Famfrpál v průběhu věků

Pro všechny, kdo mají rádi Harryho a fandí mu v jeho famfrpálových kláních za Nebelvír! Reprint příručky získané přímo z bradavické knihovny při Škole čar a kouzel vás seznámí s vývojem létajících košťat, poučíte se, jaké hry se s košťaty hrály ve starověku, jak se objevila Zlatonka, jakými proměnami prošel famfrpál od 14. století a jak vypadá dnes, seznámíte se s významnými famfrpálovými týmy ve Velké Británii a v Irsku. Uvádí ji předmluva ředitele bradavické školy Albuse Brumbála a najdete v ní i reprodukci výpůjčního lístku z bradavické knihovny. Autorem této příručky je expert na slovo vzatý, kromě ní napsal např. knížky Lítá jako šílenec, Potlouky v akci či Studie o strategii obrany při famfrpálu. Jeho příručku vysoce oceňuje jak Albus Brumbál, tak Batylda Bagshotová (autorka Dějin čar a kouzel), ale i Zlatoslav Lockhart a další významné osobnosti kouzelnického světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/11_/11469/famfrpal-v-prubehu-veku-1qg-11469.jpg 3.81187

Knihy k sérii Harry Potter

Quidditch Through the Ages (1999)

Literatura světová, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Famfrpál v průběhu věků

Ronny97

Doplňková kniha k sérii knih o Harry Potterovi, popisující famfrpál. Obdivuju neskutečnou představivost autorky. Kniha je opravdu velmi dobře propracovaná :)

Disinka

Tak tato kniha me hodne bavila :-) mam rada svet Harryho Pottera a kdyz jsem poprve videla film a Famrpal tak me zajimalo jaka jsou pravidla - a ejhle o par let pozdeji jsem se dockala a mohla si to precist :-D
Jen skoda ze to opravdu neexistuje, asi by me to bavilo vic nez fotbal, ktery je u meho pritele a synka sport No. 1

LucillaPeters

Záležitost asi především pro skalní fanoušky, sama o sobě je to jen naučná kniha, psaná populární formou, ale pro nás, fanoušky, je to doplnění sbírky, rozšíření znalostí a milý návrat do světa HP.

Lubisek
25.12.2018

Kniha je dělaná pro všechny fanatiky Harryho Pottera. Famfrpál prostě neodmyslitelně k Harrymu patří, a tak je super se o něm dozvědět něco více. Knížka je opět fantasticky ilustrovaná a velmi přehledně rozdělena do kapitol (dle mého názoru lépe, než je tomu u Fantastických zvířat a kde je najít). Sečteno, podtrženo, parádní knížka, i když z bradavické knihovny za mě jednoznačně vedou Bajky barda Beedleho. :)

anna2328
16.11.2018

Nejslabší z Bradavické knihovny, přesto stojí za přečtení. Doporučuji zejména milovníkům faktografické sportovní literatury.

mia.com
24.10.2018

Při čtení se jeden cítil jako opravdický student Bradavic, který čte učebnici ke studiu :)

Viki0
23.09.2018

Bohužel mě kniha docela zklamala. Nečekala jsem od toho nic velkého, ale doufala jsem, že mě bude bavit více. V knihách Harryho Pottera mě vždy části s famfrpálem bavily, takže v tématu problém není. Chápu, že je to napsáno ve stylu “učebnice”, takže jsem počítala s tím, že zde bude třeba historie famfrpálu a tyto informace, ale mohlo to být podané v trochu zábavnější formě. Já jsem knihu četla docela dlouho a to i přesto, že je to nejužší knížka, kterou jsem za poslední dobu četla. Informace byly napsány nezajímavou formou, stránkami jsem se opravdu těžko prokousávala. Až posledních pár stránek mi připadaly alespoň trochu zajímavé. Jakožto velká fanynka série o Harrym jsem si myslela, že knihu ocením, ale na mě to opravdu bylo slabé.

Dagros
29.08.2018

Krásná doplňková knížka pro milovníky Harryho Pottera z bradavické knihovny, kterou má doma snad každý Potterhead. A jestli jí nemá přímo doma, tak ji určitě už četl nebo se na to přinejmenším chystá :).
Za mě 4,5*

LuiCJ
21.08.2018

Kniha o metlobale, ktorá bola spomenutá v diele Harry Potter a Kameň mudrcov (11. kapitola - Metlobal) sa dočkala aj muklovského vydania. A musím povedať, že je ozaj veľmi pekná po obsahovej aj po grafickej stránke.

