Kočka / Duo

Kočka /  Duo https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223500/mid_kocka-duo-mOA-223500.jpg 4 8 2

Dva romány (Kočka, 1933; Duo, 1934) francouzské herečky a nejvýznamnější francouzské spisovatelky první poloviny dvacátého století, spisovatelky, jež se ve své tvorbě zaměřovala na líčení citů, instinktů a erotických vztahů postav a zejména pak ženských hrdinek. Oba romány představují variace na téma žárlivosti mezi mužem a ženou třicátých let. V prvním se manželské neporozumění projevuje ženinou žárlivostí na manželovu kočku. Ve druhém, v němž převládá dialog, se muž nedovede smířit s jedinou smyslovou nevěrou své ženy.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Odeon

La Chatte / Duo

zoubek69
27.12.2018 4 z 5

Je zde popisován dialog muže ,který nesmírně žárlí, se ženou ,jež to musí poslouchat .

Essechiel
22.08.2017 3 z 5

Duo mě příliš nezaujalo, naproti tomu Kočka se mi moc líbila. Autorka opět dokázala dobře navodit atmosféru a zajímavě vylíčit milostný však platonický vztah člověka a zvířete. Několikrát jsem se přistihla, že je mi líto, že kočka je jen kočka a román není nějaká fantasy, kde by se z kočky nakonec po políbení stala svůdná dívka.

Už je to dlouho, co jsem knihu četla, ale vybavuji si, že ve mě zanechala dojem jako by byl příběh zasazen do doby Slečny Marplové. Pokud tedy tuto dobu čtenář nemusí a má raději současnost, mohlo by mu pomalejší tempo odvíjení děje vadit.

francouzská literatura

Colette (p)