Kočka v Zemi čísel

Kočka v Zemi čísel https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183592/kocka-v-zemi-cisel-183592.jpg 5 19 5

Ivar Ekeland napsal veselý příběh o Hotelu Nekonečno a jeho hostech, Číslech. Příběh, který je doplněn půvabnými obrázky Johna O'Briena, velmi přístupným způsobem vysvětluje pojem nekonečna a potěší bez ohledu na věk všechny, které zajímá matematika. V takovém hotelu jste ještě nikdy nebyli. Můžete jit,kam chcete, a všude jsou další a další chodby a další pokoje. I když je v tomhle hotelu úplně plno, vždycky se tam pro vás najde místo. Jak je to možné? V téhle knížce se to dozvíte. Na chodbách hotelu můžete občas potkat Kočku, které spousta věci vrtá hlavou . . . Jestlipak na ně Kočka přijde? První vydání.... celý text

Literatura naučná , Věda

Vydáno: , KANT

Kačka0307
28.02.2024 5 z 5

Skvělá knížka, hezký příběh.

Helianthus
21.10.2021 5 z 5

Knížka mne velmi mile překvapila, naprosto nenásilnou formou přibližuje všem svět čísel a matematiky. Mohu jen doporučit.

Lucissia
27.02.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem předčítala. Skvělý nápad s hotelem Nekonečno, navíc dobře a bohatě ilustrovaná. Sice to není tak úplně pro prvňáka, ale za rok, dva, ji dáme znovu. Klidně bych si přečetla i o hotelu Nekonečno v tlustější knize. :-)

HanKasp
09.01.2017 5 z 5

Super knížka pro děti, ale i pro dospělé a učitele, která pomůže přiblížit dětem svět matematiky. A aby to nebylo jen o číslech, návnadou je tam kočka Kočka, kterou si oblíbí snad každý.

kamibe
12.10.2015 5 z 5

Osobně mám ráda knihy podobného rázu. Je to odlehčené vědecké pojednání, které může strávit podle mého docela každý. Hotel Nekonečno je fakticky skvělá představa a autorovi se tak povedlo ukázat dětem několik matematických zákonitostí takto příjemně a hravě. Škoda, že jsem ji neznala, když jsem učila děti na národce matiku.
...
V dubnu 2019 ji čtu znovu. A s potěšením. Nacházím v ní další a další inspirace. A to mě baví.

kočky matematika čísla

Autorovy knížky