Druhý břeh

Druhý břeh https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231395/bmid_druhy-breh-231395.jpg 4 287 67

Kočár do neznáma série

Sestry Hermína a Stefanie, které po revoluci uprchly z Francie, nacházejí po dlouhé a dobrodružné cestě Evropou nový domov v Čechách. Život na malém panství však komplikuje nenávist příbuzných, kteří se všemožně snaží připravit je o majetek. A tak obě nakonec z existenčních důvodů uzavírají sňatek. Stefanie ale záhy ovdoví a ani Hermína se nevyhne komplikacím – ve Florencii je konfrontována s minulostí...... celý text

likaf
likaf
18.03.2024 5 z 5

Třetí díl je opět plný napětí a nejrůznějších zápletek. Pokračuji ke 4. dílu. Doporučuji

21.01.2024 4 z 5

Tentokrát obě sestry řeší své soukromé problémy. Vše se točí kolem společnosti, dědictví, cestování. Hanička nám opět ukazuje typickou nenávist, nabubřelost, nespravedlnost, statečnost a ubohost svých postav. Je to radost číst a prožívat taková dobrodružství, tak podobná současnosti, zasazená do úžasných míst, která by každý měl navštívit.

Pokud si chcete přečíst něco o historii u nás, v Itálii a ve Francii začátku 19. století, tak hurá do toho!

21.01.2024 4 z 5

Tentokrát obě sestry řeší své soukromé problémy. Vše se točí kolem společnosti, dědictví, cestování. Hanička nám opět ukazuje typickou nenávist, nabubřelost, nespravedlnost, statečnost a ubohost svých postav. Je radost číst a prožívat taková dobrodružství, tak podobná současnosti, zasazená do úžasných míst, která by každý měl navštívit.
Pokud si chcete přiblížit historii u nás, v Itálii a ve Francii, tak hurá do toho!

Sklíčko
Sklíčko
12.11.2023 5 z 5

... tohle opět nemá chybu...

soupik2012
soupik2012
12.10.2023 5 z 5

S potěšením shledávám, že je tato série zatím s každou novou knihou lepší a lepší. Druhý břeh je naprosto dokonale vyváženým příběhem, co se týká romantické linky, dobrodružné části a celkově věrohodnosti příběhu. Asi bych mohla tuto knihu zároveň označit, za nejlepší romantický příběh který znám. Nic nepůsobí kýčovitě, ani na sílu. Z ničeho mi nebylo trapně. A to je v romantickém žánru snad vůbec poprvé. Audiokniha je velmi dobře ozvučena a také načtena. A načetla ji paní Dagmar Čárová.

gordon13
gordon13
24.09.2023 5 z 5

Po delší době jsem přečetla třetí díl série a moc se mi líbil. Tentokrát se autorka věnovala více i Stefanii a jejímu vývinu. Knihu jsem zhltla a hned rozečetla další díl...

PavlaA
PavlaA
21.08.2023 5 z 5

Tento díl mě asi bavil zatím nejméně. I když ani tady nechyběla, romantika, napětí, intriky. Uvidím, co přinesou další díly.

Pisquosus
Pisquosus
10.07.2023 4 z 5

Sama jsem překvapená, jak mě tyto knihy baví, jak se skvěle čtou!

FlexiMZ
FlexiMZ
03.07.2023 3 z 5

AUDIOKNIHA

Nemá moc cenu rozepisovat se ve velkém, když jde o třetí díl série. Druhý břeh krásně navazuje na předchozí díl a nabízí další várku dobrodružství ze života sester Hermíny a Stefanie, které musely kvůli vypuknutí francouzské revoluce uprchnout z Francie a teď putují po Evropě a v každém dalším díle se musí vypořádat s novými životními násrahami.

Poslouchá se to pořád moc hezky. Tento třetí díl mi přišel trochu slabší než ty předchozí. Přišlo mi, že se v něm toho zase až tolik nedělo nebo jsem možná už trochu přemlsaná a dám si před pokračováním pauzu. Druhý břeh jsem i poslouchala celkem dlouho. Buď nebyl na audioknihu zrovna prostor nebo nálada. V sérii budu ale určitě pokračovat dál. Skončilo to spoustou nových událostí a ve čtvrtém díle bude snad zase trochu víc akce a napětí a ne jen společenského života hlavních hrdinů.

