Bajky barda Beedleho

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/340830/bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4.23520

Knihy k sérii Harry Potter

The Tales of Beedle the Bard (2008)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Bajky barda Beedleho

eliska2126

Tahle sbírka pohádek je naprosto kouzelná. Nejvíc se mi líbí povídka o třech bratrech, kterou určitě všichni známe z filmu. Je to doplněno o krásné ilustrace. Knihu jsem měla přečtenou asi za hodinu, protože povídky jsou krátké a čtivé.

Hania932

Tohle je strašně hezká knížka. Pohádky mě strašně bavily. Byly hezké a zajímavé. A ilustrace? Ty jsou naprosto dokonalé. Celkově je kniha je hodně dobrá a pro milovníky HP je tohle povinnost si tohle přečíst. K tomuhle se určitě znovu vrátím.

MaggieR

Tak milujem Harryho Pottera, že hoc aké rozšírenie príbehu je pre mňa krásne. Je to celé moje detstvo a takto sa doň môžem stále vracať.

petrulka

Pohádky se mi líbily moc, komentáře Brumbála jsou zajímavé a kdo má prostě tento svět rád, užije si je také.

Hazel

Pro fanoušky HP skvělá četba

Zara_

Už od mala jsem milovala Harryho Pottera a cokoliv co se knižní série týkalo. Bajky Barda Beedleho dokonale doplňují již zmíněnou sérii. Určitě doporučuju přečíst. :)

Lily101

Příjemný únik ze starostí všedního dne. Moc se mi líbila rádoby odbornost (viz poměrně propracované citáty u komentáře B. Brumbála) a jsem nadšená, jak se dokázalo udělat z knihy, jež ve své podstatě je realitě na hony vzdálená (i když co my víme, ťuk ťuk), něco snadně uvěřitelného. Zamyslela jsem se nad tím a nevím, zda bych toho byla schopna :-), protože bych získávala pocit, že "balamutím" své čtenáře, ale zde je to na místě (svět Harryho Pottera).

Nemůžu se ale "přinutit" dát plný počet hvězdiček, neboť mám pocit, že by to nebylo fér vůči jiným knihám, jež jsem doposud plný počet dala. Kniha je velice útlá a ačkoliv plyne část (nebo plná výše) výdělku ze zakoupení knihy na charitaivní účely, což je super, připadá mi cena k 7 "bajkám" poměrně neadekvátní. U první "bajky" mi připadal komentář B. Brumbála neúměrně dlouhý a nezáživný, ale pak už to bylo o mnoho lepší. Někdy se možná vysvětluje nad nutnou míru, ale aspoň si je čtenář vědom, co si má z příběhu dovodit a hlavně to přičítám možné snaze autorky přizpůsobit četbu mladším čtenářům.

SelenaDemi428

Milé krátké povídky ze světa Harryho Pottera pohladí každého milovníka této série po duši, rozhodně doporučuji. Navíc jsou časově nenáročné, do hodiny můžete mít přečteno.