Harry Potter: Filmová kouzla

Harry Potter: Filmová kouzla https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56386/bmid_harry-potter-filmova-kouzla-SJN-56386.jpg 5 316 47

Reprezentativní obrazová publikace rozzáří úžasem všechny milovníky Harryho Pottera. Představuje nejzajímavější postupy tvorby ze všech filmových dílů o slavném čarodějnickém učni. Ukázky filmařských postupů, přiblížení až odhalení úžasných tajů, kouzel a triků, které ohromují diváky v kinech. Rozsáhlé fotografické dokumenty z příprav a natáčení jednotlivých filmů, zajímavé obrazové srovnání vývoje představitelů hlavních rolí od dětství až po aktuální současnost, osobní vyznání představitelů hlavních postav a tvůrců. Předvedení nejzajímavějších nápadů tvůrců od náčrtků po realizaci. Strhující proniknutí do tajů kouzel filmařského řemesla slavných režisérů, kteří byli také očarováni dílem J. K. Rowlingové.... celý text

Fantasy Obrazové publikace Umění
Vydáno: , Slovart (ČR)

Harry Potter: Film Wizardry , 2008

markinho962
14.08.2023 5 z 5

Tak tohle je top! Zpracování působí jako že světa HP!!

LuckaDea
20.01.2023 5 z 5

Nádherně zpracovaná kniha o filmech ze světa Harryho Pottera. Kniha obsahuje plno zajímavých informací, fotek i papírových rekvizit z filmů.

Khazara
17.01.2023 2 z 5

Nic zvláštního jsem se nedočetla (mám přečtení knížky i zkouknuté filmy). Přílohy jsou v angličtině, což asi nepotěší každého.

Hanncha
10.01.2023 5 z 5

Perfektní kniha pro každého milovníka filmů Harryho Pottera. Kniha obsahuje mnohé papírové rekvizity z filmů.

Pítrs85
05.05.2022 4 z 5

Asi nejkomplexnější průvodce světem Harryho Pottera, který kromě spousty zajímavostí a informací "behind the scene" obsahuje vtipné a trefné doplňky jako je Pobertův plánek anebo seznam věcí, které si Harry musel obstarat před nástupem do prvního ročníku- zkrátka různé propriety tolik známé jak z knížek, tak hlavně z filmů. Jedna z nejlépe graficky vyvedených knih v mé osobní knihovně.

Antibabiš
11.02.2022 5 z 5

hodně dobré

pavla.ctenarka
09.01.2022 3 z 5

Hodnotím 3. aktualizované vydání z roku 2021

Kniha Harry Potter: Filmová kouzla působí na první pohled impozantním dojmem. Esteticky velmi zdařilá publikace obsahující dokonce různé kopie předmětů ze světa HP - bylo kvůli nim trochu obtížnější v knize listovat, ale skalní fanoušci je určitě ocení. Kapitoly v knize jsou logicky řazeny a sledují postupně všech 7 dílů (resp. 8 filmů) HP. Je důležité zmínit, že se jedná primárně o obrazovou publikaci, takže jednu hvězdu strhávám za dost stručné texty, které nejdou příliš do hloubky a ke konci už se informace začínají opakovat. Nejlépe hodnotím poslední část věnující se Relikviím smrti 2. Druhou hvězdu strhávám za naprosté diletantství při editorské činnosti. Dost často malé chybky v knihách přehlížím, ale tady je to bohužel do očí bijící. Namátkou: v nadpisu poslední části chybí i Relikvie smrti 2; na straně 143 úplně chybí diakritika; často chybné popisky k fotografiím; nepřeložené popisky k fotografiím a další. S takto odfláknutou prací jsem se za celý život ještě nesetkala a u publikace s doporučenou cenou 999 Kč je to opravdu zklamání.

