Knihomolka

Knihomolka https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/476866/bmid_knihomolka-Tll-476866.png 4 302 84

Romantický příběh z vysokoškolského prostředí, v němž hraje hlavní roli knihomolka. Oddechová kniha psaná z pohledu dvou hlavních hrdinů. Znáte taky ten pocit, když máte k přečtení tolik skvělých nových knih, ale není dostatek času? A navíc vám ostatní neustále vyčítají, že pořád jen čtete? Pak jste na tom stejně jako Nikol. Té se daří s knihomolskými problémy relativně slušně vypořádat, než se objeví jeden o něco větší zádrhel. Jmenuje se Luke – neustále zmlácený spolužák jejího staršího bratra, který má snad nadlidský talent na zprotivení knihy. Nikol dokonce udělala nemyslitelné, udeřila ho knihou. Samozřejmě že pak přišla velká omluva… ta kniha si to vážně nezasloužila.... celý text

ZNellyZ
26.08.2022 odpad!

Tak nevím, zda všichni ostatní četli jinou knihu než já, ale já tedy jejich nadšení nesdílím. Knihu jsem zavřela nedočtenou a už se k ní nikdy nevrátím. Styl psaní připomíná Wattpad nebo velmi mladou holčinu, a proto jsem byla dosti překvapená, že autorka je matka dvou dětí. V knize se naprosto nic zajímavého neděje, postavy jsou nudné a stereotypní a kromě hezké obálky nemá kniha nic kladného. Kniha byla vydána přes pointu, což vysvětluje i její kvalitu, ale rozhodně tu knihu mělo vidět víc lidí. Sama jsem studentkou na VŠ, ale postavy mi přišly buď nevyspělé nebo spíše na první/ druhý ročník SŠ. Jako za mě je kniha jedno velké špatné, to že je autorka údajně přirovnávána k Elle Kennedy mi taky přijde dosti nafouklé a celkově musím říct, že jedno velké zklamání.

Lenka2533
27.07.2022 5 z 5

Tohle pro mě bylo velké překvapení!
Po knížce jsem sáhla z několika důvodů. Samozřejmě už ten název mi říkal, že si to musím přečíst :D Také mě zaujala anotace a to, že je to od české autorky. Takže jsem se rozhodla dát knížce šanci.
A nezklamala mě. Jako první musím rozhodně zmínit Niki. V jejích myšlenkách ohledně knížek jsem se poznávala :D To mě na tom moc bavilo. Prostě téma knihomolství je pro knihomoly nutnost :D Nikol byla celkově sympatická. Občas mě malinko štvala, ale pak to zase napravila.
Její kamarádka Fanny byla taky skvělá. Prostě taková typická nejlepší kamarádka, která ví všechno a je vtipná. A jsem ráda, že nakonec zjistila jaký Marek je. On si ji opravdu nezasloužil.
No a Luke... Ten byl naprosto boží! Hrozně milý a vtipný kluk. A mé sympatie si získal také proto, jak se zastával žen a chránil je. A samozřejmě jsem ocenila jeho dokonalého pejska Sunnyho, kterého jsem si hned oblíbila.
Také musím zmínit extrémní čtivost. Děj krásně a rychle odsýpal. Bylo to vtipné a zábavné.
Další věc co se mi líbí, je obálka. Fakt se mi strašně líbí.
A jsem ráda, že je to z pera české autorky. Opět můžu být hrdá na náš národ, protože také máme lidi, kteří umí psát skvělé knihy. Nejspíš se pustím do některé další knihy od této autorky.
Celkově knížce dávám 5 ⭐, protože mě mile překvapila a hodně jsem si ji užila.
Knížku jsem měla půjčenou z knihovny, ale přemýšlím, že si ji pořídím domů, protože byla fakt super a někdy v budoucnu bych se k ní ráda vrátila.

klarinka9974
21.07.2022 5 z 5

Musím říct, že sem měla strach, jestli mě kniha z vysoké školy bude bavit. Ale protože to nebylo jenom o škole a učení ale hlavně o seznámení a lásce, tak mě to mile překvapilo. Musím přiznat, ze kniha byla místama opravdu vtipná a musela sem se smát. Mohu doporučit, krátký, krásný příběh o vysokoškolské lásce a o tom, že někdy není kniha všechno.

