Kočka v botách

Kočka v botách https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55914/kocka-v-botach-55914.jpg 4 58 5

Matthew Hope série

Je 22:40. Prudence Markhamové zbývá pět minut života. Snad to i tuší. Snad proto si bere film, na jehož střihu celý večer pracovala, s sebou. Pak pečlivě kontroluje zařízení studia, zapíná poplašné zařízení, zamyká a vydává se ztemnělou ulicí na nedaleké parkoviště ke svému autu. Ve 22:45 Prudence Markhamovou kdosi zezadu probodl. Policie nevěří dlouho na verzi o neznámém pachateli. Motiv, nedostatek alibi, všechno miří k jedinému podezřelému. A tak se Carlton Barnaby Markham ocitá za mřížemi pro podezření z vraždy své manželky. Když poukazuje na důkaz, který by mohl prokázat jeho nevinu a poskytnout vodítko ke skutečnému pachateli, policie bez zájmu krčí rameny. Film? Nic takového se u zavražděné nenašlo. Právní zástupce Matthew Hope neprožívá právě šťastné období. Od chvíle, co se rozhodl věnovat se trestnímu právu, se zdá, že neúspěch v jeho kariéře střídá neúspěch. První případ prohrál, druhého se vzdal. Markham tvrdí, že je nevinen. A Hope se jeho případu ujímá s nejčernějšími myšlenkami, protože ví, že prosté prohlášení neviny jeho klienta zdaleka ještě neznamená vyhraný případ.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , BB art

Puss in Boots , 1987

ArwenAragorn
ArwenAragorn
30.01.2023 3 z 5

60%

Tentokrát bych se víc držela při zdi a nechávám tři hvězdičky. Zápletka se mi líbila. Matthew obhajuje muže, který je podezřelý z vraždy své manželky. Říkám si, čeho všeho by se ušetřil, kdyby řekl Matthewovi všechno.
Doporučuji.

konicekbily
konicekbily
21.02.2022 4 z 5

Promyšlená zápletka je vyprávěna autorem v různých horizontech, jak časových tak ve vztahu k jednotlivým sobám, dával jsem si pozor, abych se neztratil. Ve zrychleném závěru jsem vše podstatné pochopil. Nenáročné odpočinkové čtení - jak jsem očekával!

jfialova
jfialova
30.08.2021 3 z 5

Kniha je čtivá, ale nějak mi nesedla natolik, abych hodnotila výše. Možná i vinou slabšího překladu, třeba to věčné "nu" mi pak už vyloženě lezlo krkem. Prolínání různých časových rovin a příběhů vyprávěných z pohledu jednotlivých postav bylo zajímavé, to dávalo celé knize šťávu. Téma samotné mě ale nějak zvlášť neoslnilo. Poctivé tři hvězdy.

kuky921
kuky921
22.08.2018 4 z 5

Knížka se čte skoro sama, má spád, takže za chvilku jste na konci.

katka134
katka134
01.02.2017 4 z 5

Všechny detektivky s M.H. jsou dobrým a poutavým čtením na dovolenou nebo"do práce". Doslova je zhltnete. Jen je dobré je číst popořadě, protože Matthew střídá přítelkyně s bývalou manželkou, tak ať neztratíte přehled

Matthew Hope

Ed McBain
americká, 1926 - 2005
2014  75%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha Kočka v botách je v