Bajky barda Beedleho

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/340830/bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4.23025
Série:

Knihy k sérii Harry Potter

Originální název:

The Tales of Beedle the Bard (2008)

Žánr:
Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (363)

Přidat komentář
Gabux
předevčírem

Tohle je to, co Harry Potterovi chybělo k dokonalosti. Pohádky pro kouzelnické děti. Naprosto famózní počin a poznámky Brumbála byly docela přínosné.
Sladká třešnička na dortu.

StefFišerová
předevčírem

Nádherné a dokonalé, jenom by pohádek, nebo bajek, mohlo být alespoň o pár víc. Knížku jsem koupila k doplnění k Harrymu. Nejvíc mě zaujal Příběh tří bratří, možná proto, že se mi velmi líbí jeho zpracování ve filmové verzi. Rozhodně si dokážu představit jak ji jednou čtu svým dětem před spaním.

Alex.rrr
13. června

Jako vše s HP se mi příběhy líbily, krásně doplňují celou sérii. Jediná škoda je, že je jich tak málo :)

JajaCZ
12. června

Bohužiaľ ma tieto príbehy nebavili. Akoby to ani nepísala Rowlingová :(

Bebka
10. června

Krásné doplnění knižní série

Veruu95
04. června

Krásné, přečteno snad ani ne za hodinu! :) Škoda, že jich není víc, ráda bych četla dál.
Brumbálovy komentáře jsou skvělým zpestřením a obrázky v knize jsou také moc pěkné.

Denčaa
03. června

Toto je skvost, co se Harryho Pottera týče. Ačkoliv uběhlo už mnoho let, co byla kniha vydaná, já se k ní dostala až nyní. A bylo to velice příjemné a poučné počtení. Těžko říct, která povídka byla nejlepší, ale asi si mě nejvíce získal Příběh tří bratří, možná hlavně proto, že je nedílnou součástí Harryho Pottera a možná i proto, že v sobě nese největší poselství. Také bajka Králice Alice a chechtavý pařez byla výborná, kde se člověk i nasmál. Také musím velice pochválit grafické zpracování knihy, ať už obal či vnitřní obsah. Vlastním novější vydání této knihy, ale možná se mi o trošku víc líbí původní modré vydání. Ale oboje jsou nádherné. A ilustrace uvnitř knihy jsou kouzelné, jako samotné příběhy. Malé mínus dávám za poznámky Albuse Brumbála. Ty se mi zdály trošku navíc a když už, tak mohly být kratší. Nebo aspoň zábavnější. Také bych přivítala i třeba o dvě bajky delší knihu. Přece jen, jinak je to přečtené za chviličku. Vce na: https://www.instagram.com/knizni_dilna/

Markéta:)
31. května

Pěkné doplnění HP série.

Denisa153
30. května

Nesmí chybět v žádné knihovně fanouška. Nejvíc se mi líbil příběh tří bratří. Oceňuji také komentáře Albuse Brumbála, které jsou příjemným zpestřením.

Atlantis
18. května

Opravdu nemůžu sdílet nadšení ostatních hodnotících. Samotné bajky jsou primitivní, krátké a se světem Harryho Pottera nemají nic společného. Jsou to prostě tuctové pohádky, kterých je na světě stovky.
Překvapivě mě nejvíce bavily komentáře Brumbála, které ale byly obrovsky nevyrovnané - jednou takřka akademický rozbor problematiky, jindy taškařice typu Laurel a Hardy.
Bajky barda Beedleho jsou jenom smutným pokusem vytáhnout peníze z fanoušků Harryho Pottera. Přečtěte si raději znovu jakýkoliv díl z původní série. Kromě Relikvií. I tohle je lepší než Relikvie smrti.

lucie0134
16. května

Krásné pohádky, je tam dost poučení a pro děti ideál ještě před Harry Potterem. Krom chlupatého srdce to bych jim moc nečetla. Ikdyž ty malý pacholci co hlídám ji chtějí :D Ajsou z ní nadšené a jak se říká dítě je největší a nejupřímnějši kritik :)

blonďatá.luc
16. května

Po dlouhodobém odkládání jsem knize věnovala těch pár minut, co byly potřeba na její přečtení a byla jsem mile překvapena. Samotné bajky jsou kouzelné. Nejvíce mě oslovila Fontána příznivé sudby, která pojednává o 4 lidech s pochroumaným osudem, kteří chtějí lepší život. Na knize mě ale mrzí Brumbálovy poznámky, které mi přijdou snad i delší než samotné bajky, a které mi sice chvílemi přišly zajímavé, ale ve většině momentů spíše nudné a zbytečné ... Ale knihu jako celek hodnotím kladně - přeci jen se čtenáři pobaví a dozví se, na čem že to vyrůstal Ron.