LaBobule
15.07.2022 5 z 5

Mile romanticke cteni, ktere se mi libilo. Precteno za dva vecery. I kdyz nejsem uz cilova skupina, nekdy je fajn si precist neco odpocinkoveho. Urcite kouknu i po dalsich knizjach od autorky.

0197
04.07.2022 5 z 5

Páni. To byl tak nádherný příběh. Na autorku jsem narazila, když jsem zahlídla její nejnovější knihu, která mě ihned zaujala názvem (a spojitostí s vlakem). Musela jsem to trochu omrknout a za pár minut už jsem měla v košíku tuto knihu.

Nádherný, milý, romantický příběh, který je neskutečně čtivý a uvěřitelný. Nemohla jsem se odtrhnou a četla až do nekřesťanské hodiny a druhý den v práci skoro usnula :-). Líbí se mi autorčin styl psaní a už se těším na další knihu.

Nikol mě bavila. Bylo hezké, jak si stále četla. Kdybych začala číst v době, kdy jsem ještě bydlela u našich, vsadím se, že bych takové kecy měla taky na denním pořádku :-). Bylo vtipný, jak si četla v baru :-). Tím jak nedávala pozor na přednáškách mi připomněla moje časy na vysoký. Taky jsem nedávala pozor a věnovala se všemu ostatnímu jen ne učivu a pak vše doháněla. Občas dokázala všechny pěkně usadit a její hlášky byly super.

Luke mě bavil svou otevřeností a upřímností. Až na to, že se teda jaksi zapomněl zmínit o svém koníčku. Na druhou stranu nelhal. Řekl, že se pere. Což byla pravda. A prostě čekal na vhodnou příležitost. Uměl vařit, měl skvělého psa, díky sportu, který provozoval měl sexy tělíčko a k Nikol se choval moc hezky a byl pozorný. Máme tu spolubydlení a předstíraný vztah. Parádní. Navíc pohled obou hrdinů. Bylo milý, jak si dělali ze sebe srandu a jak se mu snažila Nikol dokázat, že je jeho typ a na vzhledu nezáleží. Vyvíjelo se to mezi nimi postupně a přirozeně.

V knize je plno opravdu hodně vtipných situacích a je to celkově tak krásně milé. Většinu času jsem se jen přihlouple usmívala a neskutečně si to užívala. Fakt jsem nečekala, že mě to tak chytne, ale je to tak :-). O polední pauze jsem rychle vyběhla do města na nejbližší lavičku, abych aspoň stihla nějakou tu kapitolku. To už o něčem vypovídá. Nemám absolutně nic co bych vytkla a rozhodně jsem Knihomolku nečetla naposledy. Jo a obálka se povedla.

Elena_Dark
04.07.2022 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá, moc se mi líbila. A řekněte mi, kdo z nás z čtenářů tenhle pocit nezná? Říkáte si ještě jeden odstavec, stránku, kapitolu a najednou šup! A je po knize. Soucítím s Nikol, děj se mi moc líbil a určitě jsem tuhle knihu nečetla naposledy. Opravdu si zaslouží to nejvyšší hodnocení.

Karolin77
22.06.2022 4 z 5

Moc hezká odpočinková kniha. Autorka píše velice čtivě a stránky Vám budou mizet pod rukama.
Hlavní hrdinové mi sedli hned na prvních stránkách.
Luke byl opravdu úžasný :D.
Romantická linka se mi líbila.
Jediné co bych vytkla je délka knihy, ocenila bych ji delší, aby se jejich vztah více propracoval.
Ale jinak skvělá kniha ! :)

Kory98
04.06.2022 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, zhltla jsem ji za dvě odpoledne. Oslovila mě trochu víc ně Hacker, už jen ta představa, že kluk co dělá thajský box je šarmantní a má všechny ty vlastnosti, které Luke měl. Beru to tak, že je to kniha o mládeži a pro mládež a poslední dobou si takovéto knížky ráda přečtu. U nás měli Knihomolku v dětském oddělení, tak jsem při jejím půjčení trochu omládla :-) Musím uznat, že má dnes mládež hodně na výběr, co si může přečíst. Už se těším na poslední nepřečtenou knihu autorky, do které se brzy pustím.

kristy.books
15.05.2022

Druhá kniha od autorky je opäť milá, vtipná a nenáročná oddychovka, ktorú prečítate v priebehu pár hodín. V autorkinom štýle je cítiť určité zlepšenie oproti knihe Hacker, aj keď musím povedať, že zápletka v Hackerovi ma zaujala viac.

