Bajky Barda Beedleho

„Pohádky, které Hermioně i Harry Potterovi doporučil Albus Brumbál. Zná každé kouzelnické dítě. Nyní v novém hábitě!“ Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera. Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/340830/bajky-barda-beedleho-SdL-340830.jpg 4.22542

Knihy k sérii Harry Potter

The Tales of Beedle the Bard (2008)

Fantasy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

oolinkaa

kniha mi nic nedala, a ani nevzala.. jako krátké pohádky pro děti dobrý, ale s HP to nemá absolutně vůbec nic společného. takový průměr, za 3*, ani nevím, jak bych to jinak hodnotila..

Always a reader

Skvělé, hlavně originální a neokoukané pohádky pro malé i velké kouzelníky.
Je škoda přečíst to celé najednou, mnohem lepší je si raz za čas, třeba k nějaké příležitosti, přečíst jednu bajku a pořádně si to vychutnat..

Monnyska

Četlo se to velmi příjemně, akorát mě mrzí, že jich nebylo víc. Hodně velká škoda..

Faila

Rowlingová je opravdu talentovaná spisovatelka, což dokazují nejen samotné bajky, ale také jejich analýzy - obojí bylo velmi vtipné, milé a chytré.

Andynka

Jsem fanda celého kouzelnického světa Harryho, ale těchto dodatkových knížek jsem se docela obávala . Nicméně jsem se odhodlala a pořídila si tuto knihu a jsem nadšená! Zajímavé bajky, moc se mi líbilo, že je k tomu vždy poznámka od Brumbála a nejvíc knížce dodala ilustrace. Díky ilustraci má kniha to správné kouzlo. Jsem mile překvapená. :-)

edith79

Taková příjemná pohádková jednohubka na kterou jsem se dlouho chystala. Spokojenost a krátký návrat do úžasného světa HP.

verxes

Mohlo to být delší, ale jako doplněk k Harry Potterovi je to fajn, za chvíli jsem to měl přečtený. Pro fanoušky Harryho Pottera povinnost! Je to prostě 5 kratičkých pohádek, asi bych objektivně dal hvězdiček méně, ale protože to je přímo svázané s Harry Potterem a protože nám to tam Brumbál tak hezky všechno objasňuje, tak si to ty 4 zaslouží!!

Lucius30

Bajky i Brumbálovy komentáře byly naprosto boží. Dlouho jsem otálela si knihu přečíst, ale rozhodně nelituji. Když jsem ji dočetla, přála jsem si jen, aby to bylo delší. Rozhodně doporučuji všem fanouškům, tuto knihu byste neměli vynechat.

PS: Ráda bych si přečetla i ty "Pohádky pod prašivkami" od Beatrix Bloxamové. :D

Martiiiik

J.K. nás už mnohokrát přesvědčila, že její talent její obrovský, tato kniha není výjimkou.. Jen škoda, že je taková krátká :-)

SaraL

Moje srdcovka!

DK197

Nikdy jsem si nemyslela, že sáhnu i po doprovodných knihách světa H. Pottera - přestože se považuji za velkého fanouška. Příběh sám mi stačil. Nyní jsem ovšem unešená jak bajkami, tak komentáři, které mě vrátily zpět do toho fantastického a propracovaného světa. :-) Asi se pustím i do jiných. :-)

JointlieKat94

Krásné příběhy, vadilo mi jen, že byli kratší, než komentáře., hezky se to ale četlo. :)

bookaholic_no.1

Skvělé příběhy, akorát mě mrzelo, že nebyly delší. Naopak co se komentářů Brumbála týče, souhlasím, že ty mohly být kratší. Občas jakoby dovysvětlovaly, jaký význam a poselství bajky měly, což ale na druhou stranu chápu, jelikož velká část čtenářů jsou právě děti, kterým to někdy tak úplně nemusí dojít.

Yokolobuna

Velice povedené minipohádky. Vyloženě mi nevadily ani komentáře od Brumbála... i když fakt, že jsou rozsahem delší než některé bajky, je na pováženou. Kvalitní, avšak až trestuhodně kratičká jednohubka.

katallinka

Krásné pohádky a zároveň trošku nostalgické nakouknutí do světa čar a kouzel.

Veronika95

Samotné bajky se mi líbily, byly čtivé, někdy úsměvné, jindy celkem drastické, ale hlavně byly všechny poučné, což je pro malé děti supr.
Ale tak nějak to nebylo ono. V knize mě hrozně otravovaly komentáře Albuse Brumbála, které byly někdy delší než samotné bajky.

lucik2773

Jelikož jsem fanynka HP, tak jsem se na knihu těšila. Příběhy se mi líbily, nejvíc samozřejmě Příběh tří bratří, ze všech plynulo nějaké ponaučení, ale něco tomu chybělo. Čekala jsem tak nějak od toho víc. Bylo to trošku jednodušší čtení a těch bajek nebylo moc. Ale jinak palec nahoru.

lemonek1202

No co se dá k tomuto asi říct? Je to až roztomilé čtení, alespoň pro mě, jelikož jsem jinak zvyklá číst thrillery a najednou čtu Příběh tří bratří a pohádku o Králici Alici. :) Kniha se mi líbila, bylo to takové odpočinové a milé, což je také někdy zapotřebí.

