Knížecí kniha

Knížecí kniha https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/274989/bmid_knizeci-kniha-jP0-274989.jpg 4 6 1

Knížecí kniha Karla Schwarzenberga obsahuje vše, na čem s Karlem Hvížďalou v posledních šestadvaceti letech pracovali: esej Intimus evropských dějin, rozhovor s knížetem z roku 1989, kdy žil v Rakousku, s názvem Knížecí život. Výbor z interview, která Schwarzenberg poskytl v České republice a v zahraničí v letech 1990 až 2012, s názvem Knížecí rozhovory, Hvížďala uspořádal a z němčiny přeložil ta, která poskytl kníže v Německu, Rakousku a Švýcarsku. Souborné vydání uzavírá bilanční dialog z roku 2015 Je-li nám všechno jedno, stát pojde. V knize najdete i rodokmen tohoto starého evropského rodu, který se táhne od XII. století, Stručné dějiny knížat ze Schwarzenbergu historika Jiřího Zálohy a řadu archivních i současných fotografií.... celý text

tittanie
30.03.2023

Na knihu jsem náhodou narazila v knihovně, a protože teď v televizi skončil seriál Modrá krev, tak jsem si říkala, proč si knihu nepůjčit.
Jedná se o knihu rozhovorů s knížetem Schwarzenbergem během několika let. A to mi právě přijde zajímavé. První rozhovor je ještě z předrevolučního období, takže je zajímavé porovnávat doby, kdy se nemohl vrátit a dobu, kdy mu vrátili majetek a dobu, kdy se dal do politiky.
Možná jsem čekala, že kniha bude více o jeho rodině a méně o politice. Ale líbí se mi jeho názory a znalosti.
Rozesmál mě příběh o pytlákovi, který kradl štiku. Každopádně si chci zjistit něco dalšího o rodině Schwarzenbergů.
Kniha si podle mě zaslouží lepší hodnocení - myslím to procentní.

Autoři knihy

Karel Hvížďala