Válečníci: Oheň a led

Válečníci: Oheň a led https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95951/bmid_valecnici-ohen-a-led-bQZ-95951.jpg 5 164 30

Pokračování fantasy příběhu, kde hlavními hrdiny jsou divoké kočky, začíná v době bezlistí. Loviště pokryl sníh a kočky čeká hlad. Pro starší děti a mládež. Znovu se setkáváme se světem čtyř kočičích klanů. Členové Větrného klanu musí opustit svá loviště a vydat se do nejistoty k Hromové cestě. Zrzek z Hromového klanu se stává válečníkem a dostává nové jméno Ohnivous. Velitelka klanu, Modrá hvězda, ho vysílá společně s Šedým pruhem, aby našel a přivedl zpět Větrný klan. Rovnováha na lovištích musí být obnovena. Velitelé Stínového a Říčního klanu s ní však souhlasí pouze na oko. Rádi by mezi své klany rozdělili loviště Větrných. Nastává zima, vše pokrývá sníh. Přežijí kočky období hladu? Druhá kniha ze série Válečníci.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Warriors Fire and Ice , 2004

E-liška2013
10.09.2023 5 z 5

Super kniha . Já miluju kočičí válečníky.

šárofka
08.09.2022 5 z 5

Byla to super kniha, přála bych si, aby byla trošku delší... :-)

Laf
16.12.2021 4 z 5

Po knize jsem sáhla ze zvědavosti a byla jsem mile překvapena. Ač je kniha prezentována jako pro děti, tak to podle mne není pravda. Na své si přijdou všichni :)
Kniha je nenáročně napsaná, takže se dá při ní vypnout a užívat si děj a skvěle vymyšlený kočičí svět. Někdy mne u toho napadalo, zda to ty kočky nemají tak i ve skutečném světě :). Za přečtení to rozhodně stálo.

lucie.8
02.08.2021 5 z 5

Druhý díl se mi líbil asi ještě víc než ten první. Rovnou jsem si objednala další dva :)

Lusa
27.01.2021 5 z 5

Je to čtivé a napínavé takže musím pokračovat ve čtení jsem zvědavá, jak tohle nakonec dopadne.

Charloteen
21.01.2021 5 z 5

Je to naprosto dokonalé a čtivé. Hned po dočtení jsem si objednala další díl. Bylo to o něco lepší než první díl :) Doporučuji, i když třeba nemusíte v knihách zvířata za hlavní hrdiny.

Knihomolka223
03.01.2021 5 z 5

Skvělé, jako vždy!

vlkodlaq
26.11.2020 4 z 5

Je to čtivé, velmi, opravdu. Jako v málo které knize se vžívám do postav a prožívám s nimi emoce a trampoty. Je to možná tím jednoduchým sdělením, ale i celkové velmi přímočarým slohem. Co mi trochu kazí čtení podobně jako v prvním dílu, jsou zdrobněliny, ale nutno podotknout, že je jich zde znatelně méně než v jedničce, tak doufám, že to bude trendem a v dalším díle jich bude ještě méně. Přece jen díky obsahu to není úplně kniha pro malé děti, tak pro přehršel zdrobnělin, jak tomu bylo v prvním díle, nevidím důvod.

Creepy...
28.09.2020 5 z 5

Krásná knížka, děj, a obálka též.

ElessaRiverbow
12.09.2020 5 z 5

Opět úžasný díl, stejně jako předchozí. A zase v angličtině :D Jen k málo knihám jsem si vybudovala takový "vztah", že prožívám s postavami úplně vše. Bylo mi neskutečně líto Cinderpaw. Dokonce i slza ukápla, což, když jsem to četla minule v češtině, se mi nestalo. Další novou úžasnou postavou byl Cloudkit. Scénky s ním jsem si pokaždé zamilovala a smála se u nich. Budu si muset koupit další díly, abych mohla v sérii pokračovat :)

Cynickýholub
09.08.2020 4 z 5

Válečníky mám prostě ráda. Sestra na nich teda ujížděla jako první a v celkem slušně velké míře, ale mně se po přečtení prvního dílu začali velmi líbit. A druhý díl jen tohle potvrdil.
Je pravda, že jsou tu věci, které mě celkově na všech knížkách této ságy štvou (jako třeba ty otřesné překlady jmen), ale pořád je to takové, jak to říct, hezké. Prostě mě to tak neutrálně baví a sice si to asi nikdy nepřečtu úplně celé, ale první díl za mě super.

