Kníže z mlhy

Kníže z mlhy https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175496/bmid_knize-z-mlhy-bBc-175496.jpg 4 180 41

Mlha série

Je válka a Carverovi se rozhodli opustit město a přestěhovat se do malé pobřežní vesničky, kde koupili dům. Ale od chvíle, kdy překročí jeho práh, se začnou dít podivné věci. V domě totiž před lety záhadně zahynul Jacob, malý syn předešlého majitele. S pomocí nového kamaráda Rolanda odhalují Max a Alicia Carverovi podezřelé okolnosti této smrti a objeví tajemné, ďábelské stvoření, jež si říká Kníže z mlhy. Vrátil se ze stínů, aby vyřídil dluhy z minulosti. Podaří se hrdinům rozplést všechny nitky příběhu? Uniknou ze spárů nevypočitatelného nepřítele?... celý text

Horory , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

El príncipe de la niebla , 1993

Nifredil
09.11.2023 3 z 5

První díl série, která slibuje tajemnou atmosféru a dobrodružství s hororovým nádechem a tohle do puntíku splňuje. Pro mě ale trochu nuda, už jsem podobný příběh četla nebo viděla ve filmu mockrát, nejsem také cílový čtenář, tohle je opravdu pro dospívající čtenáře. Každopádně atmosféra fajn a jako úvod pro mladší čtenáře do světa tajemna, duchařiny a hororů je to fajn.

Princezna22
30.07.2023 3 z 5

Zřejmě tohle není kniha pro mě, ale i tak se mi trošku líbila. A doporučím ji ráda. Nejsem holt její věková hranice.

mi-380
12.04.2022 3 z 5

Tohle vyžadovalo mou velkou trpělivost a shovívavost. Úvodní seznamování s osobami a místem děje bylo nekonečné. Předpokládaný hororový děj začal až v druhé polovině knihy, a i potom vše probíhalo jednoduše, v duchu dětské vyprávěnky večer po zhasnutí, skromným polopatickým vypravěčským stylem. Díky malému rozsahu a mé vrozené zvědavosti jsem vydržel, dalším pokračováním Zafónových mlhavých dobrodružství se ale vyhnu velkým obloukem.
50 % (aktuálně 164 hodnotících s průměrem 79 %, kterému ani mé hodnocení nepomůže změnit barvu).

alibaba72
26.05.2021 5 z 5

Je to sice kniha pro jinou věkovou skupinu, ale já mám Zafóna rád a i tento příběh jsem si užil na 100%

anibeni
21.03.2021 5 z 5

Ani tentokrát mě Zafón nezklamal.. Mě prostě jeho knihy sednou.. a i když se zde jedná o jeho prvotinu, nic na tom nemění fakt, že pan Zafón umí psát..

kocour_mikeš
27.12.2020 3 z 5

Napínavé pro náctileté.

klukztesina
22.12.2020 5 z 5

Dobře napsaný příběh. Kdo má rád samotného spisovatele, tak si nenechá tuto knížku utéct.

haki34
21.06.2020 3 z 5

z knihovny..takový YA horror/thriller...nějak mi padla pod ruku, tak jsem se začetla...strach jsem neměla, spíše mi spousta věcí přišla taková nedotažená...
motiv klauna už tady někdy byl...a moc krát. Nechtělo se mi pátrat, co bylo dřív..zda Kníže, nebo To, nebo třeba jiný z děsivých mutací klaunů...jako masáž podvědomí k odmítání cirkusů docela slušná, a řekla bych že i funkční - minimálně já už sleduji klauny s odstupem , děsit mě neděsí, ale tak jako uvažuju trochu, jestli pod jejich maskou není nějaký sériový vrah či jiný nešťastník...
a co se samotného příběhu týká, jo. celkem ušel. měl své boty, hodně věcí jsem postrádala vysvětlit, nevyděsil mě, protože už mám něco za sebou...ale jednu pěknou věci připoměl - neuvážené sliby, a jejich plnění. Na to bacha, přátelé ! pečlivě važte slova...
a na konci se nabízí otázka - je konec Knížete z mlhy ? nebo zas jen někde čeká a číhá ??

marta14
13.05.2020 4 z 5

Moje druhá kniha od autora. Moc se mi líbí, že má vždy takovou originální zápletku. Na knihu Marina, kterou miluju, to však nemá. I tak to byla pěkná kniha :).