Bedřich63
Bedřich63
15.05.2023 5 z 5

Ten komentář, který jsem napsal u minulého dílu, tady teď můžu s klidným srdcem zkopírovat, jen se změnou místa děje.
Vyprávění o životě na cestách v Itálii Hermíny, jejího muže Jindřicha, Stefanie, Ludviky a dalších osob obsahuje několik nečekaných a překvapivých zvratů, které výrazně ovlivní jejich osudy.
Že ani život šlechty nebyl v minulosti vždy jednoduchý, že přežití a zdraví mnohdy záviselo na náhodě nebo obětavosti bližních, že morálka ve vyšších kruzích v mnoha ohledech nijak nepřevyšuje morálku obyčejných lidí, a mnoho dalšího dokáže autorka čtenářům přiblížit velmi čtivou formou.
Rád čtu knihy s příběhy odehrávajícími se před desítkami a stovkami let. Dozvídám se v nich mnoho zajímavých detailů nebo i celých životních osudů historických postav a také fiktivních hrdinů.
Autorce a této sérii zůstanu věrný a poohlédnu se po dalším dílu.

tabaluga
tabaluga
03.04.2023 5 z 5

Další osudy Hermíny a Stefanie. Kniha se četla moc hezky. Hermina je na svatební cestě a Stefanie se ocitá v místě nového domova, které mělo být šťastné pro ni a jejího zemřelého manžela. Opět se děvčatům ten život pěkně zamotává. Stefanie mne zde ale překvapila již svou rozhodností. Možná to bylo tím, že se konečně spoléhala sama na sebe. Intriky, zakázána láska, pokus o vraždu, napětí...

misssicccka
misssicccka
03.04.2023 3 z 5

Vadi mi tam nektere "omilani" dokola.
Jinak je to stale takove odpocinkove cteni. Zatim ma serie spise klesajici tendenci, bohuzel.

hankapimi
hankapimi
25.03.2023 5 z 5

Stefanii a Hermíně baronka Chlumská "ukuplila" kvůli zajištění výhodné sňatky a paní autorka dál umně splétá jejich další životní osudy. A když se holky dostaly do Florencie, zase jsem se zasnila vzpomínkami. Na palác Ufizzi se světoznámou sbírkou obrazů, které věnovala poslední panovnice z rodu Medici s podmínkou, že nikdy neopustí Florencii a díky tomuto nařízení zůstala sbírka kompletní. Most Ponte Vecchio přes řeku Arno s arkádami a obchůdky s kořením, květinami a zlatnickými krámky. Nebo nádherná katedrála Santa Maria del Fiore... A dozvíme se také novinky z Francie o osudu krále Ludvíka XVI a Marie Antoinetty a krvavém bojišti, ve kterém se země ocitla. K moci se dostali jakobíni, byly vydány nové zákony, které vedly další vlně nepokojů, zatýkání a poprav. Další čtivý díl, netradičně plný počet a má hluboká poklona paní autorce, doporučuji .

GaleW
GaleW
16.01.2023 5 z 5

Za mě kvalita příběhu neskomírá ani třetím dílem série. Čtvrtý mám již koupený, ale dám si od Hermíny a Stafanie na chvíli oddych. Obdivuji, jak již třetí kniha série je stále napínavá, čtivá, hlavní hrdinky jsou mi pořád sympatické a moc jim fandím.

Mindy
Mindy
16.11.2022 3 z 5

Téměř pohádkový příběh z přelomu 18/19 století. Slavnosti, plesy, intriky, falešné zprávy, zakázaná láska... To, že jsem nečetla předchozí díly (toto je třetí kniha z pětidílné série) , ničemu nevadilo.

Ailee
Ailee
18.10.2022 3 z 5

Tento díl mi přišel poněkud slabší. Čtenář se celou dobu těšil na událost, která se stala víceméně až na konci a ještě poněkud neuspokojivým odbitým způsobem.

Jaklová.katka
Jaklová.katka
08.10.2022 4 z 5

Super kniha. Její knihy se čtou úplně sami.
Jen tak dál.

Kackac77
Kackac77
18.09.2022 5 z 5

Opět skvělý příběh, líbí se mi i, že se dozvídám spoustu podrobnosti, jak se žilo v té době a zároveň i politické informace z té doby. I když se přiznám, že nevím, jestli to přesně odpovídá historickým událostem nebo si je autorka přikresluje. Nicméně namotivovala mě si něco dalšího o té době přečíst. Na další knížku se vůbec podle náznaku na konci této netěším, mám neblahé tušení.., ale jdu do toho

Lena78537
Lena78537
09.09.2022 5 z 5

Tahle série mě baví čím dál víc. Skvělý popis historických reálií s vyváženým poměrem napětí a romantiky. Přečteno jedním dechem.

Knižní střípky
Knižní střípky
24.07.2022 5 z 5

Tato historická sága je velice poutavě napsána, dobové pozadí je jako vždy u této autorky perfektně zachycené. Dozvíme se spoustu podrobností o životě tehdejší Itálii či u nás v Čechách. Když čtete o osudech Hermíny a Stefanie, mnohdy až tajíte dech, a říkáte si, co si to pro ně zase autorka připravila. Alespoň já jsem to tak měla. Romantiky je zde pro mě tak akorát ve snesitelné míře. Všechny tři audioknihy jsem pokaždé odposlouchala v podstatě během jednoho dne, ani od jednoho dílu nešlo moc odcházet, poslouchala jsem prostě všude.