Kočka a čert

Kočka a čert https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51839/bmid_kocka-a-cert-Miw-51839.jpg 4 47 6

Tuto pohádku napsal Joyce v roce 1936 jako dopis pro svého vnuka.

Literatura světová , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Argo

The Cat and the Devil , 1936

Gejitka
Gejitka
24.01.2023 4 z 5

Četla jsem knihu v česko-anglické verzi vydanou v r. 2012 nakladatelstvím Argo. Uvítala jsem krásné grafické provedení. Dávám čtyři hvězdičky.

ČV 2023 - Kniha, jejíž autor nosí brýle.

TerJac
TerJac
17.08.2022 5 z 5

Pěkná kniha se zajímavým příběhem.

Jass
Jass
05.05.2021 4 z 5

Ráda čtu pohádky od slavných autorů, jejichž specializace leží úplně jinde (dobře, nejen...). Asi nikdo nemůže zpochybnit, že Joyce by se jako autor pro děti neuživil, nebo minimálně neproslavil... Nicméně tohle dílko nám na něj nabízí nový náhled, nové okno, a to já mám moc ráda...

"Čert panu starostovi pověděl, co se dočetl v novinách, a nabídl, že pro měštěníny z Beaugency postaví most, aby mohli přes řeku chodit tak často, jak se jim zlíbí."

Tahle knížka si navíc zaslouží plusové body za krásnou grafickou úpravu, ilustrace, dvojjazyčný formát a celkovou péči, kterou jí nakladatelství Argo věnovalo. Příběh je to velmi zvláštní a nejsem si jistá, jestli sám o sobě může obstát, nicméně... já jsem si ho moc užila a knížku je požitek jen držet v rukou...

Lucissia
Lucissia
12.12.2019 4 z 5

Donesl nám ji čert do naší sbírky kočičích knížek. Pěkná knížka na jeden večer, zajímavě kreslená. :-)

evickakyticka
evickakyticka
14.03.2016 3 z 5

Pohádka jako taková se mi moc nelíbila. Je to opravdu hodně krátké. Snad jako zadání ve škole by splnila účel, i jako původní dopis vnukovi. Plus za ilustrace.

knedlik
knedlik
01.06.2013 3 z 5

Kraťoučká pohádka o výstavbě jistého mostu psaná jako dopis vnukovi. Nic, co by člověka uchvátilo, ale zároveň nic, co by jakkoli urazilo. Sem tam vtipná zmínka. A moc pěkné ilustrace.