Tři případy a Jim Qwilleran

Americké detektivky, v nichž záhadu odhalí a řeší sympatický novinář za pomoci svého siamského kocoura.
Děj příběhů se odehrává na maloměstě, mezi americkými středními společenskými vrstvami.

(www.pitaval.cz)

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/100552/tri-pripady-a-jim-qwilleran-100552.jpg 4.710

Kočičí krimi

Literatura světová, Detektivky
Vydáno, Oddych

The Cat Who Turned On and Off (1968), The Cat Who Could Read Backward (1966), The Cat Who Ate Danish Modern (1967), 1991

Kniha Tři případy a Jim Qwilleran

Erawan
16.10.2016

Všechny tři příběhy jsem už dříve četla (dokonce nejméně dvakrát) v jejich pozdějších vydáních z nakladatelství MOBA. Stejně jako Medvedici3 mi tyto starší překlady připadají lepší... Kočka na obálce snad měla představovat Koka, ale toho siamského aristokrata mi tenhle vypasený domácí macík nepřipomíná ani vzdáleně :-)

medvedice3
19.03.2016

Překlady těchto tří románů mi připadaly daleko svižnější než překlady uveřejněné v nakl. MOBA.

qwill
27.02.2016

Srovnávám tento překlad s pozdějším od Heleny Smolakové....Je o pět let starší a vyvolává ve mně trochu jiné obrazy. Jediné, co se mi na knize nelíbí, je obraz krvežíznivého Koka na obálce.... (i když siamky jsou opravdu jiného ražení, než běžné kočky).

qwill
21.02.2016

obsahuje: Kočka, která uměla číst pozpátku -- Kočka, které chutnal dánský nábytek -- Kočka, která rozsvěcovala a zhasínala