Kočky jsou vrženy

Kočky jsou vrženy https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/351758/bmid_kocky-jsou-vrzeny-01F-351758.jpg 3 122 34

Humoristický román, který v noci svítí. Může to být knižní událost roku. Humoristický román Jakuba Horáka a Hnutí Nevím vybral na crowdfundingovém serveru HitHit tři čtvrtě milionu korun ještě dřív, než byl vůbec vytištěn. Vítejte v zemi, kterou ohrožují tři politici. První z nich nikdy nepracoval, druhý pracoval, ale pro tajnou policii a ten třetí pracuje na zkáze nás všech. Může se jim postavit jen jediný tvor. Prezidentský kandidát Kocour Klapuška! Román Kočky jsou vrženy je z rodu Švejka a Bulgakova. Jeho hlavními hrdiny jsou Miloš Zeman a jeho mluvčí Ovčáček, mocichtivý Babiš s pobočníkem Faltýnkem, tápající premiér Sobotka i zákeřný ministr vnitra Chovanec. Proti těmto politikům stojí klapouchý Kocour, zakladatel Hnutí Nevím a bonviván, žijící v barrandovských filmových ateliérech, který se rozhodl kandidovat na prezidenta. Příběh, který se čte jedním dechem, nás seznámí s králem algoritmického obchodování Karlem Janečkem a zavede nás do pražského gotického podzemí, kde se k divokému reji schází televizní hlasatelky v čele s Norou Fridrichovou. Uspěje Kocour na své misi a zachrání tuto zem? Nebo si ho připraví k večeři tajemný pan Kung-pao z čínské ambasády? Ukázky a video ke knize, jejíž obálka je vytištěna fosforescenční barvou a v noci svítí, naleznete na webu kockyjsouvrzeny.cz... celý text

karel0684
06.02.2023 4 z 5

Četl jsem v době probíhající prezidentské kampaně. A některé věci byly neuvěřitelně trefné...
Kniha se skoro nedá odložit a v současné době měl občas problém odlišit četbu od reality.

BookLover69
25.09.2022 5 z 5

Tady se budete smát už od druhé stránky, ale ne nekontrolovaně dlouho. Protože v určitém okamžiku si pokaždé uvědomíte, že ač se vám to ani trochu nelíbí, i vy jste součástí příběhu, což vlastně k smíchu není. Tohle čtení se dost blbě přerušuje, je strhující a autora se budu muset zeptat čím stimuloval svou imaginaci. Mám rád knihy a scénáře Woodyho Allena a “Kočky jsou vrženy” mi je připomíná.

1amu
09.03.2020 4 z 5

"Kdyby" žil autor v plné tvůrčí síle o pár desítek let dříve (myšleno v 50-tých létech XX.století), mohl se setkat s vyšetřovatelem Hřebeníčkem starším. Ten by mu usnadnil cestu k trvalé invaliditě. Návazně někdo z tvrďasů jako soudruzi Urválek či Vaš by mu navrhli trest smrti. Ten by mu hodný předseda senátu změnil na 20 let, či možná po přímluvě sovětských poradců pozvaných k nám milovanou stranou na doživotí. Pročpak to ? Inu našel se u něj rukopis této knihy, která tak podrývala vedoucí úlohu partaje (že jó souzi !).
Mou chybou je, že jsem se dostal k této knize až po třech létech od vydání !
Mrzí mě to, protože za onu dobu již v něčem (třeba v osobě ex premiéra Sobotky) není aktuální. Mohu tedy doufat v pokračování, které nejen potěší, ale třeba nastíní cestu do čehosi, čemu kdysi stranovláda říkala "Zářná budoucnost lidstva".
Při četbě jsem si vybavoval u některých aktérů geniální kresby Josefa Lady ze Švejka :
Tak třeba Oberst Friedrich Kraus von Zillergut - v této knize strážce státního pokladu, rázný, energický (i když podrazák), ale má vše "pod palcem".
I svého náměstka hejtmana Sagnera, který neuvěřitelně pro velitele maká a dovede nespat několik dní za sebou.
Stařičkého mocnáře pan Lada nenakreslil, ale nezapomenutelně vytvořil kadeta Bieglera a ten jako by vypadl z oka věrnému průvodci panovníka.
Jedno mám jisté - při čtení jsem se opravdu, ale opravdu bavil. Herr Oberst zatím povýšil a pro onoho stařičkého mocnáře teď šrotí dva experti, jeden je přes vyjednávání s Čínou a druhý s Lukoilem, proč ? No od toho to jde přímo k Carovi.
Pevně věřím, že bude následovat série pokračování, je o čem psát.
Divím se, že v této zemi ještě nikomu z ambiciozních politiků nedošlo, že by mohli založit (po vzoru této knihy) politickou stranu s názvem NEVÍM !
Pro potenciální voliče tahák jako hrom !
Hip-hip-Klapuška...

katerina4946
09.12.2019 3 z 5

Výborné 2/3, poslední třetina už je trochu motání se v kruhu. Závěr ale dobrý. Příběh je opravdu dobrý nápad, některé pasáže příliš zdlouhavé a popisné, jako by se autor rád poslouchal. I tak ale hodnotím velice kladně.

elcapitano
06.12.2019 4 z 5

Trochu zápasím s tím, kam tu knihu vlastně zařadit: humoristický román / fantasy / politický thriller / trochu filozofie a trochu toho lifestylu jak od Třeštíkových. .. navíc aktualita, protože s dalšími volbami to přestane být zajímavé (pevně doufám). V místech kde se jedná o humor a satiru je román velmi dobrý, opravdu jsem se zasmál. V místech thrilleru jakž takž a fantasy prvky mne moc nebavily. Ale to je zřejmě subjektivní záležitost.

dpxcz
24.10.2019 3 z 5

První půlka knihy mě hodně bavila. S druhou půlkou to už bylo horší a těžko jsem se prokousával ke konci... Jsem zvědav na pokračování...
A formát knihy A4 je naprosto příšerný... Pořád jsem si myslel, že čtu skripta.

