Knihonoš

Knihonoš https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485053/bmid_knihonos-xa5-485053.jpg 4 645 212

Každého večera, když knihkupectví U Brány zavře, Carl Kollhoff vezme opatrně do rukou každou z objednaných knih, jemně je pohladí, zavine je do papíru a ukládá do měkce vystlaného batohu jako do peřinky. Potom s nimi vyráží na procházku uličkami Starého Města. Nosí je svým neobyčejným zákazníkům. Pan Darcy, paní Dlouhá punčocha, Herkules a doktor Faust mají sice v civilním životě jiná jména, ale pro Carla Kollhoffa představují postavy z románů. Má je rád a velmi mu na nich záleží. On sám pro ně tvoří důležité pouto se světem. Když však náhle přichází o místo, je třeba, aby Kollhoff, knihy a jedna prostořeká devítiletá holčička spojili síly. Carsten Henn v románu Knihonoš vypráví laskavý, chytrý a dojemný příběh o hodnotě přátelství, o kouzlu čtení a o moci, kterou nám knihy dávají.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Kontrast

Der Buchspazierer , 2020

marlowe
27.01.2024 3 z 5

Podobně jako u románu Claire Alexanderové Osamělá Meredith, i tady musím autora vyplísnit za jeho "kalkulování se čtenářovými emocemi" - už to skoro vypadá, že stejně jako má Leonard Hofstadter z Velkého třesku alergii na laktózu, já začínám mít alergii na autorské předem vypočítané "hraní na city".

Nudlesmakem
27.01.2024 5 z 5

Laskavá, dojemná knížka, kterou shltnete za jedno, dvě odpoledne.

Karcoolka2210
26.01.2024 4 z 5

Pekný príbeh, ktorý pohladí na duši. Knihy sú naozaj najlepším darom pre ľudstvo, kiežby v sebe viacerí pocítili túžbu začítať sa do tej správnej knihy, ktorá by im otvorila oči alebo ukázala správny smer v živote.

Eleanor-ka
26.01.2024 4 z 5

Milá, oddechová kniha, která se čte sama. :)

misssicccka
21.01.2024 5 z 5

To je tak krasne, ze se to neda popsat. To se musi cist a zazit.

Gaboskaaa
19.01.2024 3 z 5

Ve zkratce: milý příběh a oddechové čtení :)

azur
13.01.2024 5 z 5

Milé překvapení. Na začátku čtení jsem od knihy mnoho neočekávala, ale hlavní postava Carl vám hned přiroste k srdci. A nejen on, ale i ostatní obyvatelé města. V díle můžeme sledovat přátelství mezi starším mužem a malou holčičkou, která vidí svět dětskýma očima a vnese do poklidného roznášení knih cosi veselého, ztřeštěného. Tato kniha je o síle přátelství, vzájemné pomoci a pochopení. Moc doporučuji všem, kteří hledají oddechovou knihu, u které však nechybí ani špetka napětí, jak to dopadne.

jitka3027
11.01.2024 4 z 5

Zajímavý příběh, který pohladí na duši každého čtenáře, i když pár výhrad by se asi našlo. Šaša mě moc bavila,hlavně jeji dětsky upřímný pohled na svět.

shenandoah
08.01.2024 4 z 5

Milá, příjemná a oddechová kniha. Vlastně jsem měla pocit, že čtu literaturu pro děti. I díky postavě Šašy, která vidí svět, jaký by měl být, a je dost odvážná a podnikavá, aby to tak i bylo.

