Kočár do neznáma

Kočár do neznáma https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/164638/bmid_kocar-do-neznama-164638.jpg 4 452 107

Kočár do neznáma série

Příběh z konce 18. a začátku 19. století. Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Vojska pochodují napříč Evropou, stará šlechta je na útěku. Na nejistou cestu se vydávají i dvě sestry, které s nepatrným doprovodem musely narychlo opustit domov a teď hledají útočiště u příbuzných po celé Evropě. Nejprve zamíří do Itálie, ale rozbouřená doba je vyžene i z tohoto azylu. Musejí dál, staré rodinné spory a nové politické intriky jim však znemožňují najít dočasný domov na místech, která dobře znají. Jejich poslední nadějí se proto stávají vzdálení, zcela neznámí příbuzní a zámek kdesi v Čechách?... celý text

likaf
14.03.2024 5 z 5

První kniha od autorky a musím říct, že jsem pohlcena...osud babičky a jejích vnuček je velmi poutavý. Kniha se čte velmi dobře. Doporučuji.

uzivatel6305
08.01.2024 4 z 5

V první řadě musím napsat, že miluju paní Körnerovou a málokterá kniha od ní mě nechytla. Kočár do neznáma není tedy nic jiného, než zase skvělý, propletený, dobrodružný příběh plný překvapení, lásky, nenávisti, přátelství Děj je zasazen do podobného prostředí jako v autorčiných ostatních knihách - Francie - Čechy, ale originalita zůstává. A těch informací o tehdejší době, zvycích, nevýhodách žen a výhodách mužů!

Ihned na začátku se čtenář dozví vše důležité o době, ve které se děj odehrává, tedy Francie po dobytí Bastily. Paní Körnerová zná výborně francouzskou historii a dokáže skvěle proplést skutečnost a románový příběh. Příběh má tím pádem spád a člověku nezbývá než číst a držet hrdinkám palce. Všechny postavy jsou opravdu zajímavé a musím se přiznat, že jsem si při čtení i párkrát pěkně zanadávala. To je prostě příběh!

Jsem moc ráda, že se jedná o sérii. Už se chystám na další díl. A vy se taky připojte.

Sklíčko
26.10.2023 5 z 5

... naprosto dokonalé...

kristie
19.10.2023 4 z 5

Kniha mi utekla velice rychle, hned od začátku se něco děje. Postavy jsou propracované a uvěřitelné, některé lezou na nervy, jiné si zamilujete. Tak jako v životě.

Jediná skvrnka na jinak super zážitku z příběhu je anotace, kterou jsem si bohužel před poslechem přečetla. Vzhledem k tomu, že anotace obecně shrnuje celý děj knihy, doporučuji ji nečíst. Samozřejme neprozrazuje všechny detaily, ale za mě prozrazuje příliš. Celou knihu jsem čekala, kdy už tedy dojedou do Čech a najednou byl konec. Je to škoda. Kdybych neměla celou dobu pocit očekávání, užila bych si ji ještě víc.

Poslouchala jsem jako audioknihu, opět skvělá interpretace od Dagmar Čárové, která příběhu ještě přidala na zajímavosti.

PavlaA
13.08.2023 5 z 5

Moc jsem od knihy neočekávala, snad jen romantické, oddechové čtení. Ale musím říct, že mě příběh velice bavil. Určitě si přečtu i další díly.

Pisquosus
04.07.2023 4 z 5

Tak to bylo fakt super, skvělá oddychovka s nádechem červené knihovny. Moc mě to bavilo, hned jdu na další díl!

monika_v_trapu
31.05.2023 4 z 5

AUDIOKNIHA

Začátek Velké francouzské revoluce obrátí sestrám Hermíně a Stefanii život naruby. Šlechta prchá z Francie do ciziny a ony s jejich grand-mère nejsou výjimkou. Kdo ví, kam až daleko do neznáma je kočár zaveze...

Ke knize jsem se dostala díky výzvě a vlastně i díky audiotéce, kde je součástí balíčku volně dostupných knih pro členy klubu, spolu se všemi díly. Ale nepředbíhejme! Moc jsem si o knize nezjišťovala. Mlhavě jsem zaznamenala, že je z pera české autorky, která mi byla od doslechu povědomá a že půjde nejspíš o historický román díky kočáru na obálce. Neměla jsem žádná očekávání a tak jsem byla napůl smířená s tím, že jelikož historické romány aktivně nevyhledávám, je možné, že mi příběh nesedne. Ach jak jsem se to mýlila!