Alena_S
06.09.2019 4 z 5

Ono obecně je to místy zdlouhavé, ale když vydržíte, čekají vás šílené satirické klapouché momenty, které chcete. Nic není nemožné, až na těch pár zmíněných politiků, nemožných i mimo stránky. I ten konec mě bavil, i když už byl hodně přehnaný. Kocoure, kandiduj!

Cicero
29.11.2018 4 z 5

Mně se to líbilo.

daniel1895
17.08.2018 3 z 5

Kniha pro mě byla spíše zklamáním, některé pasáže byly geniální, ale děj jako celek spíše nudil.

Disease
17.07.2018 3 z 5

Přiměřeně zábavná kniha o politicích, které za několik let nikdo nebude znát (doufám).

jadran
21.06.2018 4 z 5

Zábava dobrá, začátek a konec bombastický, autor "ušetřil" pouze Piráty, ODS a Kellnera a vůbec není pravda, že by "pražskou kavárnu" jakkoliv šetřil. Nejslabší je kniha tam, kde se najednou začne moralizovat a nebo dokonce filosovovat. Geniální je kniha tam, kde je nejméně slov - facka Jančurovi je jeden kratičký odstavec a přesně tohoto "podnikatele" vystihuje. Nicméně, autor odvedl hodně dobrou práci, ale za pár let tomu už nikdo nebude rozumět, protože kniha je postavená na třeskuté současnosti a můžeme jen doufat, že jako zmizel v propadlišti dějin Havel se svou skvadrou (byť řada lidí začne stejně vyvádět, že se jim sahá na idola, ačkoliv sami nenechají niť suchou třeba na Klausovi) křišťálově čistý Standa, bařtipán Paroubek, Bém, Lux a řada dalších, tak doufejme, že za pár let nebudeme vědět, kdo byl Faltýnek, Kalousek, Babiš a Zeman. Ale měli bychom si je pamatovat. A měli bychom se hlavně zamyslet proč a kdy se vynořili a co a hlavně kdo jim umožnil dostat se tam, kde nyní jsou. A tak satira vyvolá u někoho salvy smíchu a zítra nebude vědět, o čem to bylo a u druhého se objeví možná až znepokojivé otázky a když bude nejlíp, začne na ně sám hledat odpovědi. A to je cesta, jak se alespoň trochu těmto osobám vyhnout.....

PetrKral
14.06.2018 3 z 5

Ze začátku velmi vtipné, pak jen vtipné a ke konci jsem už jen přeskakoval stránky...

HofHof
12.06.2018 3 z 5

Místy vtipná kniha, velká nadsázka. Bez znalosti událostí z politiky posledních let, je v podstatě nečitelnou:) V závěru to ztrácelo, posledních dvacet stran je horko těžko vypocených.

chybinspirace
03.06.2018 5 z 5

Tahle kniha byla obrovská sranda, ta ovšem končí, když si člověk uvedomí, že značná část postav jsou skuteční "lidé"...

galinek
20.03.2018

přečetla jsem pár stránek, zatím odloženo....:-(...

Leximort
12.03.2018 1 z 5

Kniha se dá přečíst, místy se bavíte. Je tam několik pozitivních momentů.. hlavně reference na popkulturu.

Jinak to ale celé působí jako směska autorových snů, halucinací, životních mouder a klišé slitá do jednoho celku poněkud zmatenou příběhovou linkou a pozitivním poselstvím, které by se neztratilo ani na FB stránce "Motivační citáty".

Pokud užíváte stejnej model jako pan Horák, možná v tom najdete něco víc.

Marelzwareli
26.02.2018 5 z 5

Děsivě zábavné :-)

Polinius
04.02.2018 4 z 5

Knihu jsem začal číst, když byl Sobotka ještě někdo a dnes, když mám dočteno, vůbec netuším kde je.
Stejně tak to myslím bude se všemi postavami v románu. Snad.
Děj je až moc zakořeněn v současnosti a čtenář, který si to aktivně neprožil a nebo už nepamatuje se asi nebude natolik bavit.
Přiznaná inspirace Mistrem a Markétkou, ale nutno uznat, že Bulgakov byl daleko dál a byl tam daleko dříve.
Rok 2018 - dávám 80% jsem zvědav, jaké hodnocení dostane kniha za pět let a zda ji bude ještě někdo číst.

lucie.8
23.01.2018 5 z 5

Perfektní čtení před prezidentské volby.

Adusa68
29.12.2017 3 z 5

Začátek knížky byl super. Autor vtipně a trefně vykreslil jednotlivé postavy dnešní politické scény, což mě na celé knize bavilo nejvíce. Výborné hlášky a vtipné situace v první části neměly chybu. Bohužel od půlky kniha ztratila svůj drive a děj mi přišel uměle natahován v podstatě až do konce. Ani záverečná pasáž (až na jednu, dvě vtipné scény s Babišem a Faltýnkem) mě nebavila a knihu jsem jen tak tak dočetla. Oceňuji však závěrečný apel kocoura Klapušky, který bychom si opravdu měli vzít k srdci.