Abukšákul
06.05.2020 5 z 5

Ideální čtení pro všechny milovníky nejen koček. Už od prvního dílu nás světem života v klanu koček provází Ohnivous, původem domácí mazlíček, toho času obyvatel Hromového klanu. Zažil již v klanu i se svým kamarádem Šedým pruhem spoustu dobrodružství a věříme, že v dalších dílech ještě zažije. Těšíme se na další díl a nemůžeme dát jinak než 5*

Moltri
20.10.2019 3 z 5

Myslím, že autorka nevěděla, o čem psát. Příběh byl roztahaný, jakoby poskládaný ze střepů

SydBarrett
03.05.2019 4 z 5

Skvělá knížka, stejně jako celí Warrior Cats. Ohnivous mě ale z nějakého důvodu štval možná ještě víc, než v prvním dílu. Fandil jsem komukoliv, kdo by ho potencionálně mohl zabít. To je ale můj osobní problém, knížka je to jinak moc hezky napsaná a čtivá.

Paj-Inka
22.04.2018 5 z 5

Druhý díl není o nic horší než první. Až na to, že se Albatrosu podařilo pokazit hřbet a z knížek pak nevyjde hezký obrázek. Doufám, že to v dotisku napraví, jak slíbila paní redaktorka...
Mladý válečník Ohnivák se tentokrát vydává hledat Větrný klan, který z jeho území vyhnali ostatní kočky. Prožívá dobrodružství se svým kamarádem, Šedým pruhem, a dál se snaží dokázat klanovým kočkám, že má na to být pravým válečníkem a vychovat další učedníky. Nechybí napětí, intriky ani pořádné klanové bitvy.

Nyakay
01.04.2018 5 z 5

Parádní knížky, nemůžu se dočkat 5 dílu. Tato byla pro mě tak napínavá, že jsem ji začala číst v 9:00 a skončila něco kolem 03:00 v noci.

hurikan123
16.03.2018 5 z 5

moc dobrá série skvělý prostředí a postavy, přečteno za pár dní

Kačkaknihomol
14.09.2017 2 z 5

Uff, tahle kniha mi dala fakt zabrat, abych ji konečně dočetla. Styl Erin Hunterové mi v této knize připadal velmi těžkopádný, se zbytečnými popisy typu: Ohnivous se prodral hlodášovým tunelem. Slunce mu příjemně hřálo jeho ohnivý kožíšek. Bla, bla, bla....
Nevím čím to je, jestli tím, že je ten překlad až tak hrozný (a ten překlad opravdu hrozný je, v jedné kapitole jsem vždycky našla minimálně pět chyb, a to nejsem nějaký velký češtinář) nebo je chyba v samotné autorce. Každopádně jsem už ze stylu Erin Hunterové vyrostla, nad přehnanou naivitou a odvážností hlavního hrdiny jsem protáčela oči. Bohužel jsem si koupila další díl, takže to asi přečtu, hlavně ať už mám tu sérii z krku. Děj samotný mi přišel natahovaný, nezáživný. Konec ovšem končí docela napínavě, takže jsem okamžitě chmátla po dalším díle. Uvidíme, snad to bude lepší...

Kateshiki
13.05.2017 3 z 5

Kniha byla skvěle napsaná, ale přeci jen mě zaujal víc první díl. V této knize mi přijde velmi zamotaný a komplikovaný děj, což může čtenáři zamotat hlavu, jako mně.

limo
05.02.2017 4 z 5

Výborná kniha, minulý díl se mi však líbil víc. Vůbec se mi nelíbí Popeluška.

kočky

Erin Hunter