Příběh je to jednoduchý, odpočinkový, zasazený do historického období počátku francouzské revoluce - o které jsem shodou okolností nedávno četla i v knize Sapiens, která mi nabídla trochu toho společensko-historického pozadí dějin a věděla jsem tak, v jaké že to době se příběh odehrává. Autorka Hana Marie Körnerová vypráví příběh sester, které v průběhu útěku z Francie zažívají spoustu zapeklitých situací, tajemství, nesnází a společenských faux pas. Nechybí dobrodružství, romantická linka a sympatická hlavní hrdinka, která je prý moc chytrá, moc sebevědomá a moc samostatná, což se k dívce absolutně nehodí. No... k dívce na konci 18. století možná ne, ale mě tahle hrdinka sedla náramně! Příběh jsem navíc poslouchala jako audioknihu a přednes Dagmar Čárové vás vtáhne do děje téměř okamžitě.

Neodpustím si připomenutí série Bridgertonových, protože ty mě při poslechu této knihy tak nějak automaticky prolétli hlavou. V jistém ohledu bych Kočár doporučila právě fanouškům Bridgertonových. Kočár do neznáma má podobně chytlavý náboj, čtivost a odpočinete si u něj, ale není to žádná červená knihovna. Romantika tu je, ale decentní. Za mě zkrátka skvělá historická romantická oddechovka! Těším se na další díly, které si nenechám ujít.

Ann98
13.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Přečteno jedním dechem. Kniha splnila má očekávání. Absolutně jsem jí propadla. Je velice čtivá a děj má spád. Nelze ji odložit z ruky dokud člověk neotočí poslední stránku.
Poslední dobou jsem propadla historickým románům. Autorka do nich vkládá všechno, co očekávám, že kniha tohoto žánru bude mít. Romantická zápletka, čest, souboje, samostatná, cílevědomá, prostořeká a odvážná hlavní hrdinka. Skvělé popisy krajiny a míst, kdy se člověk při čtení cítí, jako by tam byl, jsou jen třešničkou na dortu.
Kniha má spád, napětí a plno emocí. Vážně příjemné a odpočinkové čtení, kde hlavní roli hraje láska a zklamání.
Charaktery postav byly propracované. Akční a energetickou babičku si člověk musí zamilovat. Mrzelo mě, že ji autorka potom nedala tolik prostoru jako na začátku. Hermínu jsem si zamilovala už od začátku a neskutečně ji fandím. No a Stefanie .. škoda mluvit, občas byla na facku. Konec trošku zachránil můj pohled na ni. Tak uvidíme, co přinese další díl.
Jediná výtka je ... že nemám po ruce další díl.

hankapimi
24.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Hana Marie Körnerová píše poutavě, proplétá ve svých knihách historii s příběhy a osudy hlavních hrdinek a hrdinů. Z ospalého francouzského venkova se Hermína a Stefanie s babičkou ocitají v Římě, Věčném městě, které nikdy neusíná. Hermínu nejvíce zajímá starobylý antický Řím, Stefanie ráda maluje římská malebná zákoutí. Při četbě jsem se ponořila do vzpomínek návštěvy Říma a Vatikánu, znovu jsem v duchu viděla Fórum Romanum, Koloseum, Palatin, Andělský hrad, Pantheon, no nádhera !! A paní autorka napínavě vykreslila bloudění našich hrdinek po příbuzných a známých, než se ve Francii zklidní situace po překotných revolučních změnách. Už se těším na další díl, netradičně plný počet v hodnocení !

Havrnka
22.01.2023 5 z 5

Krásný příběh odehrávající se na pozadí francouzské revoluce. Velmi příjemné čtení.

