Stínadla se bouří

Stínadla se bouří https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/2846/bmid_stinadla-se-bouri-eCJ-2846.jpg 5 1759 103

Stínadelská trilogie série

Druhý díl volné trilogie napínavých příběhů legendární party Rychlé šípy. Ztracený ježek v kleci je opět nalezen a s ním se rozvíjí série nových dobrodružství. Vontské hnutí ožije a znovu se schyluje k volbě Velkého Vonta. Rychlým šípům se podaří nalézt první Vontskou kroniku a poznají tajemnou historii zrodu Vontů. Seznámí se s ušlechtilým slepým chlapcem Vláďou Dratušem a právě jemu pomohou stát se Velkým Vontem. Ilustroval Jan Fischer. 3,vydání, v roce 1994 dotisk.... celý text

Melancholie
12.01.2018 5 z 5

K žádné jiné knize nemám tak nostalgické vzpomínky. Co bych dala za to, přečíst si ji znovu bez toho abych znala děj?

zyt
21.09.2017

První Foglarovka kterou jsem četl a ani mi nevadilo že to byl druhý díl.

85098211
24.08.2017 5 z 5

Pro mne definitivně nejlepší Foglarova kniha (následující hned po Záhadě hlavolamu) - četla jsem ji jako první od tohoto autora na počátku 90. let a okamžitě mě pohltila. I černobílým televizním seriálem s Janem Třískou jsem byla fascinovaná. Prostě nádhera!

Jana283
22.08.2017 5 z 5

Je to jak píše Damato. Mně tatínek "Foglarovky" půjčil jen když byly na vysvědčení samé jedničky a nebo jsem byla zmítána horečkami minimálně 40 st C.... prostě největší odměna.
Jak jsem se těšila, že si je všechny, když po revoluci začaly vycházet, přečtu se svými dětmi. Bohužel synek nadšení pro Rychlé šípy a spol. nesdílí a dceruška mne poslala k šípku i s Gabrou a Málinkou.

Damato
18.08.2017 5 z 5

Taky se vám někdy stalo, že při nějaké práci ( např. při utírání prachu) jste narazili očima na nějakou knihu a jen tak zběžně do ní nakoukli? Tak tohle se stalo včera večer mně s touhle úžasnou knihou. Bleskem jsem jakž-takž douklidila byt a fofrem se odebrala s touto knihou do svého křesla. Vůbec mně nerozčiloval fotbal ( a že to ta Plzeň sakra dobře válela, jak mi dojatě vysvětloval vedle sedící partner, kterému jsem od knihy vzorně odpovídala- ...ano, nezasloužil si tu žlutou, jo, byl to jasný ofsajd - do dnes neví, že nemám ani tucha, co to nějaký ofsajd je...) . Já si u téhle knihy bezva odpočinula, vzpomínala jsem u toho na mé dětství u paneláku, kdy jsme s kamarády foglarovky četli tajně, protože je rodiče měli poschovávané po kufrech v panelákových sklepích (- dost dobré bylo, když nám na to, že si je půjčujeme mezi sebou rodiče přišli a pak je četli s námi a začala pokoutná výměna foglarovek mezi dospěláky), moji kluci tyto knihy četli a přímo hltali v době 9-14 let a i dnes, je rádi otevřou. Super čtení, myslím, že až odejdu do důchodu, budu je číst znova. Fajn bude, že až budu stará a sklerotická, takže je vlastně budu číst pořád jakoby "poprvé" , takže se vrátím do doby, kdy jsem první foglarovku dočetla s otevřenou pusou a s nadšením se vrhla na další. Úžasná vidina budoucnosti.

amyssonner
17.08.2017 5 z 5

Miluju všechny Foglarovky. Obzvlášť když se děj odehrává v tajemných Stínadlech.
Občas sním o tom, že bych v té době taky žila, hrála hry na ulici a byla součástí nějakého klubu, řešila nějaké tajemství..
U této knihy člověk prožívá děj, jako by ho opravdu byl součástí.

5* určitě!

Šalvěj
07.08.2017 5 z 5

Jako při prvním čtení jsem si ji náramně užila.

