Vláďa Nebojsa

Vláďa Nebojsa https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/225526/bmid_knihy-taboroveho-ohne-vlada-nebojsa-WiC-225526.jpg 5 1 1

Turlogh
26.11.2017 5 z 5

Tak konečně po dvou hodnoceních knih nevalné úrovně se dostávám k této zajímavé i když ne skautské knize od Jaroslava Nováka "Braťky." Tímto sympatickým románkem jsem byl zaujat a to od strany 5 až po stranu 474. Tedy od začátku až do konce. Hlavním hrdinou knihy je Vláďa Šejnoha zvaný později Nebojsa. Je to správný klučina, který se umí postarat o sebe i o druhé. Neztrácí ve složitých situacích hlavu, je odvážný a rozhodný, vyrůstá bez rodičů, jen se starou tetou, takže je, dalo by se říci, vyspělostí o kus dál před svými spolužáky. I když sám rozhodně není dokonalý a má občas pochybnosti, umí se zastat svého kamaráda a svých sousedů i v hrozivých situacích. Taky dovede překonávat překážky a jít za svým cílem. Děj se rozvíjí svižně a s napětím celou knihu a atmosféra třicátých let Československa je v příběhu skvěle zachycena. Domnívám se, že Braťka se touto svojí knihou dostal na špici své tvorby. (Četl jsem myslím všechny jeho knihy a snad jen dvě nejlepší se tomuto chlapeckému dobrodružnému románu vyrovnají.) Závěrem chci říci, že kniha Vláďa Nebojsa dosahuje na nejlepší knihy Jestřába a vřele doporučuji! Jsem knihou nadšen a nelze než dát plných pět hvězd!