Kočičí mumie

Kočičí mumie https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/4426/kocici-mumie-4426.jpg 4 225 24

Mám kočičku. Miluju ji k zbláznění. Je s ní ale příšerná nuda. I tak je moje milovaná Mabel výbornou posluchačkou. Nezáleží jí na tom, co jí povídám. Není sice tak zábavná a legrační jako čtyři koťátka mojí kamarádky Sophie, ale je tu vždycky pro mě. Paní učitelka Smithová nám říkala, že ve starém Egyptě lidi kočky uctívali. Mabel by v té době určitě mohla být bohyní.... celý text

Literatura světová Dobrodružné Dívčí romány
Vydáno: , BB art

Cat mummy , 2006

Bětužka
31.05.2021 4 z 5

Spíš pro menší děti.

Štěpinambura
27.04.2021 5 z 5

(SPOILER) Tahle kniha mě velmi okouzlila. Hltala jsem každou stránku. Hrozně mě dojala. Jen mě trochu zklamalo, že si Verity po smrti Mabel neoholila obočí - to totiž dělali staří Egypťané na důkaz soucitu s mrtvou kočkou
(:-D)

inachisio
29.08.2020 3 z 5

U téhle knížky jsem jako malá brečela. Tak moc mě to dojalo. Zpětně mi ten příběh ale přijde docela směšný.

knihomolka20
27.07.2020 5 z 5

Pmatuju si, že tohle byla první kniha kterou od Wilsonove četla. Rozbrečela mne a zároveň potěšila.

medlovice
06.03.2020 4 z 5

Smutný příběh, i pro dospělého .Verity nemá maminku, už to samo o sobě je smutné a pak ještě ztratí kočku, jednu z památek na maminku a chová se přesně jako se chová malá naivní holčička. Pro to co už vytrpěla, jsem jí přála aby se štěstí obrátilo a hezká slečna učitelka se stala její novou maminku. Nikdy nevíš...

Eliška12
29.07.2018 3 z 5

Kniha byla pěkná , ale spíš pro mladší a proto bych ji asi nečetla znovu . Výborně se četla. Byla celkem krátká , ale i krátká knížka může být ta , nad kterou se vám chce brečet . Já nebrečela , ale kdybych byla mladší , asi bych se tomu nevyhnula :) Jinak ji můžu všem mladším holčičkám , které mají rádi kočky jen doporučit .

Tesinka_Laufey
18.04.2018 5 z 5

I když je knížka útlá a příběh není nijak zvlášť rozvedený, tak při četbě padl víc než jeden balíček kapesníků. Jako každá knížka od Jacqueline umí pohladit a najít něco pozitivního i na smutných věcech.

fajka
16.03.2018 5 z 5

Kniha byla smutná, bylo mi Mabel hrozně líto. Do knihy jsem byla tak vžitá, že jsem ji přečetla za jeden den. Rozhodně se do ní vžijete také.

DancerJaneBooks
01.03.2018 5 z 5

Je dobře, že jsem tehdy na moje deváté narozeniny dostala tuto drahocennou knížku. Je pro mě důležitá, protože díky téhle knížce znám Jacqueline Wilsonovou a její neskutečně úžasné příběhy z pohledu dětí, které nemají život tak jednoduchý.

blackhorse
23.09.2017 4 z 5

Kniha byla moc pěkná. Smála jsem se, když z Mabel udělala mumii. Ale konec byl smutnej.

brumais
17.06.2017 odpad!

Smutná knížka.

Kačkaknihomol
11.03.2017 4 z 5

Není moje nejoblíbenější, ale přesto je tento příběh skvělý. Děj je jednoduchý, ale dojemný a mladší čtenářky si na konci možná popláčou.

lucille48
18.07.2016 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Byla smutná, ale z jistého pohledu krásná. I když jsem byla teenager a kniha byla určena pro mladší čtenářky, pobrečela jsem si.

přítelMonk
10.06.2016 odpad!

Strašně smutné. Ten příběh je strašný.

SeverusSnape
16.05.2016 5 z 5

Smutné vtipné,miluji J.W.,jen ona to dokáže takto mistrovsky zakomponovat.
Vždy se vcítím do role hl.hrdinky. :)
Ale u této knížky jsem opravdu řvala jak Turek

PLACEPOPY
11.11.2015 5 z 5

Smutné knihy od této autorky mám nejraději jen ona vidí i něco veselého na smrti.

Jusťa
14.07.2015

Krátký příběh.

Sušenka1556
22.03.2015

Už je to déle ,co jsem knihu četla. Byla jsem opravdu malá ,a když kočička zemřela a oni ji pohřbili ,brečela jsem :D Opravdu v tom věku to pro mě bylo dojemné ,i když se tomu teď směju. :D
Je ale spíše pro menší děti ,protože si neumím představit ,že bych ji četla teď ....

jolli
20.01.2015 2 z 5

Nemůžu říct že by byla knížka špatná, ale nějak moc mě nebavila a to asi proto, že Verity celou knížku brečí kvůli kočce a já opravdu kočky nějak nezbožňuju... Ale smála jsem se tomu jak z ní udělala mumii to bylo super :D

Jahoda197
03.07.2014 5 z 5