Kočičí pyžamo

Kočičí pyžamo https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/3523/bmid_kocici-pyzamo-3523.jpg 4 52 6

Poslední sbírka mistra povídkové tvorby přináší téměř dva tucty většinou dosud nepublikovaných povídek, z nichž dvě jsou zcela nové a ostatní představují průřez Bradburyho tvorbou za období téměř šedesáti let. Rozmanitost jejich témat ukazuje, jak se vyvíjel autorův vkus či zájem, přičemž ovšem zpracování zůstává stejně mistrné. A tak se ve sbírce setkáme s tématy morálními (Chrysalis), fantastickými vyprávěními – například o mimozemských pavoucích toužících po životě na Zemi, či o 12 senátorech, kteří prohráli s indiánským náčelníkem svou vlast v kartách. Mnoho z nich také vypráví o osobních paradoxech hrdinů, a tak sbírka vytváří směsici zadumaných, náladových i provokujících příběhů, které jistě nezklamou autorovy příznivce.... celý text

Povídky Sci-fi Fantasy
Vydáno: , Baronet

The Cat's Pajamas , 2004

Mindy
03.07.2020 3 z 5

Různorodá sbírka povídek staršího i novějšího data. Nejvíc mě zaujala Věc vkusu a jakožto milovníka koček Kočičí pyžamo.

Messilina
10.04.2019 3 z 5

Knihu jsem přečetla rychle, oceňuji to, že povídky v ní jsou nové. Líbila se mi ta povídka o tom, jak senátoři prohrají USA a americký prezident to musí napravovat. Přišlo mi to jako zábavný nápad.

Hanina61
29.10.2017 4 z 5

Tak to mně se úplně nejvíc líbila povídka Věc vkusu... Sama se hodně bojím pavouků, a pořád jsem se tudíž snažila vžít do psychiky lidí zavítavších na onu podivnou mírumilovnou planetu. Celkově se mi knížka až na jednu či dvě povídky moc líbila, i když ty staršího data, typicky bradburyovksé, přece jen asi víc než ty "novodobé".

Phoenix16.cz
13.01.2017 4 z 5

Nejnovější sbírka povídek, která je složená z méně známých (což většinou znamená z takových, které někde vyhrabali ze šuplíku) a jsou tu namíchané jak starší (50. léta) tak novější (po roce 2000). Ty starší jasně nesou kouzlo autorova vyprávěcího stylu, ty novější jsou trochu jiné. Některá témata jsou mystická, jiná aktuální na svou dobu a sem tam některé je i nudné. Ale výsledný dojem ze sbírky je velice pozitivní, za tři nejlepší povídky považuji Epilog: R. B., G. K. C a G. B. S. v Orient Expresu věčnosti, Kočičí pyžamo a Smrt opatrného muže.

vlkodlaq
08.09.2015 4 z 5

Není to ani zdaleka tak scifi jako marťanská kronika, přesto je to velmi příjemné relaxační čtení.

lazarus
19.08.2013 3 z 5

Pro mě nejslabší sbírka povídek mého nejoblíbenějšího spisovatele.