Jack93
03.02.2020 4 z 5

Pan Zafón má v prologu pravdu, jeho knížky pro děti a mládež nejsou jen pro teenagery, ale i dospělé. Neplatí to jen o Knížeti z Mlhy, nýbrž také o Zářijových světlech či Marině. Zároveň lze v těchto dílech vidět zárodky inspirace k tetralogii Pohřebiště zapomenutých knih.
Dávat Zafónovi čtyři hvězdičky je skoro kacířské. Díky krátkému rozsahu vás příběh ihned vtáhne a nepustí. Přesně to se mi stává u všech knih tohoto španělského autora. Jenže závěr Knížete z Mlhy mi přišel rozpačitý a neuspokojivý, proto jsem na hodnocení ubral.

kuky921
30.05.2019 4 z 5

I když nejsem náctiletá, příběh byl pěkný. Líbil se mi ten prvek strachu a atmosféra.
Po přečtení Stínu větru, jsem si chtěla přečíst i prvotinu tohoto autora. Zklamaná jsem určitě nebyla.

Jane100
24.09.2018 5 z 5

Celý příběh je hezkou pohádkou pro malé děti :-) Jestli si chcete oddychnout a na chvíli vypnout u dětského příběhu, vsaďte na Kníže z mlhy.

bobo550
18.07.2018 4 z 5

celkova dobré ale ten konec

Noctua8
06.06.2018 4 z 5

I když nejsem cílová skupina, příběh se mi líbil. Kdybych ho četla v době jeho vzniku, bylo by mi jasné, že od tohoto Španěla můžeme očekávat velké věci. Takhle zpětně jsem to už věděla od začátku, ale přesto jsem byla zvědavá, jaká byla Zafónova prvotina. No a byla dobrá...
Je to příběh jednoho léta, dospívání a neodvolatelnosti daných slibů. Tajemno v podobě ikonického Kaina, je v příběhu velmi dobře vsazené do reálií, a i když jsou některé motivy na první pohled ne-reálné, zůstává celý příběh pravdivý a uvěřitelný. Možná i pro svůj konec, který je nevyhnutelný, ale tak nějak nejpravdivější. Vždyť lidi jako je Kain jsou všude kolem nás, a aby nadělali spoustu zla, na to jim stačí i jeden život.

Omy
18.08.2017 3 z 5

Nic moc. Atmosférou mi to připomínalo takové ty hororové příběhy autorů 19. století (akorát tady odehrávající se za 2. světové války), které osobně moc nemusím. Znáte to - vystupuje tam jakási potvora, asi démon v lidské podobě, o kterém se pořádně nic nedozvíte, asi aby se dodalo na tajemnu, lidskými emocemi neoplývá (ale vždy mu z očí srší nenávist) a na hlavní hrdiny neustále dělá nějaké to BUBU, jako kdyby se neuměl k něčemu pořádnému rozhoupat.. No, tady to bylo stejné, navíc nechápu, proč je to zasazené do 2. světové války. Snad aby si nějaký snaživec mohl přimýšlet, že ten netvor má být metaforou pro válku.

Můj komentář asi vyzní dost negativně, ale musím na druhou stranu uznat, že kniha je poměrně čtivá, postavy jsou pěkně načrtnuty a příběh není vůbec dlouhý - sečteno podtrženo fajn četba pro letní večery.

dagmar.rub
06.08.2017 4 z 5

Čtivé, tajemné, dobrodružné.... kniha nemá hluché místo, které by člověk mohl nebo chtěl přeskočit, děj má spád, je zde jasně odděleno dobro od zla a té trojici mladých lidí prostě hrozně moc fandíte.

surynas
17.06.2017 5 z 5

Knihu jsem vyhrabal v Levných knihách za 3O Kč a říkala jsem si že to bude dobrá kniha na rozptýlení. Nakonec to dopadlo tak že děj byl nesmírně poutavý. Kniha se četla sama. Je to autorova prvotina a je skvělá. Tajemná zahrada, potopená loď, domek na pláži, a tajemný kníže? To je moje.

Bleskovýčtenář
12.05.2017 5 z 5

Nádherná kniha. I slza ukápla. Nemohla jsem se odtrhnout.

Veronika248
01.05.2017 3 z 5

Hezka duchari jen doporucuji cist knizky za tmy , pres den to nema takove grady :-) je to ma druha knizka od autora a uz se tesim na dalsi hezky se ctou

momo01
12.03.2017 5 z 5

UF.... neměla jsem skoro ani čas se nadechnout.

španělská literatura

Carlos Ruiz Zafón