tessalovesbooks
11.08.2021 4 z 5

Já osobně mám zajímavosti z natáčení všemožných filmu ráda, takže když se objevila možnost přečíst si tuhle knihu, byla jsem nadšená. Ve filmových kouzlech se totiž dočtete o všem možném - najdete zde rozhovory s režiséry, informace o jednotlivých postavách a rozhovory s jejich představiteli, to, jak vznikaly rekvizity a kostýmy, jak fungovaly speciální efekty a spoustu zajímavostí ze samotného natáčení. Kniha je navíc hrozně hezky grafický zpracovaná, je zde spoustu fotek z filmů i z natáčení a taky návrhy kostýmů a rekvizit. Navíc je doplněná různými předměty, jako například tetováním Smrtijedů, pozvánkou na Vánoční ples, průkazem totožnosti kouzelníků nebo dopisem, který přišel Harrymu z Bradavic, což mi přijde taky super. Co se týče obsahu, tak mě knížka bavila, byla velice zajímavá a dozvěděla jsem se zde spoustu věcí, které jsem předtím netušila, ale na druhou stranu mě trochu mrzelo, že zde bylo i hodně těch informací, které pokud tak nějak sledujete dění o Harrym Potterovi, jste už pravděpodobně někde slyšeli nebo četli. Taky mě trochu štvalo, že co se týče fotek, tak převažovaly ty z filmů, podle mě by bylo lepší, kdyby tam místo toho dali víc fotek z toho natáčení.

4,5⭐/5⭐ Pro fanoušky HP je tohle rozhodně povinnost.

DarkAvenger
19.07.2021 5 z 5

Pěkná kniha s zážitky herců z filmů a mnoho fotkami. Cena je sice vyšší a teď se těžko schání ale stojí za pořízení. Navíc obsahuje dost přídavného materiálu v knize jako plakáty a vystřihovánky.

Overkill
15.07.2021 5 z 5

Kdysi sem tohle knihu koupila za nemalé peníze a měla jí ve sbírce sedm let. Co hlavně čtenáře potěší jsou krom velkého množství fotek a ilustrací, hlavně přídavné materiály šikovně schované v knize kde najdete rozkládací modely, i plakát vězně z Azkabanu a Pobertův plánek. V knize jsou zachycený nejdůležitější momenty z filmu a vzpomínky herců na natáčení filmové série která změnila svět. Pro fandy HP pěkný kousek do jejich sbírky.

gabin-gabca3685
19.01.2021

Dobrý den sháním tuto knihu tuto knihu bych totiž rád pořídil jako dárek

Acourtofbook
13.01.2021 4 z 5

4,5⭐/5⭐ Pro fanoušky HP je tohle rozhodně povinnost.

Jana K
30.11.2020 5 z 5

Naprosto jedinečná, famózní záležitost a takřka nutnost pro každého správného HP fandu :-)

BooksLoverAnn8
02.06.2020 5 z 5

Myslím si, že pro všechny milovníky světa Harryho Pottera, jako jsem já, bylo vydání této knížky úžasnou zprávou. Čtenář se v knížce dozví informace o natáčení, o postavách, o místech, o hercích, apod...
Každý si v knížce najde to, co ho ze světa HP zajímá a dozví se z ní spoustu nových a překvapivých věcí. Jsem moc ráda, že tato knížka vyšla, v knihovně si ji půjčuji často a pořád v ní nacházím nové a nové informace.

Nicolka77
16.02.2020 5 z 5

Já už ani nevim co mám všechno psát. Já prostě tenhle kouzelnicky svět á všechno co se ho týká miluju! Miluju všechno co JKR vymyslela, a tenhle knížka je plná zajimavosti, jako všechny tyhle doplnujici knihy. Takže asi co ještě zbývá je poděkovat za tyhle úžasné knihy!

Ani832
25.01.2020 5 z 5

Pro ty, co milují HP, je tahle knížka nutnost. Dozvíte se spoustu zajímavých faktů o natáčení, výrobě rekvizit... Grafické zpracování je také vynikající.

wendulka321
24.05.2019 5 z 5

Nádhera, nádhera, nádhera. Skvělá knížka pro milovníky HP naprosto nezbytná ♡

protokol
16.05.2019

no čo ktomu dodať niečo na vutrieskanie peňazí z fanúšikov HP

pre mňa je to zbitočné

alenkamanakova
27.04.2019 5 z 5

Moc dobrá kniha, v dětství jsem měla podobnou, ale táto je ještě lepší :)

mia.com
30.09.2018 4 z 5

Kniha je krásná, o tom není pochyb, ale pár výhrad bych měla. Opět se opakují některé informace, které jsou i v jiných speciálech. Přivítala bych více neznámých informací (než omílání známých základů) a fotek z natáčení (než z filmů a nějakých grafických návrhů). A když už detailně něco v knize popisují, přidala bych k tomu fotky (např. šaty Fleur a paní Weasleyové na svatbě).