LanternDream
09. května

Krásná knížečka. Čtenář má s touto knihou možnost proniknout hlouběji do světa čar a kouzel, tentokrát se může dozvědět, jaké pohádky zná každý malý čaroděj či čarodějka, jsou-li z kouzelnické rodiny. Vhodné pro zarytého fanouška Harryho Pottera (za kterého se rozhodně pokládám), který si chce "doplnit vzdělání" (komentáře Albuse Brumbála jsou k tomuto účelu velmi prospěšné), ale není třeba být kdovíjak zběhlý ve světě Harryho Pottera, přestože to rozhodně umocní zážitek z knihy. Ne tak velkým fanouškům mohou třeba Brumbálovy komentáře přijít vyčerpávající a nudné. Je v nich totiž množství informací, které bez všelijakých souvislostí mohou pro nezasvěceného čtenáře postrádat význam, a tím pádem i zajímavost. Mně se moc líbily. Nedokážu říci, která bajka mě zaujala nejvíce, možná Fontána příznivé sudby.

Elis.n
01. května

Opět kouzelné počtení. Než děti dorostou k Harrymu Potterovi, přečtu jim Bajky.

hnilda3
17. dubna

Bajky byly pěkné a komentář Brumbála super :))

bara.pavelekova
12. dubna

Jako velký fanoušek Harryho Pottera jsem si knihu samozřejmě zamilovala a jsem z ní nadšená i komentáře Albuse Brumbála byli super. Hodnotila jsem však jen čtyřmi hvězdami, protože si myslím, že bajek mohlo být v knize více... :/

koczanska
09. dubna

Bajky super - alespoň mám co vyprávět dětem (samozřejmě kromě té o chlupatém srdci :)), ale komentáře AB k bajkám jsou senzační - humor jemu vlastní mi prostě sedí.

Akženka
08. dubna

Jakoby mě vtáhla do světa Harryho Pottera♥

Marekh
07. dubna

Nečetl jsem knihy Harryho Pottera a kdo je čtenářem fantasy, tak to nemůže pochopit a proklíná mě. Některé filmy jsem viděl :) :) :)

Nicméně jsem chtěl vyzkoušet alespoň jednu knihu od této autorky, takže jsem se začetl do bajek. Kniha se mi celkově líbila.

Mišule_11
05. dubna

Harryho Pottera jsem nejen viděla, ale i četla a tak jsem byla zvědavá na tuto knihu! Krátké pohádky se mi líbily, vysvětlivky Albuse mi někdy napomohly něco objasnit, ale někdy bych je tam ani nepotřebovala. Pokud jste milovníky Harryho a ještě jste knihu nečetli, tak určitě si ji přečtěte! :)

mapet85
03. dubna

Rozprávky Barda Beedla by mali byť povinnou výbavou každej knižnice fanúšikov Harryho Pottera. Kniha obsahuje 5 poviedok z čarodejníckeho sveta, pričom na konci každej je komentár Albusa Dumbledora, ktorý pre niekoho môže pôsobiť rušivo, ale pre mňa skôr poviedky vhodne dopĺňal. Napriek krátkosti každá z poviedok má myšlienku a ponaučenie a kniha je celkovo veľmi pekne spracovaná. Páči sa mi aj myšlienka nadácie Lumos. Verím, že vyzbierané peniaze padnú na úrodnú pôdu. :-)

Maevie
03. dubna

Milé pohádkové příběhy, které zvládnete přelouskat do hodiny. Pro fanoušky Harryho Pottera je knížka nutnost, ale bude skvělá i pro děti.

Riccia
18. března

Pohádky se mi líbily, dodatky a vysvětlivky Albuse Brumbála bych tam asi ani mít nemusela.

EvikU.
15. března

Četla jsem ji kvůli výzvě. Harry Potter je nejlepší. Ale tohle je takový pohodový čtení na 1h. Neurazí.

Dogwood
11. března

Svěží kniha.. čtivá a příjemně krátká... super pro fanoušky ...

Katy25
09. března

Pro fanoušky Harryho Pottera zkrátka povinnost.
Je to krásné doplnění. Povídky jsou velmi čtivé. Líbilo se mi také zpracování knihy, vložené komentáře Albuse Brumbála a také vysvětlivky spisovatelky!

IVANA0123
01. března

Knížce dávám 3 a půl hvězdičky za obsah a tu půlku přidávám za krásné zpracování. Četla se dobře a moc se mi líbila Fontána příznivé sudby.

dancav28
27. února

Jelikož mám knihy Harryho Pottera moc ráda tak pro mě byla nutnost knížku přečíst, je to hezké doplnění ke knižní serii HP

Edlik
26. února

Pro fanoušky nutnost. Jinak klidně můžete přejít....

E.lisabeth
21. února

Miloucke doplneni carodejnickeho sveta.