Famfrpál v průběhu věků

Famfrpál v průběhu věků https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340832/bmid_famfrpal-v-prubehu-veku-Y1V-340832.jpg 4 1862 183

Vše o oblíbené hře Harryho Pottera na jednom místě, nyní v novém hábitě! Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Nové vydání příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages , 2001

andreapistkova
06.07.2017 3 z 5

Znát lépe pravidla a historii vymyšleného sportu, než reálného např. hokeje či fotbalu může někomu připadat smutné. Ale mě ne. Prostě se s tím smiřte mudlové.

mmmisulka.r
23.06.2017 4 z 5

Kniha je takovým doplňkovým čtením, které vám přinese spoustu podrobných informací o kouzelnickém sportu, může se zdát, že nejde o nic výživného, ale opak je pravdou.
Více v recenzi v záložkách - Knižní deníček

Zornaddie
08.06.2017 5 z 5

Ballycastelští netopýři! DO TOHO! DO TOHO! DO TOHO!

kalinkacz
20.05.2017 3 z 5

Pro mě osobně asi nejslabší učebnice z oné pomyslné Bradavické trojice... Samozřejmě mě Famfrpál baví, ale asi ne natolik, abych o něm a jeho historii četla 80 stránek... Za co jsem ale rozhodně ráda je ten pocit, že mám všechny učebnice doma! Všechny tři spolu jsou nenahraditelné...

NemmamSlov
02.05.2017 4 z 5

Knizka je skvely doplnok k Harrymu Potterovi, kazdy fanusik tohto sveta by si to mal urcite precitat. Knizka nezabere vela casu. Take relax citanie. :)

Judi007
11.04.2017 5 z 5

Knihu čtu nově a už na začátku mě čtení ani s nejmenším nemrzí. Kniha je úžasná, pokud jste fanoušci Harryho Pottera, tak čtení je pro vás povinné!!

Phoenix16.cz
08.04.2017 4 z 5

Nato, že je to kompletně smyšlené, to překvapivě působí velice realisticky. Jako doprovodná knížka k hlavní sérii funguje velice dobře a rozsahem stránek nemá prostor k vymýšlení zbytečných detailů, který by ve výsledku nudily.

LadyCharlene
09.03.2017 4 z 5

V podstatě není na co si stěžovat. Je tedy fakt, že pokud bych si chtěla všechny informace o družstvech a vývoji hry pamatovat, fakt bych se to musela nadrtit jako normální učivo, ale určitě mě zaujaly pasáže o míčích, zvláště pak o zlatonce, také se mi moc líbil začátek o "vzniku" famrpálu na močálech a další nezapomenutelnou částí byl popis vzniku korporací, které začaly vyrábět košťata určená pro sportovní účely. Po letech jsem se rozhodla tuto knížku koupit a už se těším na dotisk učebnice Fantastická zvířata a kde je najít. Pro fanouška HP to je nezbytností :)

dancadragneel
03.03.2017 5 z 5

Tuto knihu musí prostě vlastnit každý fanoušek Harryho Pottera. I přes mé obavy, že bude kniha únavná jsem si nakonec četbu užila a opět se dozvěděla něco nového z toho kouzelného světa Čar a kouzel. Kéž bych měla své létající koště

Richelle
03.03.2017 5 z 5

Když jsem uviděla tu knihu v knihkupectví, věděla jsem, že ji tam nemůžu nechat. Jako by čekala, až si ji koupím. Najednou jsem se ocitla ve světě čar a kouzel. Knihu jsem si zamilovala! Je psaná tak, aby nejenom zaujala, ale i v některých částech pobavila. A popravdě, kdo by nechtěl vlastnit létající koště???

Bar16
10.02.2017 5 z 5

Velmi mě překvapilo, že je kniha opravdu psaná tak, jako by byla "naučná" - upřímně se musím přiznat, že jsem nečekala, co od takového textu čekat. Každopádně je to skvělá oddechovka a člověk si připadá, že kouzla jsou opravdu všude kolem nás :-)

Radzha
09.02.2017 4 z 5

Zajímavě popsaný vymyšlený sport pro kouzelníky. Rozhodně je dobré vědět, odkud se vlastně famfrpál vzal.
SIce má knížka pár stránek, ale ani není potřeba, aby byla delší. Je to krásný doplněk do sbírky a pro fanoušky nutnost mít v knihovně.

sBety
06.02.2017 4 z 5

Aaaa to bylo tak super, ale tak krátké! (Proto jen 4 hvězdy). Rozhodně zábavnější než Bajky. A kdyby to náhodou zfilmovali tak volně jako Fantastickà zvířata...! Too much awesome!

Briv
25.01.2017 3 z 5

Pro fanoušky Harryho Pottera další rozšíření obzorů. Knížka je to malá, milá a objasní pravidla, vznik a vývoj famfrpálu. Čte se opravdu velice rychle. Akorát chudáci Zlatonosky, těch mi bylo líto. Ale už nemám čas, jdu nažhavit koště a letím na turnaj. Nikomu ani muk, ať se to nedozví mudllové.

gvaldin
15.01.2017 2 z 5

Kniha je nápaditá ale hodně krátká a v podstatě o ničem. Je to velký propad oproti ostatním knihám.

amaenium
13.01.2017 2 z 5

Jsem fanouškem Harryho, ale takhle kniha, jakožto doplňkové čtení mě moc nechytla. Měla jsem si přečtenou ani ne za hodinu a můžu říct, že se dobře četla, ale nezdála se mi být nějak vtipně napsaná. Ze všech tří bradavických učebnic, co u nás jsou, bych řekla, že se jedná o nejslabší kousek.

eva4036
01.01.2017 4 z 5

Moc krásná, zajímavá knížka, kterou jsem přečetla za hodinu a půl. Jsem ráda, že jsem se mohla dozvědět něco víc o famfrpálu :)

hana.hanigerova
27.12.2016 4 z 5

Jsem moc nadšená, kniha se mi velice líbila. Je to vlastě taková útlá učebnice se základními informacemi o famfrpálu a je napsaná čtivě a velice uvěřitelně. Chtěla jsem ji ocenit pěti hvězdičkami, ale ke konci knihy se mi zdálo, že autorka už vaří z vody a některé věci nesedí.

Verrrunka
02.11.2016 3 z 5

Veselé doplnění kouzelnického světa. Na zápas bych šla hned :)

JosefW
23.09.2016 3 z 5

Jednohubka o možná té nejpodivuhodnější (ne)existující hře všech dob. Přečteno za necelou hodinku a půl, přičemž, jak už tu někdo též psal, mi hlavou prolétlo: jak to, že ji Harry četl tak dlouho?