Bajky Barda Beedleho

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/361/bajky-barda-beedleho-361.jpg 4.23277

Knihy k sérii Harry Potter

The Tales of Beedle the Bard (2008)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

Gabca1990
dnes

Četla jsem jen díky výzvě..čtivá krátká oddechovka.

Paj-Inka
09. listopadu

Není to vyloženě špatné čtení. Bajky jsou čtivé a nápadité, i když dost krátké. Hodí se ale spíše někam na blog, než do knížky. Poznámky Albuse Brumbála ke každému příběhu jsou proti tomu až moc dlouhé a otravné. Měla jsem to za hodinu přečtené a půlka knížky mě nebavila... Za dvě stě padesát korun čekám víc :/

sarka9190
09. listopadu

Pro mne spíše doplněk k sérii.

ThrisaManx
07. listopadu

Tato kniha je taková jednohubka, kterou budete mít přečtenou během chviličky. Ale je skvělá! Každá bajka je úplně jiná a každá mě opravdu bavila. Navíc za každou pohádkou je jako dodatek vyjádření Albuse Brumbála, a to taky rozhodně stálo za to. Dozvěděla jsem se zase něco málo o světě HP a ani na milisekundu jsem se u toho čtení nenudila. Rozhodně doporučuji! ❤

heliiinka
07. listopadu

Milé, odpočinkové, koho nebaví HP a nebo fantastická zvířata, tak tohle neocení. Jen je škoda, že komentářů bylo víc než povídek.

coppacabana
06. listopadu

Vracet se do tohoto světa je jako se po dlouhé době vracet domů.
Krásné, nápadité příběhy, které mnohokrát pobaví i dojmou. Mně osobně se nejvíce líbilo "Mágovo chlupaté srdce", ale "Tři bratři" docela obstojně konkurovali. Doufám jen, že se v budoucnu dočkáme více bajek z pera Rowlingové - ehm, Barda Beedleho.

Malýmedvěd
04. listopadu

Čteno dceři před spaním. Líbilo se nám to oběma. Bajky pěkné a nápadité. Brumbálovo vysvětlování už dceru trochu nudilo a já se s ním souhlasím, jen mám drobné výhrady, ale i tak celek je lehce nadprůměrný.

Monika_cz
03. listopadu

Knina povídej se mi líbila, komentáře Albuse Brumbála nebyly špatné, někdy jsem se u nich pobavila, ale někdy byly komentáře delší než sama povídka. Ocenila bych delší povídky nebo aby jich bylo více. Ale jinak se mi nejvíc líbila povídka "Mágovo chlupaté srdce", tu bych si dokázala představit jako samostatnou delší knihu.

Lucien1
02. listopadu

Knihu jsem si půjčila v dětském oddělení kvůli výzvě.. Čekala jsem od knihy dle hodnocení čtenářů víc. Bajky byly pěkně napsané, komentáře mne však nezaujaly vůbec. Vracet se ke knize určitě nebudu.

Lubisek

Úžasná knížka..neustále se vracím a čtu bajky pořád dokola. Jen mě mrzí, že jich je zde pouze 5. Bajku jsem vždy přečetl velmi rychle, kdežto u komentáře Albuse Brumbála jsem se musel pozastavit a přemýšlet. Škoda, že nám J. K. Rowlingová nenadělila ještě nějaké 3, nebo 4 bajky. Jinak knížka dokonale ilustrovaná. Prostě jedním slovem KRÁSA.

99Blacky99

Knížku jsem si užila

99Blacky99

Dobrá knížka

LuiCJ

Tretí výtlačok z Rokfortskej knižnice. Áno, Rozprávky Barda Beedla sú treťou knižkou z Rokfortskej knižnice, tentokrát sa však nejedná o učebnicu alebo knihu o histórii ako predošlé knihy Metlobal v priebehu vekov a Fantastické zvery a ich výskyt. Jedná sa o zbierku piatich čarodejníckych rozprávok, ktoré napísal fiktívny britský spisovateľ rozprávok Bard Beedle. Kniha bola viackrát spomenutá v Harrym Potterovi a Daroch smrti a zároveň bola aj jedným z hlavných elementov knihy. Dostala ju Hermiona od Albusa Dumbledore a keďže kniha bola pôvodne napísaná v runách a Hermiona runy čítať vedela, dielo preložila. Samozrejme reálne knihu napísala autorka pôvodnej série J.K.Rowlingová. Rozprávky Barda Beedla taktiež patria do Čarodejníckeho sveta J.K.Rowlingovej a určite odporúčam všetkých fanúšikom tejto série.

Samotné rozprávky sú jednoduché a taktiež zaujímavé sú aj zhodnotenia a komentáre k rozprávkam od Albusa Dumbledore. Tam Dumbledore hovorí o histórii rozprávky a nejakých zaujímavostiach. Veľmi sa mi páči hlavne to ako pani Rowlingová dokázala pretransformovať normálny svet do toho fiktívneho, čarodejníckeho. To platí aj pre rozprávky. Veľa krát som si všimol elementy, ktoré sa vyskytujú v klasických rozprávkach avšak v čarodejníckom šate.

Keďže posledná rozprávka - Príbeh troch bratov je jedným z kľúčových prvkov siedmeho dielu ságy o Harrym Potterovi, existuje aj jedna veľmi zaujímavá teória, ktorá by mohla byť pravdivá. Nechcem však spoilovať.

Grafické spracovanie je rovnako ako u prvých dvoch knižkách úžasné, dielo perfektne dopĺňajú ilustrácie od chorvátskeho ilustrátora Tomislava Tomica.

Rozprávky Barda Beedla sú veľmi pekným doplnkom k čarodejníckej sérii a potešia každého fanúšika tohto obrovského vesmíru.

