Bajky barda Beedleho

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/340830/bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4.22878

Knihy k sérii Harry Potter

The Tales of Beedle the Bard (2008)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

E.lisabeth

Miloucke doplneni carodejnickeho sveta.

princesse

Tak i s Fantastickými zvířaty jsem to zvládla za půl dne. Asi tak. Když už jsem v tom fantasy světě byla, tak jsem to vzala z jedné vody. Poučné pohádky a Brumbálova vysvětlení a dovětky skvělé.

Deanne

Parádní knížka na dlouhé zimní večery. Poutavé příběhy, které vás dostanou do nejlepší kouzelnické atmosféry a na chvilku si nebudete připadat jako "obyčejný mudla" :D

Morgaine07

Četla jsem to před 8-9 lety a líbilo se mi to.

Gibis

Pro fanoušky Harryho Pottera zkrátka povinnost :)

lifeoptimist

jako doplnění kouzelného světa dobré....

Christianne.K

Krásná kniha pro milovníky Harryho Pottera je určitě skvělým doplňkem! Já osobně mám nejraději příběh tří bratří a fontána příznivé sudby.

t.adm

Nevím jak tuto knihu ohodnotit, protože ji přece jen nelze srovnávat s normálními knihami, jedná se o jakýsi doplněk k obrovskému příběhu. Kouzelnické pohádky byly pěkné, fantazie autorky pracovala na plné obrátky, za to klobouk dolů a je fajn, že se autorka do Bajek nebo i Famfrpálu v průběhu věků pustila. Nicméně všechny pohádky až zas tak oslňující nebyly a nevím, zda bych z nich jako malý kouzelník byla nadšená. Na oddech nebo pro fandy Harryho ale budou. :)

zuzik2301

Pěkná sbírka kouzelnických pohádek.

Lejdus

Cekala jsem knizku vice zajimavou. Dovetky Albuse se mi obcas libily, ale prislo mi to spise jako rozebirani pribehu a pro deti asi nic moc ctiveho. Zkusim precist i dalsi dila od J.K.R. (Krome Harryho, toho mam uz za sebou :)

maizy

Ačkoliv si na pohádky připadám už "stará" do knihy jsem se pustila kvůli Čtenářské výzvě a taky kvůli tomu, že jako náctiletá jsem knihy o Harry Potterovi milovala. Díky jemu jsem také vůbec začala číst! :-)
Bajky barda Beedleho jsou hezkým doplnění kouzelnického světa. Stejně jako mudlovské pohádky končí poučením a dobro zde vítězí nad zlem.
Knížka obsahuje celkem pět pohádek a jsou opravdu kraťoučké. Navíc za každou pohádkou je komentář od Brumbála a to už mě až tak nebavilo (za to dávám hvězdičku dolů).
Takže za mě: pohádky super, komentáře nuda.
*Čtenářská výzva 2018 - č. 1: kniha, která byla zmíněna v jiné knize

Maanna

Je to taková "Tolkienovská" snaha dotvořit další reálie kouzelnického světa a za chvályhodné považuji i to, že Rowling výtěžek z těchto doplňkových knih dává na charitu. Samostatně by samozřejmě kniha fungovat nemohla. Bajky samotné jsou celkem fajn, nechybí ani originální prvky. Komentáře Brumbála přece "nebyly" určeny ke zveřejnění a tak i působí. Pobavily mě verze pohádek Beatrix Bloxamové.

todilka

Bajky jsou moc pěkné a zdařilé pohádky, podobné jako jsme jako malé mudlovské děti slýchaly my, jen byly bez kouzel. Poučení z nich však plynou podobná. Ani v dospělém věku si je rozhodně neškodí připomenout. Komentář Albuse Brumbála už tolik zdařilý nebyl, sem tam v něm něco zaujalo, většinou však vyvolával dojem, že jen vyplňuje prostor, protože kdyby se kniha skládala ze samotných bajek, byla by velmi útlá. Rozhodně ale stojí za přečtení :-)
*čtenářská výzva 2018: kniha, která byla zmíněna v jiné knize.

Pistácie

Bajky byly čtivé, ale víc než samotný obsah, mě spíše nadchlo zpracování. Líbilo se mi, jak jsou do knihy vloženy komentáře Brumbála, ale i vysvětlivky samotné spisovatelky. Dále je zajímavé i písmo, a ilustrace, které provází obsahovou stránku knížky. Je vidět, že nakladatelství si s knihou pohrálo a dalo si záležet.

brijana

Kniha by se mi líbila mnohem více, kdyby ke každé bajce nebyly na konci komentáře od Brumbála. Ty mě vyloženě štvaly. Ale jinak moc hezké čtení.

U3211

Není to špatná kniha.Jen jsem od ní asi očekávala trochu víc.Bajky nebyly nějak dlouhé,ba naopak.Ten Brumbálův "proslov" byl až oc dlouhý a ten mě fakticky nebavil.U čtení jsem se fakticky nudila.Je mi líto,že tohleto musím napsat zvlášť o knize z bradavické knihovny,ale bohužel.Možná jen Příběh tří bratří stál trochu za to,jelikož mi přišlo,že měl alespoň trochu hlavu a patu a byl i zmíněn v Harry Potterovi.Jinak nechci nikoho od tohodle čtení odrazovat,to ne.Pokud si chcete Bradavickou knihovnu přečíst či ji máte rozečtenou,určitě si Bajky Barda Beedleho přečtěte.

verense

Moc hezký střípek ke kouzelnickému světu Harryho Pottera, klidně by tam mohlo být pohádek víc. Komentáře Albuse Brumbála dodají další náhled, ale bez poznámek pod čarou bych se obešla - zbytečně mne rušily ve čtení a přišly mi často i zbytečné. Podle mne po Bajkách sáhne z 99% čtenář, který je se už obeznámen se ságou o HP, tak nic dovysvětlovat netřeba. ;-)

jana4086

Naprosto skvělá kniha. Určitě znovu přečtu.

