Kníže z mlhy

Je válka a Carverovi se rozhodli opustit město a přestěhovat se do malé pobřežní vesničky, kde koupili dům. Ale od chvíle, kdy překročí jeho práh, se začnou dít podivné věci. V domě totiž před lety záhadně zahynul Jacob, malý syn předešlého majitele. S pomocí nového kamaráda Rolanda odhalují Max a Alicia Carverovi podezřelé okolnosti této smrti a objeví tajemné, ďábelské stvoření, jež si říká Kníže z mlhy. Vrátil se ze stínů, aby vyřídil dluhy z minulosti. Podaří se hrdinům rozplést všechny nitky příběhu? Uniknou ze spárů nevypočitatelného nepřítele? První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/175496/knize-z-mlhy-bBc-175496.jpg 4141
Horory, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno · CooBoo

El príncipe de la niebla

Kniha Kníže z mlhy

kuky921

I když nejsem náctiletá, příběh byl pěkný. Líbil se mi ten prvek strachu a atmosféra.
Po přečtení Stínu větru, jsem si chtěla přečíst i prvotinu tohoto autora. Zklamaná jsem určitě nebyla.

Jane100
24.09.2018

Celý příběh je hezkou pohádkou pro malé děti :-) Jestli si chcete oddychnout a na chvíli vypnout u dětského příběhu, vsaďte na Kníže z mlhy.

bobo550
18.07.2018

celkova dobré ale ten konec

Noctua8
06.06.2018

I když nejsem cílová skupina, příběh se mi líbil. Kdybych ho četla v době jeho vzniku, bylo by mi jasné, že od tohoto Španěla můžeme očekávat velké věci. Takhle zpětně jsem to už věděla od začátku, ale přesto jsem byla zvědavá, jaká byla Zafónova prvotina. No a byla dobrá...
Je to příběh jednoho léta, dospívání a neodvolatelnosti daných slibů. Tajemno v podobě ikonického Kaina, je v příběhu velmi dobře vsazené do reálií, a i když jsou některé motivy na první pohled ne-reálné, zůstává celý příběh pravdivý a uvěřitelný. Možná i pro svůj konec, který je nevyhnutelný, ale tak nějak nejpravdivější. Vždyť lidi jako je Kain jsou všude kolem nás, a aby nadělali spoustu zla, na to jim stačí i jeden život.

Omy
18.08.2017

Nic moc. Atmosférou mi to připomínalo takové ty hororové příběhy autorů 19. století (akorát tady odehrávající se za 2. světové války), které osobně moc nemusím. Znáte to - vystupuje tam jakási potvora, asi démon v lidské podobě, o kterém se pořádně nic nedozvíte, asi aby se dodalo na tajemnu, lidskými emocemi neoplývá (ale vždy mu z očí srší nenávist) a na hlavní hrdiny neustále dělá nějaké to BUBU, jako kdyby se neuměl k něčemu pořádnému rozhoupat.. No, tady to bylo stejné, navíc nechápu, proč je to zasazené do 2. světové války. Snad aby si nějaký snaživec mohl přimýšlet, že ten netvor má být metaforou pro válku.

Můj komentář asi vyzní dost negativně, ale musím na druhou stranu uznat, že kniha je poměrně čtivá, postavy jsou pěkně načrtnuty a příběh není vůbec dlouhý - sečteno podtrženo fajn četba pro letní večery.

dagmar.rub
06.08.2017

Čtivé, tajemné, dobrodružné.... kniha nemá hluché místo, které by člověk mohl nebo chtěl přeskočit, děj má spád, je zde jasně odděleno dobro od zla a té trojici mladých lidí prostě hrozně moc fandíte.

surynas
17.06.2017

Knihu jsem vyhrabal v Levných knihách za 3O Kč a říkala jsem si že to bude dobrá kniha na rozptýlení. Nakonec to dopadlo tak že děj byl nesmírně poutavý. Kniha se četla sama. Je to autorova prvotina a je skvělá. Tajemná zahrada, potopená loď, domek na pláži, a tajemný kníže? To je moje.

Bleskovýčtenář
12.05.2017

Nádherná kniha. I slza ukápla. Nemohla jsem se odtrhnout.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

španělská literatura

Carlos Ruiz Zafón