Ferda v mraveništi

Ferda v mraveništi https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33977/ferda-v-mravenisti-33977.jpg 5 99 15

Veselé a vtipné vyprávění o příhodách uličnického mravence Ferdy a jeho přátel. Samostatné vydání třetí části "Knížky Ferdy Mravence". Pro mladší děti. Ferda se v přestrojení za rytíře vrací do mraveniště, kde ho čeká nejen spousta kamarádů, ale také další dobrodružství: stonožce na nohy přiváže kartáče a ta vyčistí celé mraveniště, hraje mravenčím dětem pohádku o zlé ježibabě, zjistí, jak se vlastně rodí mravenčí mimina, loví mravenčí krávy - zelené mšice. Ještě spousta dalších příhod čeká na veselého chlapíka s puntíkovaným šátkem.... celý text

grizlinka
19.09.2023 5 z 5

Moc pěkná knížka, se synem si znovu připomínám dětství

Hakate
04.09.2022 4 z 5

Tuto knihu jsem jako malá obzvlášť milovala, skvělé ilustrace.

Karcoolka2210
07.06.2022 5 z 5

Ešte aj doma mám knihu o Ferdovi Mravcovi z detstva, ale v škôlke sme čítali túto a bavila aj mňa aj deti. Aj poučná aj vtipná, pekné ilustrácie. Určite odporúčam pre deti.

niknikita
20.01.2022 5 z 5

Mám doma vydání z roku 1947. Je to moje nejohmatanější kniha, která už v naší rodině prošla rukama tří generací /zatím/. Všichni u nás s nadšením poslouchají příběhy z mraveniště a očima hltají kouzelné ilustrace...věřím, že neexistuje nikdo, kdo se s touto nádhernou klasikou nesetkal.

Kontryhelka
05.01.2022 5 z 5

Copak Ferda. Na toho se nedá zapomenout ani po létech. Úžasná a krásně čtivá dětská knížka o mimořádně sympatickém mravenečkovi s červeným šátkem kolem krku. Jeho dobrodružství jsem milovala a všechny knihy měly čestné místo v mé dětské knihovničce. A krásné kresby k tomu. Úžasné čtení a přenesení do dětské říše snů, kde je vše dovoleno.

Luigi1
04.09.2021 5 z 5

No prostě Ferda je Ferda stále pěkné čtení.

Greenfingers
09.09.2020 5 z 5

Zdá se, že Ferda stále frčí, když je opětovně vydáván od roku 1938. Ale vůbec se tomu nedivím. Je to přece klasika!

Sarajana
19.07.2018 5 z 5

Krásná dětská kniha.

Hotovson
28.05.2018 5 z 5

Shodou okolností babi řešila mšice na růžích :)

Tak jsem jí poradil slunéčko sedmitečné (tu mrchu nevděčnou) a že mravenci si je pěstujou - ty mšice. Tak snad růže vykvetou, mravence tam nemáme.

Briv
10.01.2016 5 z 5

Musím přiznat, že tuto knížku jsem měla moc ráda a to i přesto, že jsem jako malá neměla ráda hmyz - ale ty ilustrace mě dostaly a dokázaly mě vtáhnout do příběhu. Krásná kniha pro děti.

fantomas 2003
04.02.2014 5 z 5

Líbili se mi všechny díly ferdy mravence, protože tam jsou srandičky.

Viol
04.02.2014 5 z 5

líbili se mi škvrńata a mrnata.

tyzik.cejka
01.06.2013 1 z 5

autor použil do knihy všecko co tam mohlo být i nemohlo a to mi právě vadí

kika 13
11.02.2013 4 z 5

Já opět všem doporučuji.

WEIL
22.06.2011 3 z 5

2. vydání této knihy.

Čte se snadno, pro děti je to zážitek, navíc jim rozvíjí představivost a rozšiřuje jejich slovní zásobu.