Bedřich63
30.12.2022 4 z 5

Dlouho jsem nevěděl, co napsat jako svůj osobní komentář k této knize, možná i pod dojmem charakteristiky, že to je román pro ženy.
Před chvílí mě napadlo takové srovnání, které možná někdy později dotáhnu lépe a detailněji, a to srovnání vín a knih.
Vína jsou stolní, zemská, jakostní a vína s přívlastkem.... toto je jedno z možných dělení.
Podobně si já dělím knihy do kategorií. Tak zhruba bych to nazval brak, průměr, nadprůměr, absolutní špička.
Podobně jako nepiju vína stolní, tak nechci ani číst knihy označované jako brak. Všechny ostatní kategorie v obou srovnávaných komoditách (víno x knihy) mi přinášejí nové poznatky a ani jedné kategorii se nevyhýbám.
Jako neumím říct, že víno od dodavatele xy je vždy vynikající a prvotřídní, stejně tak se mi nikdy nechce pozdávat hodnocení, že kniha od určitého autora je vždy na top úrovni.
Přiznávám, vzal jsem hodnocení této knihy trochu obšírně, ale z jiného pohledu i hodně zkratkovitě....
Každý člověk má jiné chutě a to platí pro víno, knihy....... atd.
Takže vím z dřívějších mnou přečtených knih, že autorka píše krásně. Tato kniha mi ale z nějakého důvodu tak úplně nesedla.... proto jen 4*.
Hodnotím jako víno jakostní, ale ne s přívlastkem.
Kniha je to pro mě nadprůměr, ale ne absolutní špička. To ale neznamená, že nebudu dále ochutnávat. :-)

tabaluga
01.12.2022 4 z 5

Romantický historicky příběh, který začal poněkud dramaticky ve Francii. Hermína je velmi silná osobnost a jsem zvědavá, jak se bude dále vyvíjet její život po příjezdu do Čech. Oddychové čtení:-)

Ráďa505
27.10.2022 4 z 5

Pohodové, romantické a milé počtení. Tato autorka je jistota, když člověk potřebuje oddychovku. Stránky rychle ubíhají, postavy jsou sympatické (až na výjimky) a příběh "pohádkový" ...

Calibra
14.10.2022 4 z 5

16/22 Autorka píše opravdu skvěle. Díky jejímu psaní jsem se nebála sáhnout ani po historickém románu. Knížka pěkná, nádherně popsána místa, jako bych tam byla… Trochu mě děsí čtyři díly pokračování, ale snad s odstupem času to dám.

Ailee
03.10.2022 4 z 5

Knihu jsem si "přečetla" jako audioknihu víceméně z nouze. Byla jsem poslední dobou moc unavená a bolely mě oči na to, abych mohla číst, a vše, co by mě v audioverzi zajímalo, už mám poslechnuté. A tak jsem namátkou něco vybrala. Kupodivu mě to bavilo víc, než jsem čekala. Což bude hlavně tím, jak skvěle mi sedla hlavní hrdinka příběhu.

Jaklová.katka
21.09.2022 3 z 5

Hezký začátek historické série.
Hlavní hrdinka je silná žena,jenž se nebojí starat o rodinu.
Super budu pokračovat další knihou.

soupik2012
18.09.2022 5 z 5

Takto si nějak představuji červenou knihovnu. Romantika je zde nenásilná, příběh zajímavý a věrohodný a částečně také dobrodružný. Hlavní hrdinka je velmi milá a sympatická. Jenom těch dobrodružných či jiných zápletek mohlo být v příběhu o něco víc. Takto je děj až příliš pohádkově předvídatelný. Nejvíc mě na této knize bavilo samotné prostředí ve kterém se tento děj odehrává. Budu se těšit na pokračování. Audiokniha je velmi dobře ozvučená a také načtená. A načetla jí paní Dagmar Čárová.

Kackac77
14.09.2022 5 z 5

Druhá kniha od autorky, líbí se mi její styl psaní. Příběh dívek a jejich babičky zasazený do období francouzské revoluce. Moc mě baví číst příběhy, které se odehrávají v době nebo v místě, o kterém se tímto způsobem dozvídám víc. Kniha se čte moc dobře, těším se jak se to ještě rozplete.....a pokračuji tedy ve čtení a beru si další díl...

GaleW
23.08.2022 4 z 5

Jako asi všechny knížky této autorky se to četlo samo, příběh hezky plyne, ale oproti Heřmánkovému údolí pro mě nebylo tak poutavé. Ale i tak stojí za přečtení a v budoucnu sáhnu i po dalších dílech ze série.

Lena78537
18.08.2022 4 z 5

Krásně napsaný historický román, s přiměřenou dávkou romantiky i napětí. Těším se na další díl.