Metlobal v priebehu vekov fanúšikov Harryho Pottera prevedie cez históriu, pravidlá a rôzne zaujímavosti o tejto hre. Avšak tým čo ságu o Harrym Potterovi nečítali, nebude táto knižka hovoriť nič. Veľa ľudí pozná metlobal, no Metlobal v priebehu vekov je fakt pre tých, ktorý sa o tento legendárny šport zaujímajú a chcú sa aj zabaviť. Pani Rowlingová vytvorila tento (ne)reálny fantastický svet a dielo od metlobalového znalca Kennilworthyho Whispa do krásne dopĺňa.

J.K.Rowlingová je jedna z mála autoriek (autorov), ktorý po vydaní hlavnej knihy, detailne popisujú a pomáhajú fanúšikov rozvíjať tieto svety. Svedčí o tom webová stránka Pottermore.com a rovnako aj toto dielko. Od vývoja lietajúcej metly cez historické hry s metlami až po metlobal ako celosvetovú hry či podobu metlobalu dnes, je táto knižka do detailov prepracovaná. Tiež chválim aj nádherné grafické spracovanie spolu s ilustráciami Johnnyho Duddlea na obale a obrázkami v knihe od Tomislava Tomica.

Aj keď Metlobal v priebehu vekov nesúvisí priamo so hlavným príbehom Harryho Pottera, predslov Albusa Dumbledora ma ešte viac presvedčil o tom aký je to chápavý, milý a hlavne muklov milujúci muž.

Metlobal v priebehu vekov určite odporúčam všetkým fanúšikov Harryho Potter a milovníkom tohto čarodejníckeho športu. Ostatním odporúčam si najprv prečítať Harryho Pottera.

daniil7566
19.08.2018

Svět Harryho Pottera je tak komplexní a "vymazlený", že mi nedělá problém přiznat že jsem byl a jsem stále veliký fanoušek. Série Bradavické knihovničky má u mě své místo a s nadsázkou ji řadím do literatury faktu. Nyní i pro mudly!

marabart
01.08.2018

Oceňuji neoddiskutovatelnou originalitu, kniha jistě pobaví všechny fanoušky Harryho Pottera. Její kvalitu zvyšují také obrázky. Knihu jsem přečetl velmi rychle, snad během jediné hodiny. Je trochu škoda, že se J. K. Rowling trochu víc nerozepsala. Za mě jsou to slabší 4* (cca 70 %).

blonďatá.luc
13.07.2018

Od knihy jsem neměla velká očekávání a tak ani nejsem zklamaná. Je to takový pěkný doplněk k HP sbírce, ale žádný zázrak to není. Bohužel to ani není psáno natolik poutavě, aby se do toho čtenář ponořil a litoval, že je kniha tak tenká.

pejty
05.07.2018

Způsob jakým je kniha napsána je úžasný. Opravdu jsem si připadal jako bych žil v Bradavicích a četl ji v knihovně. Ale musím říct že toto je opravdu už pro opravdové fandy a to já jsem. Proto 4 hvězdy.

RemiBlack
30.06.2018

2018/26
Tahle kniha je už pro opravdové fanoušky Harryho Pottera. Takový pěkný detail; doplněk do sbírky.
Jinak po obsahové stránce... no přesně to, co by člověk očekával od 66 stránkové encyklopedie o 'zcela fiktivním sportu'. Zabaví na půl hodinky, rozšíří obzory potterheadům. :)
V dobrém budu citovat Gertie Keddlovou: "Taková pitomost."

Anička.pa
23.06.2018

Některé pasáže byly velmi zajímavé a bavily mě, některé naopak vůbec. Každopádně jsem ráda, že jsem si zas o trochu rozšířila obzory o světě Harryho Pottera :-)

Natynka23
22.06.2018

Kniha se mi moc líbila. Jsem ráda, že jsem se o Famfrpálu dozvěděla více.
Pro lidi, kteří milují Harryho Pottera je to téměř nutnost :))

karol_tdm
18.06.2018

Na knize se mi moc líbilo, jak byla napsaná. Jakoby to všechno opravdu existovalo.
You never know.

AnnaNešporová
02.06.2018

Kniha se mi líbila. Jsem ráda, že výtěžek z knihy jde na dobrou věc.

Denisa153
31.05.2018

Učebnice o historii famfrpálu a samotné hře. Co více doat... Nějak moc ně to nebavilo. Fakta v knize jsou nudně popsaná a je to nezáživné.

