Famfrpál v průběhu věků

Vše o oblíbené hře Harryho Pottera na jednom místě, nyní v novém hábitě! Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Nové vydání příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/340832/famfrpal-v-prubehu-veku-Y1V-340832.jpg 3.81478

Harry Potter (doplňkové publikace)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Albatros (ČR)

Quidditch Through the Ages, 1999

Kniha Famfrpál v průběhu věků

radusak9806

Je jedna poznámka, ten font písma ala svabach se strašně špatně čte. Jinak z bradavicke knihovny má nejoblíbenější.

MadlenkaM

Do poloviny se kniha četla sama, pak ovšem nastal výčet všech týmů, které se účastní mistrovství světa a tam už to bylo trochu méně zábavné. I tak jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Štěpinambura

Mám k tomu jen jeden nekladný poznatek: Neexistuje další díl! Moc mě bavilo číst tunhle nádhernou encyklopedii kouzelného sportu Famfrpálu.

miruska810

Knihu som našla na vysokoškolských internátoch na stolíku s názvom zdarma. Vedela som o nej, že existuje, ale nikdy mňa metlobal (famfrpál) z kníh ani z filmu nebavil. Vzala som si ju však, nech si utužím komplet zbierku. Po dočítaní ju beriem ako takú priemernú tenkú knižôčku, ktorá neuspokojí ale zase ani nepoteší. Chvíľami som ani nevnímala o čom čítam, príliš veľa mien, miest, cudzích názvov. Sama od seba by som si ju po dočítaní nekúpila. Verím však, že niekoho, koho metlobal zaujíma určite poteší :-)

Mucq.luck

Roztomilé. Opět musím žasnout nad genialitou světa Harryho Pottera. Vymyslet si kouzelnický svět, jeho historii, sport a ještě sportovní historii? Wow. Bylo to zajímavé. Je to takové další rozšíření kouzelnického světa. Plus toto vydání je krásně ilustrováno!

Kiu

Velmi příjemná kniha. Taková jednohubka k odpolední kávě. Pro milovníky HP světa povinnost.

JulianaH.

Rowlingová má pozoruhodnou schopnost napodobovat (a parodovat) různé literární styly, kterou v téhle knížce využila naplno. Obdivuji její fantazii a detailní promyšlenost jejího světa, díky které zní vyprávění o smyšlených věcech poměrně realisticky. Tedy většinou. Zarazily mě dva značně „těžké“ anachronismy: deník v 11. století a ptačí rezervace ve 13. století. Lidé středověku (a je jedno, že konkrétně kouzelníci a čarodějky) u Rowlingové vůbec středověce nemyslí. Ale možná to zbytečně moc řeším; je to milá odpočinková knížka a bavila mě.

Gweny

Tak nějak se nedokážu představit, že by tahle outlonká knížečka mohla být učebnicí na škole čar a kouzel. Nebo na jakékoliv jiné škole. Možná v první, druhé třídě, ale jinde určitě ne. Je psaná pohádkovým jazykem. Popisná jen opravdu minimálně, zato je plná jmen mužstev, košťat i herní taktiky, že bych na jejich zapamatování potřebovala nemálo času. Je vidět, že si autorka vyhrála s vymýšlením názvů. Ale nemůžu říct, že by mě kniha nějak moc zaujala.
Co ale musím opět vyzdvihnout, jsou krásně a detailně tvořené ilustrace.