Simona317
08.01.2024 5 z 5

Dojemný, krásný příběh, který chytne u srdíčka. Chvilkami vykouzlí úsměv na tváři. Ke konci jsem nemohla přestat číst jak vše Šaša hezky vymyslela. Krásné čtení o lásce ke knihám a přátelství. Velmi doporučuji!

natalie.carsen
21.12.2023 3 z 5

Taková milá víkendová jednohubka, která zahřeje u srdíčka :)

Ivanule
10.12.2023 5 z 5

Tato knížka se četla velice lehce a mile, i když mi trvala, protože ne každý den jsem ji klukům četla, ale i jim se velice líbila:) Příběh postaršího pána, který roznáší zákazníkům objednané knihy, a jednou takhle cestou potká Šašu,se kterou se nakonec i přesto, že vlastně nechtěl, spřátelí...ale tento milý příběh si přečtěte,rozhodně za to stojí :)

Tomk0
03.12.2023 4 z 5

Hezký příběh o přátelství a knihách. 83%

cukrovka
01.12.2023 5 z 5

Čtivý dojemný příběh o lásce ke knihám a přátelství starého knihonoše s devítiletou holčičkou. Naivní až pohádkové vyprávění, které pohladí po duši. Knížka má opravdu krásnou a zajímavou obálku.

lejera
19.11.2023 4 z 5

Krásný, citlivý, čtivý příběh o nezvyklém přátelství a lásce ke knihám. Kniha je psána jednoduše, četla se lehce. Takové pohlazení po duši.

malésrdce
14.11.2023 4 z 5

Prvních 20-30 stran mi chvilku trvalo, než jsem si vybudoval vztah s hlavními postavami. Potom jsem se však ponořil do kouzelného světa jednoho města, kde žijí lidé se svými radostmi i starostmi. A kde je hlavním spojovacím prvkem starý Carl a devítiletá Saša, kteří prostřednictvím knížek mění životy, ale i charakter lidí. Knihy jsou ústřední témou tohoto milého románu. Knihu jsem přečetl asi za 6. hodin a přiznám se, že na konci i nějaká ta slza zarosila mé oči. Je pěkné cítit, že jsem ještě člověčí... :-) Ta kniha má svou vlastní duši. Je to takové jemné pohlazení po vlasech. Kniha napsaná s nevšední lidskostí.

kopeceli
03.11.2023 5 z 5

No teda ... Nikdy jsem nebyla žádná plačka. Ale tahle kniha - ten konec...
Většinu života trávím se starými lidmi. Mám je ráda. A pomalu se sama k témuž blížím. Asi o to víc mě Knihonoš vzal za srdce.
Není to žádný zázrak spadlý z nebe a aspirující na Nobelovku. Motiv je vcelku jednoduchý, předvídatelný, neobjevný. Ale tak LIDSKÝ!
Doporučuji!

Vrbická1999
03.11.2023 4 z 5

,,Láska je knihám je nesmrtelná.'' Amen. Roztomilý příběh, jehož hlavní hrdina je starší člověk, který bojuje o to, aby si nepřipadal zbytečný. I na konci života, lidé potřebují společnost ostatních a náklonost. Knihonoše řadím do skupiny k Arthuru Truluvovi a Muži jménem Ove.

BarkaS
31.10.2023 3 z 5

(SPOILER) Přiznám se, že jsem trochu překvapená velmi pozitivními recenzemi na tuto knihu. Není to úplně špatné, ale prostě jen trochu plytké. Všechny problémy se vyřeší jako mávnutím kouzelného proutku. A teď spoiler: Jako pardon, ale když vás někdo zmlátí tak, že skončíte v nemocnici, budete se s ním pak kámošit, ať už z jakýchkoli pohnutek? Opravdu násilnický člověk může tak snadno prohlédnout? Proč nedošlo raději k prohlédnutí knihkupcovy dcery? A nedozvěděli jsme se více o jejím komplikovaném vztahu s Knihonošem? Mohla bych pokračovat, že by to vydalo na celou knihu Prostě to bylo plytké, nemůžu si pomoct.

knihomol1985
28.10.2023 5 z 5

Milá knížka která se člověku zapíše do paměti na dlouho v dobrém slova smyslu ... Určitě doporučuji a kniha zůstane u mě doma v knihovně. Hezký příběh ikdyž trošku pohádkový :-)