Annkag
23.04.2018

Knižka ma pobavila a tlieskám autorke nad prepracovanostou vymysleného sportu do takej mieri že táto knižka nadchla jej fanúšikov a museli si o metlobale doplnit informácie. :D

Enny06
18.03.2018

Kniha přečtená během chvilky. Pro nadšence Harryho Pottera ( jako jsem já :D ), je to super rozšíření obzoru v kouzelnickém světě.

dancav28
07.03.2018

Jelikož jsem velký fanoušek Harryho Pottera tak se mi kniha moc líbila. Určitě je to moc hezké doplnění celé knižní série. Dozvíte se tam spoustu zajímavých věcí o Famfrpálu, třeba jak vznikla Zlatonka. Určitě doporučuji přečíst :)

elenai
05.03.2018

Já tak lituju, že famfrpál je mudlům zapovězený! Po pravdě jsem ještě nikdy nepřečetla knihu o dějinách a pravidlech jakéhokoli sportu až na tuto. Bylo to, ostatně jako vždy, kouzelné čtení, které mě mimo jiné velmi pobavilo.

SlamLenka
05.03.2018

Přečtení této knihy zcela změnilo můj pohled na Zlatonku! Jako ochránce zvířat, za kterého se snad právem považuji, jsem tedy neskonale vděčná madame Modesty Rabnottové za její hrdinský zásah při utkání v roce 1269, dále Elfrídě Claggové za označení Zlatonosky za chráněný druh, konečně i Bowmanu Wrightovi za nedostižitelný vynález Zlatonky v podobě, v jaké ji známe dnes. Právě tímto činem se z původní barbarské podoby famfrpálu, kde potlouky byly očarované kameny a ubližovalo se zvířatům, stal ctnostný moderní kouzelnický sport, který všichni tak milujeme! =)

Hathor89
03.03.2018

Pro milovníky Harryho Pottera určitě neopomenutelný kousek skládačky čarodějného světa. Myslím si, že i mnoho těch, kteří jen prošli kolem světoznámé kouzelnické ságy, si v ní najdou něco svého. Líbí se mi, jak autorka doplňuje celou sérii o tituly, které jsou k mání v Bradavické knihovně. Jako by ten kouzelnický svět byl čím dál reálnější. Pravidla tolik nepotřebuji, mám strach z výšek a rychlého letu, takže famfrpál hrát nemůžu, ale jeho historie byla velice zajímavá. Obzvlášť se mi líbily ukázky z dobových článků, deníků a dopisů, které dokreslovaly atmosféru kolem nejoblíbenějšího kouzelnického sportu.

e.s.e.t.
16.02.2018

Stejně jako vše co souvisí s kouzelnickou komunitou - i Famfrpál v průběhu věků stojí za přečtení. Sama miluju především komentáře a vtípky "vepsané" do knihy hlavními hrdiny ságy. Dalším pozitivem je část výtěžku věnovaného na charitu. J.K.R. je pro mě rozhodně paní spisovatelka s obrovským srdcem.

Andynka
10.02.2018

Tuto knihu jsem si dlouho nechtěla koupit, protože mě famfrpál nezaujal natolik, že bych potřebovala znát historii a pravidla. Ale jelikož mám doma všechny knihy, neodolala jsem ( přeci mi nebude chybět jen jedna ).
A jsem ráda, že jsem jí koupila. Kniha mě naopak moc bavila. Bylo zajímavé se dozvědět něco o famrfrpálu. Kniha má krásné ilustrace.
Dokonce mě tak moc vtáhla zpět do světa kouzelníku, že mám chuť si udělat čtecí i filmový maraton. :)

annes
07.02.2018

"Rozkoš z té honičky skoro mi bere dech,
Zlatonka přede mnou a vítr ve vlasech.
Blíž za ní, stále blíž davu mě žene hlas,
vtom Potlouk přiletí a já jsem sražen zas."

Rozhodně to stojí za přečtení!

trudoš
05.02.2018

Útlá knížečka Famfrpál v průběhu věků je vtipnou a zajímavou historií tohoto nejoblíbenějšího čarodějnického sportu na světě. J. K. Rowlingová komickou formou parafrázuje dějiny fotbalu a to hlavně z pohledu fanoušků, kteří jsou stran pravidel často daleko přísnější, než sebevíc vyhlášený rozhodčí. Takže jsem se vysloveně bavil nad vsuvkami reflektujícími drobné změny ve famfrpálu, aby byl hratelnější či bezpečnější, a pohoršené reakce zapálených diváků, stěžujícími si, jak už to nebude ono a nebude se na to dát koukat. Načež jdou, zapáleně skandují za svůj tým a sledovanost jde strmě nahoru. Copak mi to jenom připomíná?
Každopádně není tajemstvím, že tahle sympatická publikace je určena primárně nadšencům světa Harryho Pottera. A přestože jsem myslel, že to bude kravina na kvadrát, ba přímo výplod šílence, byl jsem nakonec mile překvapen její čtivostí. Škoda jen, že nemám možnost famfrpál sledovat naživo. Je to první sport, na který bych snad i vydržel koukat déle jak tři vteřiny.

kaja_scw
27.01.2018

pokud jste si někdy chtěli zahrát famfrpál, tak si musíte tuto knihu koupit