Famfrpál v průběhu věků

Famfrpál v průběhu věků https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340832/bmid_famfrpal-v-prubehu-veku-Y1V-340832.jpg 4 1863 183

Vše o oblíbené hře Harryho Pottera na jednom místě, nyní v novém hábitě! Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Nové vydání příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages , 2001

Hathor89
03.03.2018 5 z 5

Pro milovníky Harryho Pottera určitě neopomenutelný kousek skládačky čarodějného světa. Myslím si, že i mnoho těch, kteří jen prošli kolem světoznámé kouzelnické ságy, si v ní najdou něco svého. Líbí se mi, jak autorka doplňuje celou sérii o tituly, které jsou k mání v Bradavické knihovně. Jako by ten kouzelnický svět byl čím dál reálnější. Pravidla tolik nepotřebuji, mám strach z výšek a rychlého letu, takže famfrpál hrát nemůžu, ale jeho historie byla velice zajímavá. Obzvlášť se mi líbily ukázky z dobových článků, deníků a dopisů, které dokreslovaly atmosféru kolem nejoblíbenějšího kouzelnického sportu.

e.s.e.t.
16.02.2018 5 z 5

Stejně jako vše co souvisí s kouzelnickou komunitou - i Famfrpál v průběhu věků stojí za přečtení. Sama miluju především komentáře a vtípky "vepsané" do knihy hlavními hrdiny ságy. Dalším pozitivem je část výtěžku věnovaného na charitu. J.K.R. je pro mě rozhodně paní spisovatelka s obrovským srdcem.

Andynka
10.02.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem si dlouho nechtěla koupit, protože mě famfrpál nezaujal natolik, že bych potřebovala znát historii a pravidla. Ale jelikož mám doma všechny knihy, neodolala jsem ( přeci mi nebude chybět jen jedna ).
A jsem ráda, že jsem jí koupila. Kniha mě naopak moc bavila. Bylo zajímavé se dozvědět něco o famrfrpálu. Kniha má krásné ilustrace.
Dokonce mě tak moc vtáhla zpět do světa kouzelníku, že mám chuť si udělat čtecí i filmový maraton. :)

annes
07.02.2018 5 z 5

"Rozkoš z té honičky skoro mi bere dech,
Zlatonka přede mnou a vítr ve vlasech.
Blíž za ní, stále blíž davu mě žene hlas,
vtom Potlouk přiletí a já jsem sražen zas."

Rozhodně to stojí za přečtení!

trudoš
05.02.2018 4 z 5

Útlá knížečka Famfrpál v průběhu věků je vtipnou a zajímavou historií tohoto nejoblíbenějšího čarodějnického sportu na světě. J. K. Rowlingová komickou formou parafrázuje dějiny fotbalu a to hlavně z pohledu fanoušků, kteří jsou stran pravidel často daleko přísnější, než sebevíc vyhlášený rozhodčí. Takže jsem se vysloveně bavil nad vsuvkami reflektujícími drobné změny ve famfrpálu, aby byl hratelnější či bezpečnější, a pohoršené reakce zapálených diváků, stěžujícími si, jak už to nebude ono a nebude se na to dát koukat. Načež jdou, zapáleně skandují za svůj tým a sledovanost jde strmě nahoru. Copak mi to jenom připomíná?
Každopádně není tajemstvím, že tahle sympatická publikace je určena primárně nadšencům světa Harryho Pottera. A přestože jsem myslel, že to bude kravina na kvadrát, ba přímo výplod šílence, byl jsem nakonec mile překvapen její čtivostí. Škoda jen, že nemám možnost famfrpál sledovat naživo. Je to první sport, na který bych snad i vydržel koukat déle jak tři vteřiny.

kaja_scw
27.01.2018 3 z 5

pokud jste si někdy chtěli zahrát famfrpál, tak si musíte tuto knihu koupit

yaoiyuri
23.01.2018 4 z 5

Upřímně z té trojice „doprovodných“ knih k sérii Harryho Pottera se mi tahle líbila nejvíce. U Bajek i Zvířat jsem měla pocit jakési nedotaženosti, na to, jak ty knihy byly v rámci série zmiňované, mi jejich „reálné“ verze přišly nevýrazné, rozhodně nic, k čemu bych se vracela.
Knížka, která je celá o historii a vývoji famfrpálu, asi nezaujme každého, ale je do dost vtipně podaná, rozšíříte si „kouzelnické“ obzory a dá se přečíst za chviličku (a navíc pasuje do několika bodů čtenářské výzvy).

todilka
22.01.2018 3 z 5

Pro všechny studenty Bradavic povinnost, tak i já plním ;-)
*čtenářská výzva 2018: kniha, ve které hraje roli knihovna (knihovník, knihovnice)

nakavusterezou
01.01.2018 4 z 5

Tuto knihu jsem si ze "série" nechávala až na konec, protože jsem se bála, že mě nebude bavit. Ale opak je pravdou.

