Bajky Barda Beedleho

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/361/bajky-barda-beedleho-361.jpg 4.23441

Knihy k sérii Harry Potter

The Tales of Beedle the Bard (2008)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky

Sparkyes
předevčírem

Souhlasím s komentářem Daury

Daura

Bájky boli super, ale ten Albusov komentár nestál ani za starú bačkoru.

Fazulajda

Tak to bylo příjemné překvapení. Čeká mě bolestivé čtení plné přestávek ještě posledních tří dílů z původní série HP a tak jsem byla na pochybách, zda je rozumné sáhnout zrovna po téhle uzounké knížečce, ale nakonec musím říct, že to bylo příjemné čtení. Sice mě bavily spíše bajky než pohled Brumbála, ale bez toho by to bylo takové, mhe, suché. Dá se to číst i bez znalosti původní série a to se mi na tom líbí asi nejvíce.

pestas

HP sice moc nemusim, ale tyto pohadky byly mile a prijemne

mamcactenarka

Od fantazie paní Rowlingové bych čekala víc, ale zase když jsou to ty pohádky pro malé čaroděje... Červená Karkulka nebo Perníková chaloupka taky není až tak propracovaná pohádka že.

Ivka2

Krásné pohádky o kouzelných stvořeních a kouzelnících. Jistě je jednou budu číst i svým dětem.

d.oliee

Bajky super, ale komentáře A. Brumbála mi moc k jeho postavě nesedí...

Evžen82

Hezké příběhy, ale komentáře barda Beedleho mě nebavily.

Elkeli

Pro fandy Harryho Pottera je snad povinnost si tyhle povídky pročíst :) poznámky prof. Brumbála jsou asi jak pro koho, hádám, že je někdo ocení a někdo by je klidně z knihy vymázl, ale za mě celkový dojem super, líbilo se.

RuzovaPanterka

Povedené kouzelnické pohádky.

Ailee

Bajky byly povedené a skutečně pěkné, takové milé pohádky pro děti s odkazem na svět Harry Pottera. Už méně mě bavily poznámky k jednotlivým bajkám. škoda, že je těch bajek jen pár.

pipa36

Pohádky se mi líbily, Brumbálovy komentáře jako některým dalším čtenářům tady už moc ne. Oddechovka na jedno odpoledne ke kávě, jako návrat do světa HP po dlouhých letech super. Za mě 3*.

Mosula

Od knihy jsem nic nečekala a překvapivě dobře jsem se bavila. Samotné pohádky nijak zvlášť originální nejsou, ale bavily mě Brumbálovy komentáře k nim. Stručně: příjemná jednohubka.

Magdalena11

Tato kniha vypráví příběhy, které v knize a filmu Harry Potter znalo každé dítě, jenž bylo z kouzelnické krve. Překvapilo mě, jak do detailu byla kniha promyšlená.
Nejvíc mě zaujalo, jak kniha krásně navazovala na sérii knih Harry Potter. Měla jsem opravdu pocit, jakoby ta kniha vyprávěla příhody ze skutečného světa a ne pouze ze smyšleného. Tato kniha byla opravdu propracovaná a doporučuji ji všem, co mají rádi Harryho Pottera.

LucillaPeters

Musím uznat, ze nebýt doslovů podepsaných Brumbálem, nedělalo by mi problém brát knížku jako samostatné pohádky pro starší děti, bez světa HP. Osobně se mi pohádky moc líbily, byly originální, a v této návaznosti se jedná o moc pěkné doplnění/rozšíření univerza Harryho Pottera.

vivula

Krásný čtení. Milovníci HP budou nadšení :))))

Verunka926

Samotné příběhy mě bavily, ale Brumbálovy poznámky mě nebavily a nechtělo se mi je ani číst.

markyticka
29.12.2018

Útlá krátká knížečka, kterou jsem si přečetla v rámci výzvy, konečně - v knihovně už ji mám nějakou dobu. Nezklamala, nenadchla. Je tak za dva a půl hvězdičky. Pohádkové příběhy jsou fajn, Brumbálovy poznámky mne moc nezaujaly, dovětky autorky už vůbec ne.

Emily82
29.12.2018

Není to zrovna můj šálek kávy. Kniha mě nebavila.

