Bajky Barda Beedleho

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/340830/bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4.22680

Knihy k sérii Harry Potter

The Tales of Beedle the Bard (2008)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

Anie94
13. listopadu

Svět Harryho Pottera mě fascinoval už od té doby co jsem četla první díl. Bajky Barda Beedleho jsou pro mě velmi vítaným bonusem. Je opravdu těžké uvěřit, že tento svět existuje pouze na papíře a v hlavě paní Rowlingové. Paní Rowlingová je pro mě spisovatelka s velkým S.

NikkyGranger
13. listopadu

Bajky Barda Beedleho je kniha, kterou mám už přečtenou tolikrát, že bych vám je mohla z hlavy odvyprávět.
Vždy mě fascinovala, jak má J. K. Rowlingová Kouzelnický svět vymyšlený, že se mi ani nechce věřit, že neexistuje. Jediné, co mě mrzí, že je ta kniha tak tenká XD

PetraBery
12. listopadu

Pěkné doplnění dalších informací o čarovném světě, který autorka vytvořila. Útlá knížečka, která je přečtená za chvilku. Líbily se mi i pohádky, i Brumbálův výklad.

theale
10. listopadu

Knížka, která “parazituje” na fenoménu Harry
Potter. Není to vyloženě průšvih, ale rozhodně to není žádný zázrak.. Osobně jsem čekala víc.

NymphMaeve
07. listopadu

Pro milovníky HP (jako jsem já) naprosto nezbytné čtení, rozšíření povědomí o příběhu a světě HP. První vydání je prostě, avšak Brumbálovy poznámky mě moc nezaujaly, ale trochu dokreslovaly atmosféru, že to nejsou jen obyčejně kouzelnické povídky, ale opravdu úzce souvisejí se světem HP. Myslím si, že si je může přečíst jak dítě, tak dospělý a obě věkové kategorie budou bajky bavit.

PandaGirl
04. listopadu

Četla jsem vydání z roku 2008 i z roku 2017 a musím uznat, že tomu druhému dávám přednost. Má úžasné ilustrace,které vhodně doplňují hezké bajky, které vznikly k doplnění příběhu Harryho Pottera. Rozhodně na téhle verzi oceňuji i poznámky Brumbála, který odkrývá svými poznámkami i některé historické události ze světe kouzelníků. Rozhodně doporučuji každému milovníku HP!

Sarhem

Co k tomu napsat... Bajky mého srdce. Rowlingová nezklamala a zase o něco zpestřila můj milovaný svět kouzel. A Brumbálovy komentáře... To k tomuhle prostě patří. Za mě to je srdcovka.

Torgal

Motiváciou k prečítaniu tejto knihy bola čitateľská výzva na prečítanie knihy rozprávok. Keď som videl rozsah knihy, tak som ostal trochu zaskočený, lebo oficiálnych 127 strán je sotva 50 strán normálneho formátu, pričom dobrú polovicu z nich tvoria Brumbálove poznámky. Tie boli napokon zaujímavejšie ako kratučké príbehy, ktoré sa väčšinou ani nestihli rozbehnúť a u viacerých z nich som mal problém nájsť poučenie, ktoré by mali bájky obsahovať. Ako bonus k sérii o Harry Potterovi je to milý počin, samostatne by táto kniha nemala šancu obstáť. 6/10

Moltri

Bajky byly pěkné ale ten Brumbálův komentář mě vůbec nebavil. To bylo samé povídání o tomhle jedenkrát zmíněným učiteli a o téhle a téhle babce kořenářce, která dělala tohle a tohle.
Myslím, že toto je jenom další kniha, na které chtěli všichni vydělat díky jménu Rowling.

hroneczek

Nejenže jde o další rozšíření kouzelnického světa, ale navíc se jedná o bajky, které jsou vhodné jak pro mladé čtenáře, tak pro ty starší. A samozřejmě nejen pro milovníky H. P. Mravně velmi kvalitní čtení.

Eremites

Kratičký milý návrat do světa čar a kouzel :-) Klidně bych těch čarodějných pohádek snesla více, ale i to málo potěšilo. Nejvíce mne pobavila Králice Alice a chechtavý pařez (a samozřejmě Brumbálovy poznámky). Naladilo mne to na skoro nostalgickou notu, Harryho jsem četla už před čtrnácti lety! Dostala jsem chuť se zase znovu podívat do světa mudlů a čarodějů, takže si v brzké době pravděpodobně střihnu druhé kolo celého Harryho Pottera.

sebemi

Krásná kniha doplněná o zajímavé komentáře Brumbála. Doporučuji všem pottermaniakům :)

Booky84

Knihu beru jako rozšíření informací ze světa Harry Pottera.

