Ferda Mravenec

Souborné vydání prvních, nejstarších příhod Ferdy Mravence, veršovaných, které vycházely na pokračování v Dětském koutku Lidových novin v letech 1933/1934

https://www.databazeknih.cz/images_books/80_/8012/ferda-mravenec-8012.jpg 4.5374

Ferda mravenec

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Kruh (Hradec Králové)

Kniha Ferda Mravenec

Radka1911

Oblíbená knížka mého dětství, a dokonale nestárnoucí - testováno na mé vnučce a pořád je to skvělé, zábavné.

Olous1

Dneska jsem četla vnoučkovi, moc se mu líbila,hned usnul:)a já se vrátila do dětství.To je paráda,díky vnoučkovi zase čtu pohádky.A samozřejmě krásná ilustrace.

ArwenAragorn

Musím napsat hodnocení knížky, která doprovázela mé dětství! Další skvělá knížka a další skvělý autor. Ferdovi jsem fandila, ale ještě raději jsem asi měla Brouka Pytlíka. Ferda byl takový Mirek Dušín. Nafrněná Beruška mě štvala.

Efča59

Knížku Ferdy Mravence jsem vybrala na předčítání z mojí dětské knihovničky. A to proto, že se mi moc líbily ilustrace, a protože jsem si z dětství pamatovala pouze televizní seriál. Nejvíce bodů ode mě dostává kniha za ilustrace. Co se příběhu týče, já sama jsem se občas ztrácela v postavách jednotlivého hmyzu a bohužel ani dceru z nějakého důvodu příběhy moc nebavily a nevydržela u nich ani při předčítání na dobrou noc. Protože jsou ale ilustrace nádherné, věřím, že správný čas této knihy ještě přijde, až trochu povyroste.

Nočnípták
18.11.2018

Kolik mě to tak mohlo být? Tři, čtyři roky? Stojím u velkého mraveniště a čekám kdy se objeví mraveneček s puntíkatou mašlí. A když mě mamka mazala poštípané nožičky, tak jsem plakala. Plakala jsem proto, že Ferda nepřišel.
Ferda je kniha mého dětství, dětství našich dětí a teď už i dětství vnoučat. Tuhle mojí z roku 1958 nesmí nikdo z nich odvézt. Je už celá "očtená" a "ošuntělá", ale je moje. Ty ostatní jsem jim už dávno rozdala.

Ještě tak před dvaceti lety jsem si myslela, že mezi námi žije mnohem víc Ferdů než Pytlíků. Teď ale opravdu nevím. Mám pocit, že se ten poměr nějak otočil.

Jana283
17.08.2018

Pan Sekora je výborný znalec života hmyzu. Ano, tak to skutečně je a funguje. Proto jsou ty knihy nadčasové.

tygřík2
10.07.2018

Mé znalosti z entomologie povětšinou pocházejí z této půvabné dětské knížky.
Jakou radost jsem tehdy měla, když jsem sama přišla na to, že Pytlík je červotoč!

Hotovson
26.05.2018

Naprosto boží!!! Ty ilustrace, to je prostě nádhera. Příběh sice krátkej a jednoduchej, ale tak je to pro děti.

Já to čet teď ve dvaatřiceti, ale stejně se mi to líbilo :)

Máme vydání z r. 1948, takže už je dost salátový. Předpokládam, že knížku dostala už babička. Když jsem byl malej, tak jsem to čet minimálně 10x :)

Uvažuju, že do toho investuju a necham opravit vazbu, páč ta knížka si to rozhodně zaslouží!