Princezna_V

Přejdu-li úplně bajku o chlupatém srdci, J. K. Rowlingová by udělala líp, kdyby místo "poznámek Albuse Brumbála" a následně svých dovětků, vymyslela o 3 příběhy víc..

smajiska

Krátké, zábavné, výstižné. Poučné i pro mudlovské děti a dospělé. No, proč ne :)

Jeckyyy

Krásná knížka "pohádek" pro kouzelnické děti :) brzy si přečtu HP, už dlooouho se na něj chystám, a nyní jsem správně naladěna :) Tuto jednou budu číst také dětem, i kdyby náhodou byly mudlové :)

Eldaren

Skvela odnoz Harryho Pottera. Plne fantazie a napadu.

misowi84

Byla to taková hodinová jednohubka :-)
S tím, že poslední bajka se mi líbila asi nejvíce.
Pro mě za doporučení jistě stojí :-)

gwineth

Vlastně je to fanfiction z pera autorky. Žádný zázrak to není, ale potterofily to musí bavit, což dokazují ostatní komentáře. Myslím, že "bajky" jsou slabší než Fantastická zvířata... a Famfrpál..., ale jo. Proč ne. Člověk to má přečtené za chvilku.

SeiyaOri

Určitě jednou budu číst dětem.

Krub

Z filmů o Harry Potterovi znám jeho příběh, ale nikdy jsem nečetl žádnou knihu od Rowlingové, tudíž mě míjí ono nostalgické vzpomínání z návratu do Světa čar a kouzel. Namísto, aby mě rozrušovaly takové emoce, mohl jsem se více soustředit na jednotlivé pohádky a (k mému zklamání) na Brumbálovy komentáře.

Jak asi podle mého hodnocení tušíte, byl jsem velmi zklamán. Kvalita příběhů je různá, některé mi přišli opravdu dobré (například Tři bratři) jiné naopak poměrně předvídatelné a natahované. Po vzoru prastaré lidové slovesnosti jsou i pohádky od Rowlingové krátké příběhy s archetypálními hrdiny, nenáročným dějem a morálním poučením na závěr. Nic z toho jí nevyčítám... co ale stavím proti ní je absence něčeho nového, čím by žánr ozvláštnila. Styl psaní mi přišel do značné míry přejatý od klasiků jako jsou Andersen nebo Grimmové a samotné myšlenky pohádek mi nepřišly špatné (většinou), avšak hloubky Wildova Šťastného prince nebo Slavíka a růže ani zdaleka nedosahují.

Ještě hůř je na tom ale bezduchá vata, která se nazývá Komentáře Albuse Brumbála. U ní byl problém jiný. Formálně byly totiž tyto části knihy dotaženy daleko. Svět, o kterém je řeč, působil komplexně a text využíval docela zajímavé práce s jazykem, ale... Ale obsahově mi tyto stránky připadaly pusté, nudné, nezajímavé. To, o čem Rowlingová z pozice Brumbála vypráví, mi nepřišlo hodno takové pozornosti. Byť totiž volila mnohdy i závažná a zajímavá témata, vždy je stahovala (nic jiného jí ani nezbylo) k pohádkám z knihy, čímž ale věnovala pohádkám více prostoru než je třeba a zároveň limitovala rozsah Brumbálových myšlenkových pochodů, tudíž se nemohla dostat až k jádrům problémů.

I na knihu pro děti, od níž lze očekávat jednoduchou formu a nenáročný obsah mi přišla tato knížka neobsáhlá, prázdná. Ještě hůře navíc kniha dopadá, když ji srovnám s tím, co četli v dětství rodiče mně. Co jsou Bajky barda Beedleho ve srovnání s Medvídkem Pú? Pohádkami Erbena? Boženy Němcové?

Nerad uděluji knize, jejíž výdělek šel na charitativní účely tak nízké hodnocení, ale nemohu jinak. Průměrné pohádky kombinované s vatou (její čtivost nic nemění na prázdnotě obsahu) zkrátka lepší hodnocení nezasluhují.

Ellie23

Mě osobně Bajky teda zklamaly. Opravdu se mi líbily jen dvě. Zachraňoval to komentář Albuse Brumbála.

Turante

Skvělé příběhy ze světa Harryho Pottera, nadšencům se prostě budou líbit, ale určitě i ostatním :-)

Hakem

Bajky celkem pěkné, komentáře tak půl na půl. K bajkám se dá vrátit a číst znovu, komentáře si stačí "odbýt" jednou..

lenka7348

Bajek mohlo být určitě víc, komentáře zase nemusely být vůbec...Nic k čemu bych se plánovala někdy vracet.

Monni

Na jednu stranu moc hezky napsané a krásně se to četlo, ale na druhou stranu to nebylo nic světaborného a klidně tam mohlo být víc bajek.

TimeLord

Dobré, že tie bájky vyšli aj samostatne

nikyys
29. srpnaodpad!

Mozna je to tim, ze jsem Bajky cetla az radu let po HP, nicmene mi prijde, ze JKR varila z vody a celou knihu spichla tak za tyden. Pokud by kniha nebyla ve vleku HP manie, zcela by propadla. Bajky jsou vlastne zcela neoriginalni, komentare ''odborniku'' z kouzelneho sveta jsou naproste nesnesitelne a slouzi jen jako promo pro dalsi knihy JKR.

Dagros

Bajky Barda Beedleho - nádherná knížka, která je krásným doplňkem k celé sérii Harryho Pottera. Nejvíc se mi líbila bajka o Králici Alici a Příběh tří bratří :)
Každý Potterhead by si bajky měl určitě přečíst, nebude litovat :)

leilaw

Čekala jsem trochu víc pohádek