PeM
07.06.2017 5 z 5

Foglarovky jsou vzpomínky na tábory :-) Máme doma takřka salátové vydání staré knihy Stínadel.....no, dokud budou pohromadě, budu v klidu :-)

ellescorpio
03.03.2017 5 z 5

Při vybírání další položky do čtenářské výzvy jsem u kolonky oblíbená kniha rodičů dlouho nepřemýšlela. Foglar byl jasná volba, milovala jsem ho už jako dítě. A vzhledem k tomu, že se u nás v domě Foglar narodil, a jak půda (na kterou by mimochodem naprosto dokonale zapadnul Maxmilián Dráp), tak sklep jsou Stínadla jak vyšitý (a naproti zahrada s ginkgem), takže se na to fakt nesmírně těším!

čtenářka4
26.12.2016 5 z 5

Klasika dětské dobrodružné literatury.

Madlenka_Knihy
17.11.2016 5 z 5

Ani nemůžu uvěřit, že taková knižní dokonalost může existovat! ♥

Druss
19.10.2016 5 z 5

Foglarovy Stínadla jsou čtvrť, ve které bych chtěl vyrůstat!

any333
21.08.2016 5 z 5

Tenhle díl překvapoval více než první a konečně se objevil Široko se svou tajemnou maskou. I když překvapení s Bublinou ke konci bych klidně oželela. Závěr je šťastný, ale ještě je třetí díl, tak jsem zvědavá, co bude mít Žlutý květ za problémy.

spackova.p
02.08.2016 5 z 5

Super pokračování :-) Chvílemi mi bylo i do breku, ale o tom víc se mi kniha líbila.

Zahonek
21.06.2016 5 z 5

Zdá se mi, že Záhada hlavolamu byla malinko napínavější a tajemnější než Stínadla se bouří. V tomto díle ale byl zase Široko. Rozhodně suprová kniha, která vrátí vaši mysl do dětství.

Aniga
01.05.2016 5 z 5

"Dlouhá a podivná je historie vontských Stínadel. Odnepaměti bouřil a klokotal život hochů v jejich uličkách a zákoutích jako nikde jinde. Ano, snad nikde jinde nežili chlapci způsobem tak zvláštním a tak divokým a neukázněným jako zde...."
Kdo by snad neznal tyto legendární věty :)
Když jsem si v rámci Čtenářské výzvy na rok 2016 měla vybrat knížku mého dětství, neváhala jsem a rozhodla se téměř ihned.
Patřila jsem k těm dětem, kteří po rodičích našly ve sklepích "salátové vydání" Rychlých šípů (komiks) a na jejich příbězích se učily číst a vyrůstaly.
Nikdy nezapomenu ani na ten den, kdy jsem měla tu čest být také na besídce, kde byl p. Foglar a právě tuto knihu Stínadla se bouří mi podepsal.
Kdyby jen bylo více takových spisovatelů, kteří by zase dovedli nějakým způsobem motivovat děcka pro lepší čestný začátek svého života.. díky Jestřábe.

Rup
16.03.2016 4 z 5

Nemůžu si pomoct, ale vždy jsem měl v oblibě spíše divoké Vonty, než uhlazené Šípy. Nicméně způsob jakým dokáže autor udělat z obyčejného činžáku džungli je obdivuhodný. Doporučuju.

Daniel312
08.03.2016 5 z 5

Stínadla se bouří jsou moc dobrá asi nejlepší ze série (2. díl) nejlepší kniha

Luccy78
27.02.2016 5 z 5

Druhé pokračování ze Stínadel a i tato kniha patří mezi mé TOPky. Dobrodružství Rychlých šípů jsem si oblíbila už jako malá holka, když jsem si půjčovala na prázdninách u dědy jeho svázané ročníky časopisu Hlasatel a já je úplně hltala a těšila se na každý nový komiksový příběh Rychlých šípů. Ani po letech toto nadšení nevyprchalo, jen jsem si i toto dobrodružství pořídila v knižní podobě.

IvethBiersack
21.02.2016 5 z 5