Ferda Mravenec

Souborné vydání prvních, nejstarších příhod Ferdy Mravence, veršovaných, které vycházely na pokračování v Dětském koutku Lidových novin v letech 1933/1934

https://www.databazeknih.cz/img/books/80_/8012/ferda-mravenec-8012.jpg 4.5430
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Kruh (Hradec Králové)

Kniha Ferda Mravenec

666Jitka

Kdo by neznal hrdiny z říše hmyzu této Sekorovy nesmrtelné klasiky - jako malá jsem příběhy Ferdy Mravence, Brouka Pytlíka a jejich kamarádů úplně hltala :-)

Kontryhelka

Úžasná klasika, krásné vyprávění, hezky ilustrované. Nádherný svět broučků, berušek a ostatních zástupců čeledi hmyzu. Ferda mravenec byl a je pro mě srdeční záležitost a neuvěřitelný dětský svět. Kouzlo, které nemizí ani po létech.

Sandik
30.12.2020

Nestárnoucí klasika, pro děti kolem šesti let ideální způsob jak se seznámit se světem hmyzu. Samozřejmě legrační je z dnešního pohledu fakt, že Ferda mravenec je logicky dělnice, čili vlastně "ženská hrdinka" ;o)

petraj30
13.12.2020

Kdo by neměl rád Ferdu Mravence? I moje děti ho milují, ale ta Beruška...:-) Já jsem spíš dávala přednost brouku Pytlíkovi, ale jen z toho důvodu, že mi to mnohdy přišlo humornější. Ale i tak jsem Ferdu měla ráda a moc se mi líbil ten jeho charakteristický červený šátek s puntíky.
Moc se nám líbí i ostatní malí hmyzí tvorečkové. Je to takové úsměvné vyprávění o různých dobrodružstvích. I jako pohádka v televizi je moc pěkná. Rádi se ke knize opakovaně vracíme a doporučujeme:-)

adevr
23.11.2020

Jako dítě jsem ji miloval, a kde je jí teď konec...

bibi.r
21.07.2020

Pro děti od 3-4 let.
Na knize je uvedeno od 6 let, ale četla jsem synovi (3,5 let) před spaním a v pohodě.
Klasika, která zaujme snad všechny děti.
Ferda mi upřímně nepřišel zas až tak moc jako Mirek Dušín. Někdy totiž dělal třeba i divná nebo špatná rozhodnutí, budiž mu však k dobru, že nic z toho se zlým úmyslem.

Knihomolka506
17.07.2020

krásný příběh pro děti o známém mravenci Ferdovi, který není jako ostatní - je jiný, ale v dobrém. Rád každému pomáhá a u toho se většinou dostane do trapasů.

Worbitka89
25.05.2020