Kočka, která zhasínala světlo

Kočka, která zhasínala světlo https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/2485/bmid_kocka-ktera-zhasinala-svetlo-661f63aed0137.png 4 72 15

Kočičí krimi série

Jim Qwilleran, reportér litu Daily Fluxion, si představoval, že Junktown je jakési útočiště narkomanů. Když tam ale se svými dvěma nerozlučnými souputníky, siamským kocourem jménem Koko a jeho družkou Yum Yum zavítá, pozná, jak je to doopravdy: Junktown je ráj pro starožitníky a sběratele cenností i kuriozit všeho druhu. Když přijde jeden z nejváženějších místních občanů o život, zdá se, že Qwilleran je jediný, kdo nevěří, že jde o nehodu. Ještě dobře, že Koko stojí na jeho straně - a nikoliv poprvé mu moudře radí.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Cat Who Turned On and Off , 1968

Marthas
09.04.2024 4 z 5

(SPOILER) 3,5/5 Myslím, že i tentokráte kniha funguje jako celkem dobře promazaný stroj. Nebýt toho, že bohužel vydavatelství MOBA tehdy a většinou ani teď nebylo a není garantem bezchybných knih. A že oko milovníka našeho jazyka zaplakalo a knihařští šotci si to tam pěkně rozdali, nemohu bohužel ani tentokráte vynechat. Též jsem přemýšlela, zda se překladatelce sem tam nepletla slova, např. nymfička - nymfomanka atd. Stále ale platí, že počáteční díly série jsou lepší než ty koncové.
PS: Opravdu nedoporučuju vařit kočkám dle Qwillových receptů a divím se, že vůbec Koko a Yum Yum vydržely tak dlouho přežít to, co jim dával. Dle dnešních měřítek velké riziko pro kočičí ledviny a i jiné orgány, takováto strava.

Chesterton
31.01.2024 2 z 5

Tyhle 'déti' četla moje o šestnáct let starší 'kámoška', co dělá jednomu skvělýmu 'velebníčkovi' farní hospodyni. Čítala jsem to s ní, když byli společně na faře v Roudnici nad Labem - nádherném to farním komplexu z dob biskupa Jana IV z Dražic. Jezdila jsem tam za nimi na víkendy a společně jsme proleželi mnoho hodin v knihách. Ať už na farní zahradě nebo kdekoli jinde v obrovském komplexu, kde jsme se často trochu hledali :)
Tyhle kočičí lahůdky patřily k tomu slabšímu čtivu, co jsme tam pospolu asi rok louskali !
Teď se mi krásně hodí do letošní ČV 2024 :o)
Ovšem až mi hlava ještě malinko zestárne, jistě se k nim ještě jednou ráda vrátím !!!
2/3

Booky84
29.01.2024 5 z 5

Opět skvělý díl se zajímavým prostředím starožitností a jejich nadšenců. Mít kočku je skvělé, ovšem Koko a Yum Yum jsou naprosto boží a je opravdu neuvěřitelné, co všechno dokáží vymyslet a provést.

Eva193
15.06.2023 5 z 5

Napínavý příběh, svižný děj, zajímavé postavy i prostředí. Jen někoho, komu je 45 (zmíněno v knize) bych rozhodně nepovažovala za starého, nebýt Quillova zájmu o mladé ženy, tak bych ho odhadovala podle popisu tak na šedesátníka. Ale je to psané v šedesátých letech, tak to asi i trošku odráží dobové vnímání věku.

Česneksmedem
13.04.2020 5 z 5

Nevím, jestli to nebude v příštích dílech na obtíž, ale prozatím jsou si jednotlivé díly dost podobné. Střídají se odvětví, zde jde o starožitníky a veteš. Čím se více blížil závěr, tím byla kniha lepší. Jinak ti z vás, kteří již mají nějaký ten díl přečtený si jistě všimli unifikace nejen obálky, ale hlavně počtu stran. Z prvních deseti dílů jich má osm 224. Docela zvláštní. Knihu doporučuji.

kap66
25.11.2018 5 z 5

To, co bylo milé a vtipné v předchozích dílech, to zůstalo. Děj - především detektivní zápletka - je ale ještě propracovanější a Qwill se jako detektiv vypracovává. A pokud by se vám zdálo, že Koko tady nemá tolik prostoru, dočtěte a uvidíte; Koko není totiž pouze detektiv!
Musím se přiznat, že siamské kočky jsem nikdy moc ráda neměla, zato detektivky jsem preferovala vždy. Pouze z toho důvodu (a díky doporučení jednoho velkého čtenáře detektivek) jsem knížky Lilian Jackson Braun začala číst - a co se stalo? Detektivky miluji stále - a siamské kočky mi přijdou čím dál zajímavější :-).

p.pavlina
27.06.2018 5 z 5

Opět skvělé a odpočinkové čtení.

Romžiry
11.07.2017 5 z 5

Velmi pohodové čtení. Doporučuji.

marek1278
28.03.2017 4 z 5

Další skvělý příběh kočičí krimi, tentokrát z prostředí starožitníků - těším se na další díly

kika 13
14.10.2016 5 z 5

Mám ráda tento způsob psaní.

Zebraz
21.10.2015 5 z 5

Další skvělý díl. :-)

anibeni
16.06.2013 4 z 5

Další velmi příjemné čtení s detektivní zápletkou a hlavními hrdiny v podání Qwilla a Koka... tentokrát se k nim přidalal i kočičí kamarádka Yum Yum... Pro mě opravdu bezva relax....

aannyy
20.03.2013 5 z 5

Opět bezvadný příběh, který se čte jedním dechem :-)

Majdule
04.07.2011 4 z 5

Tohle je už třetí příběh Qwilla, Koka a Yum Yum, skvělého detektivního týmu, který se přestěhoval do čtvrti plné starožitníků, což je partička ještě bláznivější než byli bytový designéři z dílu druhého. Příběh je malinko víc detektivka než předchozí díly, jsou do něj zapletené drogy a Quill je dokonce v ohrožení života. Příběh má spád a je zábavný, i když se mi zdá, že se geniální siamský kocour Koko zapojil méně než jindy.

yloveiou
30.11.-0001 4 z 5

Moc pěkný detektivní příběh. Hrzký námět se siamskými kočkami.

Lilian Jackson Braun
americká, 1913 - 2011
2003  78%Kočka, která uměla číst pozpátku
2003  83%Kočka, která okusovala ušák
2003  87%Kočka, která zhasínala světlo
2010  74%Kočka, která vyprávěla příběhy
2004  86%Kočka, která hrála Brahmse

Kniha Kočka, která zhasínala světlo je v