Annkag
28.12.2018

Zaujímavé čtení.I ako mukla som ocenila hlbku odkazov na to že čarodejníci a čarodejky vystupujúci v týchto bájkach ukazovali lufské stránky povahy.
Úžasným bonusom je výklad bájok slovami Albusa Dumbledora.

Dela90
27.12.2018

Milé, sem tam děsivé, ale pořád kouzelnické pohádky :-) opravdu moc hezké zpracování, ať už se to týká kreseb, které doplňují tyto bajky, nebo komentáře A. Brumbála či vysvětlivky od paní Rowlingové. Za mě jednoznačně Ano, každý fanda HP by si je měl přečíst. Stojí to za to :-)

Vakalik
25.12.2018

Vůbec nechápu, proč bylo nutné každou bajku pitvat drobnohledem Albuse Brumbála. Za to hned dvě hvězdičky dolů. Další dolů za to, že mi bajky nepřišly vůbec propracované. Přišlo mi to psané stylem: mám prvotní nápad a tak na to napíšu cokoliv, co mě napadne. A ke konci musím ještě jednu hvězdičku ubrat a to z toho důvodu, že mě celkově dílo nudilo.

deniha
16.12.2018odpad!

Od téhle knížky jsem očekávala sbírku neuvěřitelných povídek s malým poučením na konci, přeci jen od čeho bajky jsou. Ale bohužel dočkala jsem se jen krátkých nepropracovaných pohádek s příliš dlouhými poznámkami Albuse Brumbála, jenž musel až do zbytečných detailů dovysvětlit zcela očividnou pointu vycházející z oné povídky. Zkrátka z celé knížky mám pocit, že ji J.K. Rowlingová napsala během jedné bezesné noci a místo toho aby si ráno přečetla co za bláboly to napsala, tak ji nechala rovnou vydat. V rámci tohoto žánru vřele doporučuji Povídky podivných od Ransoma Riggse.

Peetullka
14.12.2018

Neurazí - nenadchne

Ivka14
10.12.2018

Zajímavé pohádky se zajímavým komentářem Albuse Brumbála

Monini
28.11.2018

Harryho Pottera jsem nečetla, pouze viděla jako filmy. Nikdy mě to příliš nelákalo, Harry mi byl nesympatický a proto se do silné základny HP fanoušků neřadím. Bajky jsem si pustila jako audioknihu k pečení perníků jen proto, že je tak krátká. Některé bajky mě zaujaly více, některé méně, Brumbálovi dodatky navozovaly atmosféru opravdové kouzelnické učebnice. Musela jsem smeknout před propracovaností tohoto kouzelného světa. Kdybych byla fanoušek, bylo by to za plný počet, takhle to kolem mě příjemně proplulo, nicméně nezanechalo větší stopu.

Amalberga
16.11.2018

Pohádky mě nijak zvlášť nenadchly, některé byly lepší, jiné slabší. Brumbálovy komentáře předstíraly rádoby vědeckost, ve skutečnosti byly dost zaujaté a do jisté míry arogantní a ješitné, až jsem přehodnotila svoji představu Brumbála jako hodného a laskavého mága. Taky jsem úplně nepochopila, jak mohl popřít existenci legendární bezové hůlky, kterou podle ságy Harryho Pottera sám vlastnil, protože podle jejího příběhu ji musel pravděpodobně získat v boji a vědět, že před ním ji mělo hodně jiných čarodějů a on není její první majitel. Tahle knížka pro mě představuje jen drobný doplněk světa čar a kouzel, rozhodně není nějak úchvatná, spíš ve všech směrech průměrná. Nebudu na ni pět ódy jenom proto, že je od Rowlingové a zmiňovali ji v Harrym Potterovi.

Gabca1990
14.11.2018

Četla jsem jen díky výzvě..čtivá krátká oddechovka.

Paj-Inka
09.11.2018

Není to vyloženě špatné čtení. Bajky jsou čtivé a nápadité, i když dost krátké. Hodí se ale spíše někam na blog, než do knížky. Poznámky Albuse Brumbála ke každému příběhu jsou proti tomu až moc dlouhé a otravné. Měla jsem to za hodinu přečtené a půlka knížky mě nebavila... Za dvě stě padesát korun čekám víc :/