Kočár do neznáma

Příběh z konce 18. a začátku 19. století. Revoluční změny po roce 1789 obrátily život naruby nejen ve Francii. Vojska pochodují napříč Evropou, stará šlechta je na útěku. Na nejistou cestu se vydávají i dvě sestry, které s nepatrným doprovodem musely narychlo opustit domov a teď hledají útočiště u příbuzných po celé Evropě. Nejprve zamíří do Itálie, ale rozbouřená doba je vyžene i z tohoto azylu. Musejí dál, staré rodinné spory a nové politické intriky jim však znemožňují najít dočasný domov na místech, která dobře znají. Jejich poslední nadějí se proto stávají vzdálení, zcela neznámí příbuzní a zámek kdesi v Čechách?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/16_/164638/kocar-do-neznama-164638.jpg 4.3173

Kočár do neznáma (1.)

Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Kočár do neznáma

Jirinamac

Intriky, tajemství a romantické napětí z konce 18. století. Už se těším na pokračování života Hermíny, Stefanie, Adély a jejich babičky v Čechách, kam jedou najít nový domov. Odpočinková četba.

LéňaM

To byla jizda! Uzasna kniha od které se nedalo odtrhnout

gordon13

Krásný historický román, chytlavě napsaný, hrozně mě bavil...jsem ráda, že jsou ještě další díly, už se na ně moc těším :-)

Pegasus

Naprosto senzační historický román. Moc mě bavilo prožívat společně s Hermínou, Stefanií a Grand Mére jejich putování.

RyxiraAmyGinger

Plný počet! Neměla jsem od knihy moc velká očekávání, přišla jsem do knihovny za Pánem hor, ale nebyl k mání, tak jsem sáhla po jiné knize od stejné autorky. A rozhodně jsem neudělala chybu! Ze začátku jsem si říkala, že půjde o nějaký prostoduchý románek, zejména po setkání Stefanie a Hermíny s Vincentem a Andrém, ale toto přesvědčení po zajímavém pokračování děje rychle vzaly za své. Dobře napsaná kniha založená na opravdových historických událostech, uvěřitelné zápletky, s citem budované charaktery a samozřejmě ta trocha romantiky... Prostě všechno, co očekávám od dobrého historického románu. Přečetla jsem takřka jedním dechem a třesu se na pokračování, jenom doufám, že autorka udrží laťku stejně vysoko (přece jenom se jedná o pentalogii). P. S. A doufám, že já to všechno zvládnu přečíst :).

Opatov
25.12.2018

Nadherna historicko-romanticka trilogie. Dve mlade divky v doprovodu sve babicky prchaji v noci z francouzskeho zamku, aby zachranily holy zivot. Zivot jim stavi do cesty ruzne prekazky, materialni nejistota, spolecenske konvence, intriky a laska je donuti postupne prehodnotit pristup k zivotu. Pritom odkryvaji postupne tajemstvi sveho puvodu. Nadherny pribeh, stejne tak jako Pan hor. Tuhle spisovatelku jsem si opravdu oblibila.

pip11
05.12.2018

Skvělé :) příjemně dobrodružné a romantické. Moc se těším na další knihy série.

EvkaB7
26.08.2018

Krásná romantická oddychovka, ideální čtení třeba na dovolenou. Moc ráda si přečtu pokračování.

Hana Martinková

Hana Marie Körnerová (p)