tatafa

Je sice pravda, že je kniha velice čtivá a v jistém smyslu rozšiřuje kouzelnický svět Harryho Pottera o nové podrobnosti, a pohádky jsou krásně a poutavě vymyšleny, ale ... Od Bajek jsem čekala více asi především v množství příběhů, protože pokud si vzpomenete, o Bajkách barda Beedleho se v příbězích o Harrym píše na řadě míst, což by bylo v pořádku, ale hlavně se tam Ron zmiňuje o pohádkách, které v této knize vůbec nezazněly - např. Králíček Šmudlíček a jeho užvaněný košťál nebo Ferdinandova fantastická fontána, atd. V tomto případě si tedy autorka mírně protiřečí - jestli byly Bajky opravdu napsány Beedlem, jak to, že neobsahuje toto vydání všechny pohádky, které jsou zmiňovány v jiných knihách? Osobně si myslím, že, ačkoliv si autorky velice vážím, tato kniha měla být postavena trochu jinak - především tam měly být zařazeny pohádky, jejichž názvy již použila v předchozích svých dílech, a nebo neměla vzniknout vůbec. Osobně jsem se třeba velice těšila na Králíčka Šmudlíčka a jeho užvaněný košťál, protože mne velice zajímalo, jak pohádku autorka postaví. Místo toho jsem se dozvěděla o pohádce, kterou, pokud si dobře pamatuji, nikde nikdo nezmiňuje (Mágovo chlupaté srdce ).

SillverAngellus

Příjemné čtení a doplnění série o Harry Potterovi. Jak jsem čekala, nejoblíbenější jsou Tři bratři :))

sabulicka

Tak jsem si konečně přečetla Ronovu oblíbenou pohádku o Králici Alici a další, které tato kniha obsahovala. Nejvíce mě asi zaujal Příběh tří bratří.
Pohádky jsou napsané pěkně a výborně se četly.

Angelee

No alespoň v tvorbě pohádek jsme my mudlové lepší než kouzelníci ;)
Knížka není žádný zázrak, Rowlingová si s příběhy mohla mnohem více pohrát (vzhledem k tomu, že toho mají být nejlepší pohádky pro děti z kouzelnických rodin), ale pravý fanoušek HP by tuhle knihu přesto neměl minout. Pokud nemáte úplně chlupaté srdce, určitě se najde něco, co se vám na Bajkách zalíbí.

petulda222

Příběhy jsou milé a poučné. Bylo pěkné znovu zavítat do světa kouzel :).

Ajinka126

Četla jsem to a byla ráda, že se opět mohu várit do světa HP. Na druhou stranu musím uznat, že příběhy jsou to milé, jednoduché a snaží se být velmi poučné. Pak s odstupem času po dočtení mě předkvapuje jakou stoup ve mě zanechaly. To je přesně to o čem by bajky, pohádky a pověsti měly být :).

LenkaGrangerová

Po přečtení musím říct, že tohle byla nejlepší doplňková HP kniha. Hlavní hrdinové byli svým osudem zajímaví, ne jako (některé!) princezny, které nechají volný průběh situaci. Samotný děj byl příjemný, odcípal a zkrátka kouzelné. Komentář Albuse Brumbál rozhodně nebyl na škodu, naopak několikrát jsem se i pousmála. Akorát ho tam mohlo být trochu méně. Doporučuju přečíst každému Potterheadovi!

Anička.pa

Bajky se mi líbili, hezké a zajímavé doplnění. Chvílemi jsem si díky komentářům přišla , jako bych opravdu v kouzelném světě žila :-) Škoda, že to bylo tak krátké, než jsem se stihla začíst, kniha byla u konce.

KateřinkaKulas

Jednoznačně MILUJU

Carol96

Pěkné doplnění k celé sérii Harryho Pottera. Mě povídky velice nadchly.

makynka911

Asi jsem čekala něco jiného. To bylo první co mě napadlo po přečtení první bajky a následného vysvětlení. Knížka byla vcelku rychle přečtená, ale dojem skoro žádný. Jediné, co to u mě zachránilo, byl příběh tří bratří na konci knihy.

Litocha

Nesdílím všeobecné nadšení. Náměty pohádek jsou solidní, zpracování podprůměrné. Než jsem se ovšem stačila začíst, pohádka a vlastně i celá knížka skončila. Pohádek je málo, jsou většinou odbyté, prvoplánové, zkratkovité a nezajímavě podané, Brumbálovy komentáře jsou z velké části spíše otravné, a navíc z nich často vychází poněkud sebestředně. Líbila se mi vlastně jen pohádka o třech bratřích, která přiznává inspiraci lidovou slovesností, a s výhradami možná ještě o fontáně.
Celkově kniha působí dojmem nastavované kaše a je na ní dost poznat, že byla šitá horkou jehlou a za konkrétním (neliterárním) účelem. Nebyla pro mě žádným zvláštním obohacením potterovského světa. Rozhodně to nejsou žádné skvosty a rodinné stříbro kouzelníků, jak je prezentováno.