Stínadla se bouří

Druhý díl volné trilogie napínavých příběhů legendární party Rychlé šípy. Ztracený ježek v kleci je opět nalezen a s ním se rozvíjí série nových dobrodružství. Vontské hnutí ožije a znovu se schyluje k volbě Velkého Vonta. Rychlým šípům se podaří nalézt první Vontskou kroniku a poznají tajemnou historii zrodu Vontů. Ilustroval Jan Fischer. 2.vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68058/stinadla-se-bouri-rfr-68058.jpg 4.71381

Stínadelská trilogie 2.

Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno, Puls

Kniha Stínadla se bouří

MilanCFC

Před nějakou dobou jsem v práci našel špendlík se žlutou hlavičkou. Okamžitě mě to vrátilo do Stínadel a dětských let. A nebudu lhát, špendlík jsem si v práci ponechal a mám jej schovaný. Na to dobrodružství, tajemno, boje a příběhy se prostě nedá zapomenout.

Halt468

Super kniha.

pavels36
07.12.2019

Nádherné a dobrodružné čtivo co se nikdy neomrzí. Styl psaní, zápletka, příběh i napětí je prostě na plný počet hvězd. Děkujeme pane Foglare tam nahoru za Vás a nádherné knihy pro všechny generace

Angie_Missfit
08.10.2019

Jo jo...ve Stínadlech to začíná pořádně vřít. Skvělá atmosféra a propracovaný příběh plný napětí a tajemna - paráda.

1amu
26.05.2019

Kvalita knihy se kdysi poznala tím, že čím více se kradla, tím byla vzácnější. A sakra, že se "Foglarovky" kradly fest ! Kongeniální spojení autora s ilustrátorem (Dr.Fischer) - to bylo logo našich předchůdců.
Bylo jasné, že nemůže zůstat pouze u Záhady hlavolamu . Bylo po válce (klika,že před "Vítězným únorem") a objevilo se toto pokračování v podobě vkládané přílohy do časopisu Vpřed. Každý týden se v trafikách po Vpředu pouze zaprášilo. Domnívám se, že první knižní vydání v roce 1970 bylo dozvukem roku 1968 a možná, že nějakým divným způsobem ušlo cenzuře. V současné době t.zv. ohrožení "debilní mobilitou" si nedovedu představit nové knižní vydání. Inu žijeme v "novém čase". Považuji to za škodu . Ony, někdy i t.č. vysmívané Rychlé šípy a vůbec knihy pana Foglara mají pořád co říci. Samozřejmě v tom dobrém.
Perlička na konec: bylo to roku 1950 a soudruzi skončili s Mirkem Dušínem, Jarkou Metelkou, Jindrou Hojerem, Červenáčkem a Rychlonožkou tak, že je odveleli kamsi na "stavbu mládeže". A bylo po ptákách !

Banny_L
03.04.2019

Nejni to špatné..ale zrovna né můj šálek kávy :(

gaspoda
26.03.2019

zapomenout Bublinu ve stínadlech a pak se pro ní nevratit a nechat ji umřít ? teda rychlé šípy U mě jste skončily.a sorry za spoiler

omgjako
19.03.2019

Moje dětství. Nevím, co dodat dalšího :)