
16.10.2020 5 z 5

Nad knížkou jsem se v knihkupectví rozplývala už delší dobu. Jsem opravdu velký milovník koček. Pořád jsem si ji odpírala neboť toho v knihovně mám dost nepřečteného ještě. Ale tak, zná to každý knihomol a knížka si ke mě našla cestu. :D
Příběh mě chytil za srdíčko. Tak nádherné pouto mezi Jamesem a Bobem. Díky Bobovi se dokázal odrazit ode dna a začít nový život. Já vždycky věděla, že kočky nejsou jenom mršky, které si dělají z lidí své otroky. :D
Náročný čtenář, který má načtenou hromadu knih, asi nebude spokojený s jednoduchým stylem, kterým je příběh napsán. Mně se to ovšem líbilo. Nějak to k tomu celému příběhu patřilo. Milé, dojemné a opravdu ze života.
Těším se na další Bobova dobrodružství v dalších dvou knihách. Jen škoda, že už jich nebude víc. :( Odpočívej v pokoji, Bobe.

Adélka06
16.10.2020

Kniha se mi velmi líbila. Zajímavý a nepředvídatelný příběh podle skutečné události mě opravdu zaujal. Bývalý narkoman snážicí se začít lepší život i když podmínky k tomu moc dobré nemá a osud mu nepřeje. Stane se pouličním muzikantem , ale když už se mu začne dařit tak ho policie vyhodí z jeho oblíbeného a nejvíce frekventovaného místa . Pomalu ztrácí naději , ale kočka kterou jednoho dne našel na chodbě před svým bytem mu změní život .

bekule
07.10.2020 4 z 5

4,5
Milá knížka nejen o kocourovi, možná ještě víc o úspěšné snaze jednoho narkomana bezdomovce poprat se se svojí závislostí. Zatím nejlepší kočičí četba.

Sidonka3
01.10.2020

Milá knížka pro milovníky koček. Kdo má doma nějaké zvíře, pochopí. Jak moc vstoupí mazlík do života, jak se o něho člověk bojí, když "parťák" na chvilku zmizí někam za dobrodružstvím nebo když má zvíře nějakou bolístku. Kočky jsou taky dobří společníci i psychoterapeuti, když má člověk rýmičku nebo ho něco zklamalo, jedno chápavé přitulení se v posteli dělá divy. Autor si na přátelství s kocourem postavil dokonce byznys, píše o jejich přátelství, vystupuje s ním při hudebních produkcí, jezdí s ním na autogramiády a besedy a něčí blízká, byť jen zvířecí duše, tak muži dala nejenom oporu, lásku, další smysl, proč žít a bojovat s nelehkým životem, ale vlastně i pomohla k obživě a zařazení se zpět do společnosti.
Kniha není žádný velký literární počin, je vidět že to nepsal skutečný spisovatel, nemá extra spád, ale i tak je dobrá. Protože to je především hold a poděkování všem mazlíčkům, kteří nám zpestřují a obohacují život. Někdy doslovně.

Martooni
28.09.2020 4 z 5

Moc pěkný příběh jednoho chlápka jménem James a neobyčejného kocoura Boba (R.I.P 15.května 2020).

Z knihy je cítit obrovská úcta a láska ke kocouru Bobovi. Kniha není na čtení náročná. Naopak, ale příběh je silný. Popisuje Jamese, řekla bych již v lepším období jeho života, a postupně nám odhaluje jeho minulost, zkušenost s drogami, se spaním bez domova, s mámou.. A jeho život se díky Bobovi zlepšuje.
Knihu doporučuji, zvedne vám náladu a vytvoří úsměv na rtech.

Samozřejmě hned po přečtení jsem si oba musela vyhledat ;).

Zuzka12627
22.09.2020 5 z 5

Nádherný příběh o přátelství, který chytne za srdce. Je to opravdový příběh, ze života. James a Bob k sobě patří a tato knížka je opravdu velmi hezká.