Nelasp

Krátká oddechová jednohubka. Velice originální nápad- napsat čarodějné bajky, Rowlingová prostě ten magický svět stvořila opravdu se vším všudy.

SemEl

Oddechovka. Bajky čtivě napsané, jen je škoda, že je jich tak málo. Pro HP fanouška povinná výbava v knihovně, pro normální čtenáře příjemný návrat do kouzelnického světa.

Jančislava

Bajky jsem pořídila hlavně proto, že si je synem budem číst až bude starší. Trochu mě zklamalo, že jich je jen pět a jsou dost krátké. Brumbalovi poznámky jsou snad delší. Celkově to nebylo špatné, ale víc propracované by bylo lepší ( mluvím o bajkach, poznámky byly propracované dost).

Cacolinka

Druhé vydání jsem dostala k narozeninám od svého milého...a přečetla jsem ho během jednoho nedělního odpoledne. Všimla jsem si, že je tu vytýkáno, že se v knížce nenachází bajky zmiňované přímo v Harrym a nachází některé, o kterých v něm není ani zmínka. Po pravdě řečeno mě to nijak nedráždí ani nevadí. Beru to tak, že se Hermioně prostě nepodařilo najít všechny původní texty bajek, a proto tam všechny nejsou...chtěla prostě jen na 100% bajky od Beedleho. The End.

Hoshi

Krásné, čtivé, oddechové, kouzelné bajky Barda Beedleho, které si zamiluje téměř každý, kdo četl Harryho Pottera. Docela mě mrzí, že kniha neobsahuje všechny zmíněné bajky, které byly uvedené v knihách, ale můžeme být rádi alespoň za to málo, které nám bylo poskytnuto.

TheMelorry

Pro milovníky HP je tato knihy povinnost. Moc se mi líbily jednotlivé bajky, krátké přesto velice výstižné. Brumbálovy poznámky jednotlivé bajky skvěle doplňovaly a jeho pohled knihu ještě ozvláštnil. Velmi povedené a kouzelné.

Placi

Příjemné oddechové čtení ze světa kouzel.

Nelíísek

Nádherná jednohubka, doporučuji pro oddechové čtení a pokud chcete více objevit kouzelný svět J.K. Rowlingové.

oolinkaa

kniha mi nic nedala, a ani nevzala.. jako krátké pohádky pro děti dobrý, ale s HP to nemá absolutně vůbec nic společného. takový průměr, za 3*, ani nevím, jak bych to jinak hodnotila..

Always a reader

Skvělé, hlavně originální a neokoukané pohádky pro malé i velké kouzelníky.
Je škoda přečíst to celé najednou, mnohem lepší je si raz za čas, třeba k nějaké příležitosti, přečíst jednu bajku a pořádně si to vychutnat..

Monnyska

Četlo se to velmi příjemně, akorát mě mrzí, že jich nebylo víc. Hodně velká škoda..

Faila

Rowlingová je opravdu talentovaná spisovatelka, což dokazují nejen samotné bajky, ale také jejich analýzy - obojí bylo velmi vtipné, milé a chytré.

Andynka

Jsem fanda celého kouzelnického světa Harryho, ale těchto dodatkových knížek jsem se docela obávala . Nicméně jsem se odhodlala a pořídila si tuto knihu a jsem nadšená! Zajímavé bajky, moc se mi líbilo, že je k tomu vždy poznámka od Brumbála a nejvíc knížce dodala ilustrace. Díky ilustraci má kniha to správné kouzlo. Jsem mile překvapená. :-)

edith79

Taková příjemná pohádková jednohubka na kterou jsem se dlouho chystala. Spokojenost a krátký návrat do úžasného světa HP.

verxes

Mohlo to být delší, ale jako doplněk k Harry Potterovi je to fajn, za chvíli jsem to měl přečtený. Pro fanoušky Harryho Pottera povinnost! Je to prostě 5 kratičkých pohádek, asi bych objektivně dal hvězdiček méně, ale protože to je přímo svázané s Harry Potterem a protože nám to tam Brumbál tak hezky všechno objasňuje, tak si to ty 4 zaslouží!!

Lucius30

Bajky i Brumbálovy komentáře byly naprosto boží. Dlouho jsem otálela si knihu přečíst, ale rozhodně nelituji. Když jsem ji dočetla, přála jsem si jen, aby to bylo delší. Rozhodně doporučuji všem fanouškům, tuto knihu byste neměli vynechat.

PS: Ráda bych si přečetla i ty "Pohádky pod prašivkami" od Beatrix Bloxamové. :D

Martiiiik

J.K. nás už mnohokrát přesvědčila, že její talent její obrovský, tato kniha není výjimkou.. Jen škoda, že je taková krátká :-)