Kniha mě bavila a doporučuji ji všem fanouškům kouzelnického světa ♥

Hoshi
29.12.2017 5 z 5

Oddechová jednohubka na volné odpoledne, pokud se chcete dozvědět něco málo o historii Famfrpálu, míčích, košťatech či týmech. Nová pevná vazba má navíc i ilustrace, které v původní paperbeckové nenajdete.. Jsem ráda, že mám doma obě vydání :)

Zabka27
07.11.2017 4 z 5

Famfrpál v průběhu věků nesmí chybět v mé Potterovské sbírce. Přečetla jsem ji za dvě hodinky a řekla bych, že obsah ocení opravdu jen fanoušek HP.

Sarhem
31.10.2017 5 z 5

Další rozšíření světa Harryho Pottera, který miluji. Je fajn si přečíst o historii Fámfrpálu a rozšířit si tak obzory, ale žádnou „pokročilou literaturu“ v tom hledat nemůžete. Každopádně, každý milovník Harryho Pottera, by si ji měl už z principu přečíst.

hroneczek
30.10.2017 2 z 5

Rozšíření kouzelnického světa Harry Pottera, kterého miluji. Ale číst o historii a pravidlech Famfrpálu mě až tolik nebralo.

Miro.slav
28.10.2017 5 z 5

To boli časy, keď vznikal ošiaľ ohľadne H. Pottera! Súčasný boom sa s tým predchádzajúcim nedá vôbec porovnať. Možno sa dnes vydalo veľa filmových sprievodcov a kadečoho, no "Metlobal v priebehu vekov" a "Fantastické zvery a ich výskyt" sú záležitosťou hodne minulou. A to je na tom to skvelé. Táto útla knižôčka dala fanúšikom Rokfortu a kúzelných prútikov možnosť nahliadnuť takpovediac do zákulisia a dozvedieť sa niečo nové o histórii, technikách a zaujímavostiach metlobalu.

Beatrisie
23.10.2017 5 z 5

Přečteno asi za 3h :) krásná doplňková četba:)

kikiodvi
13.09.2017 3 z 5

Na poličce u Harryho Pottera nesměla už jen z principu chybět. Vždycky jsem si tu knížku představovala jako tlustou bichli plnou pojmů a historie, ale tak to by asi nikoho nebavilo číst.
Jako zdroj dalších informací o famfrpálu byla dobrá, ráda si jí někdy přečtu znovu, ale žádnou "vysokou" literaturu od ní nečekejte.

Alex.Barunka
29.08.2017 3 z 5

Příjemný doplněk do sbírky Harryho Pottera. Učebnice pojatá do jisté míry s vtipem, ale nečekejte od ní něco víc. Fantastická zvířata jsou na tom o poznání lépe.
Ale co je opravdu skvělé, že výtěžek jde na dobrou věc!

Kluvo
22.08.2017 2 z 5

Este ze sa to dalo precitat za 2 h...

Kate_Hall
04.08.2017 5 z 5

Je to knížka jako Fantastická zvířata a kde je najít, tedy, je to taková učebnice o famfrpálu. Pokud jste milovníkem světa Harryho Pottera a nevadí vám tato forma psaní, knihu si zamilujete. Dozvíte se v ní historii a zajímavosti, díky kterým budete o trochu víc znát Harryho svět. Knížka byla skvělá, nevadila mi ta učebnicová forma, ale každý to má jinak.

KatChiss
11.07.2017 2 z 5

Na knize se mi líbí nová obálka a krásné ilustrace. Některé pasáže mi přišly zajímavé, ale u většiny textu jsem se nudila. U knihy jsem dokonce usnula. Ale pro fanouška HP je snad povinností si tuto knihu přečíst :)