Stínadla se bouří

Druhý díl volné trilogie napínavých příběhů legendární party Rychlé šípy. Ztracený ježek v kleci je opět nalezen a s ním se rozvíjí série nových dobrodružství. Vontské hnutí ožije a znovu se schyluje k volbě Velkého Vonta. Rychlým šípům se podaří nalézt první Vontskou kroniku a poznají tajemnou historii zrodu Vontů. Ilustroval Jan Fischer. 2.vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/68_/68058/stinadla-se-bouri-rfr-68058.jpg 4.71332

Stínadelská trilogie (2.)

Dobrodružné, Literatura česká, Pro děti a mládež
Vydáno:, Puls

Kniha Stínadla se bouří

1amu

Kvalita knihy se kdysi poznala tím, že čím více se kradla, tím byla vzácnější. A sakra, že se "Foglarovky" kradly fest ! Kongeniální spojení autora s ilustrátorem (Dr.Fischer) - to bylo logo našich předchůdců.
Bylo jasné, že nemůže zůstat pouze u Záhady hlavolamu . Bylo po válce (klika,že před "Vítězným únorem") a objevilo se toto pokračování v podobě vkládané přílohy do časopisu Vpřed. Každý týden se v trafikách po Vpředu pouze zaprášilo. Domnívám se, že první knižní vydání v roce 1970 bylo dozvukem roku 1968 a možná, že nějakým divným způsobem ušlo cenzuře. V současné době t.zv. ohrožení "debilní mobilitou" si nedovedu představit nové knižní vydání. Inu žijeme v "novém čase". Považuji to za škodu . Ony, někdy i t.č. vysmívané Rychlé šípy a vůbec knihy pana Foglara mají pořád co říci. Samozřejmě v tom dobrém.
Perlička na konec: bylo to roku 1950 a soudruzi skončili s Mirkem Dušínem, Jarkou Metelkou, Jindrou Hojerem, Červenáčkem a Rychlonožkou tak, že je odveleli kamsi na "stavbu mládeže". A bylo po ptákách !

Banny_L

Nejni to špatné..ale zrovna né můj šálek kávy :(

gaspoda

zapomenout Bublinu ve stínadlech a pak se pro ní nevratit a nechat ji umřít ? teda rychlé šípy U mě jste skončily.a sorry za spoiler

omgjako

Moje dětství. Nevím, co dodat dalšího :)

koczanska

Nikdy jsem nechodila do skauta a nikdy jsem nečetla Foglarovky....až nedávno jsem sáhla po Stínadelské trilogii a ouhaaaa, ono je to dobré. Už asi chápu ty malé kluky a holky, co to hltali, hltají a určitě hltat budou.

milujiknihy850

Dobrý den, chtěla bych se zeptat musím číst i tu první knížku, jelikož u nás v knihovně mají soutěž a perly no a já si vybrala tuhle knihu. Ale nedošlo mi že to je trilogie a že jsem si právě vybrala druhý díl. Moc děkuji za odpověď

xxtom

Napínavé příběhy Rychlých šípů o jejich výpravách do tajemných Stínadel.

Mygli
04.11.2018