Knihovna na Černohůrce

Knihovna na Černohůrce https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287722/bmid_knihovna-na-cernohurce-VXs-287722.jpg 4 67 23

Román Knihovna na Černohůrce je zároveň hrůzostrašný i k popukání: přetéká zástupem nezapomenutelných postav, vypráví příběh, který vás šokuje v tom nejlepším slova smyslu. Kniha působí dojmem, jako by byla z jiného světa, je však dojemně lidská, psaná s neskutečnou dávkou představivosti a snílkovství, svébytná a vzrušující. To vše naznačuje příchod nového, významného hlasu současné fantasy literatury. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Talpress

The Library at Mount Char , 2015

LimedkaMikki
02.04.2017 3 z 5

Knížka je zvláštní. Nedá se říct, jestli v tom dobrém, nebo ve špatném smyslu. Prostě zvláštní. Svá. Četla se pěkně, jen ten konec byl takový, celou dobu jsem měla dojem, že jsem asi někde přeskočila kapitolu, nebo několik stránek. Tohle je typický příklad nespolehlivého vypravěče (pokud to někomu něco říká), kdy si nastaví nějaká pravidla, někam směřuje, ale vzápětí je to úplně jinak. Je tam několik překvapivých okamžiků a asi nic pro slabé povahy, neboť se to tam mrtvolami a jejími různými částmi jen hemží.
Celkově ji ale musím hodnotit kladně.

To: Knihomlok2015 - hádám, že mělo jít o ten kontrast brutálního válečníka a růžové baletní sukýnky, což je něco pro křehké dívenky a rozhodně něco, co by si žádný chlap na sebe dobrovolně nevzal.

Knihomlok2015
18.09.2016 3 z 5

Já nevím, bylo tam plno dobrých nápadů, pár ještě lepších postav (Erwin, Steve a Michael mi opravdu přirostli k srdci) , o trochu méně skvostných okamžiků, ale tak nějak to alespoň pro mě nefungovalo dohromady, celou dobu jsem tomu tak úplně nevěřila a ten konec byl vůbec hodně divnej. (né to se Stevem, to jsem tak trochu čekala, ale všechno to ostatní, včetně toho, jak se to vlastně všechno událo)
PS: a tu baletní sukýnku jsem asi hodně nepochopila, protože ta mi přišla nejtrapnější ze všeho.

Dani3
02.08.2016 4 z 5

Knihovna na Černohůrce je hodně zvláštní čtení, něco tak „ujetého“ člověk zrovna nečte každý den.

Popravdě po přečtení anotace jsem čekala něco jiného, něco méně šíleného. Musím uznat, že hrůzostrašných věcí tam bylo dost, ale to, že bych se u toho zrovna bavila k popukání (což slibuje anotace), to zrovna ne. I když kombinace baletní sukýnky a izraelské neprůstřelné vesty jistě měla něco do sebe.

Autor nešetří brutalitou, chladnokrevností, strachem ani municí. Mrtvolami a kusy lidských těl se to hemží doslova na každé stránce. Slabším povahám bych čtení moc nedoporučovala, když totiž zemřete kulkou ze zbraně a mrtví zůstanete, tak budete vlastně rádi.

Autorovy knížky

Scott Hawkins