Hathor89

Bajky/pohádky vypadají na první pohled velmi jednoduše, ale obsahují řadu ponaučení. Jsou zpestřením celé ságy o H. P. Moc se mi líbí odborné pojetí z pohledu kouzelnického světa … porovnání kouzelnických a mudlovských pohádek, komentáře Albuse Brumbála, odkazy na odbornou literaturu, citace dopisů, kouzelnická rčení. Jako by byla kniha rozdělena pro dvoje čtenáře, děti a starší. Kniha by mohla být obsáhlejší, škoda, na další bajky jen odkazuje. Ale obsahuje překrásné ilustrace. Určitě s ní v budoucnu seznámím své děti … i když třeba Mágovo chlupaté srdce odložím na potřebný věk. Potěšilo mě, že výtěžek z prodeje putuje na dobročinné účely, byť zcela nesouhlasím s postoji J. K. Rowlingové vůči ústavní péči, protože všechny domovy nejsou tak špatné, jak propaguje, a někdy je to skutečně jediná možnost v nefungující rodině.

eliska2106

Bajky barda Beedleho jsou kromě velmi milých poučných příběhů, určených zejména dětem, doplněny o komentáře Albuse Brumbála, které svou strukturou připomínají poznámky v odborných textech. V tomto případě se však nemusím usilovně snažit, abych si je zapamatovala na zkoušku a naopak si můžu užít plynutí "Brumbálových" myšlenek.

Mattar

Príbehy v tejto knihe boli podľa mňa dosť nudné a nezáživné. Ale ináč pekné spracovanie.

Dubin3k
29.12.2017

Kniha která je pro fanoušky série Harryho Pottera, jen škoda že v ní nejsou obsaženy nějaké další bajky krom těch které byl zmíněny ve filmu. Bylo by, dle mého názoru mnohem lepší kdyby se tam místo Brumbálových komentářů objevily alespoň dvě další bajky, ale zase se musí nechat že v a komentáři je uveden vliv dané bajky na kouzelnickou společnost a spousta dalších cenných informací + spousta krásných ilustrací a nádherná obálka. Pro fanouška kouzelnického světa HP povinnost !!!

AlexisG
26.12.2017

Bajky barda Beedleho jsou velmi krásnou knihou. Možná malou a s krátkými příběhy ale o to krásnější. Vlastním 3 vydání z roku 2017 a ilustrace, stejně jako pohádky, mě naprosto okouzlili. Jediné, co mi trochu kazí dojem, jsou poznámky Albuse Brumbála. Neříkám, že nejsou špatné, jen mi trochu kazí to pohádkové prožití.
Jinak ale nemám nic, co bych knize vytkla. Naopak s ní v sobě vždy ráda probudím své vnitřní dítě.

Theja
25.12.2017

Pěkné pohádky k odpočinku. Jen ty Brmbálovy průpovídky mi tam vůbec neseděly a díky nim kniha ztrácela kouzlo pohádek. A opravdu NESNÁŠÍM poznámky pod čarou. Jako bych četla učebnici :-(

swayno
15.12.2017

Přečteno. Zklamání :(

MadamC
13.12.2017

Knihu mám už dlouho doma, ale dostala jsem se k ní až díky čtenářské výzvě a Vánocům. Milé počtení. Moc se mi líbily všechny příběhy. A jako milovnice HP jsem se zase dozvěděla trošičku víc. Doporučuji všem, kteří si potřebují odpočinout od předvánočního shonu a všem milovníkům HP.

raty
13.12.2017

Knihu jsem si vybrala do čtenářské výzvy a původně jsem chtěla hodnotit jen třemi hvězdičkami. Pěkné náměty, ale velmi povrchně propracované. Knihu jsem koupila pro dceru a připadalo mi to jako vyhozené peníze. Trošku mě usmířil fakt, že výnosy z prodeje jdou na dobrou věc, jak jsem se dočetla na závěrečných stránkách.

Silwinka87
11.12.2017

Perfektní..

Terata
06.12.2017

Já jsem z bajek naprosto uchvácená ♥

Nemám k nich co dodat a do série HP jsem se díky nim zamilovala ještě víc, a to jsem si myslela, že už to víc nejde.

Při čtení jsem si říkala, jak bajky budu číst svým dětem - asi jsem trochu blázen - ale je to tak :D

OndřejMergl
05.12.2017

Od bajek jsem si sliboval víc, ale možná právě umístění do kouzelného světa jim ubírá ten klíčový pocit, že se tohle může stát i vám, a že byste si z dané situace měli odnést poučení.

Kniha obsahuje pouze pět bajek, což je žalostně málo, vzhledem k tomu, že příběh poslední známe z Harryho Pottera. Pro natažení stránek je opatřena komentářem Albuse Brumbála, který je, když pomineme marketingový význam, pro knihu naprosto zbytečný.

Dlouhá léta jsem se této knize vyhybal a o nic jsem nepřišel.