Nikol miluje knihy a čítanie, takže som sa s ňou dokázala veľmi dobre vžiť a pochopiť ju. Miestami mi pripomínala mňa samotnú. Dokonca čítala aj niektoré moje obľúbené knihy.

Z Lukea som mala najskôr trochu zmiešané pocity, ale keď som ho lepšie spoznala, obľúbila som si aj jeho. Škoda, že nebol doriešený jeho komplikovaný vzťah s otcom, čakala som, že sa bude riešiť viac.

Nesmiem zabudnúť ani na psíka Sama, ktorý dodával príbehu na rozkošnosti.

Celá zápletka so spoločným bývaním a falošným chodením bola celkom fajn. Romantická linka sa vyvíjala pomaly, čo mám rada. Nechýbalo ani vzájomné podpichovanie a vtipné hlášky. Príbeh nebol zlý, ale Hacker sa mi páčil viac.

Kiwicatko
14.04.2022 3 z 5

Na to, ze se jedna o prvotinu autorky to bylo povedene :) Pribeh me chytil od zacatku a dala jsem ho skoro na jeden zatah. Samozrejme byly tam logicke nesrovnalosti v chovani, kdy jste meli chut kricet, ze takova blbost neni ani mozna, ale kdyz se od toho clovek oprosti, tak si to uzije :)

Katie46
10.04.2022 3 z 5

Milá oddechová knížka s hlavní hrdinkou knihomolkou. Příběh sice předvídatelný ale i tak mě to bavilo číst. Taková romantická vtipná jednohubka. Moc pěkný styl psaní.

zaandulee
07.04.2022 4 z 5

Kniha mě opravdu bavila. Je to takové milé oddychové nenáročné čtení. Pěkná romantika, vtípky, hlavní hrdinka zabraná do knih. Dostala jsem přesně to, co jsem od knihy čekala, ne-li více, jsem velmi spokojena.

Určitě doporučuji přečíst. Není to ničím extra výjimečné, ale ne vždy na takové knihy máme chuť, a proto existují takové jako je tato - zábavné a milé.

attila1
04.04.2022 4 z 5

Sladký příběh pro mladé čtenáře.

Saimoon
24.03.2022 5 z 5

Tohle bylo naprosto sladký, krásný a dokonalý. Ačkoliv se českým autorům vyhýbám, tuto knihu jsem si koupila hlavně, protože mě uchvátil přebal knihy. A musím říct, že jsem byla příjemně překvapena. Ze začátku mi trochu dělalo problém s českým prostředím v knížce a s českými jmény, ale pak jsem se začetla a už mi to tak divné nepřišlo. Kniha se čte moc pěkne. Děj krásně odsejpá, hlavní hrdinové jsou super a čtenář se i párkrát pořádně zasměje. Knihu bych doporučila spíše mladším ročníkům, přece jen hlavní hrdince je 19 let a chodí na vysokou školu. Ale i tak jsem si čtení moc užila a i zavzpomínala na svoje léta na vysoké. Toto určitě není poslední kniha, kterou si od autorky přečtu.

Lidska_ctecka
10.03.2022 5 z 5

Drahouškové,
tato kniha asi nebude úplně pro každého, ale pro mě byla jako dělaná. Potřebovala jsem nějakou oddechovku, co se čte sama. Navíc mě vždy baví, když jsou postavy "nucené" spolu být. (Špatně použité slovo, ale nechci nechávat spoilery. I když tady by to asi vůbec nevadilo). Pokud nečekáte velké dějové zvraty a nevadí vám, že pravděpodobně odhadnete konec, moc doporučuji. Hlavní hrdinové mě moc bavily.
P. S. Hlavní hrdina je asi nejlepší "nefantasy" kluk/muž co jsem za poslední dobu četla. (Proto ta poslední hvězdička). Gentleman, vtipný, rozumný... Pak mají mít holky reálné požadavky u svých drahých poloviček.. : )

Karola050716
03.03.2022 2 z 5

Bože to byla taková kravina naivní, že kdybych u toho nebyla čerstvě po porodu a nebyla fyzicky neschopná chápat složitější zápletky, tak bych tu knížku vyhodila oknem :D

Ralemo
28.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Za mě osobně o něco lepší než Hacker, každopádně velice čtivý a hezký příběh. Super prostředí vysoké školy.

Nikol byla velice sympatická dívka s velkou zálibou ve čtení, která byla ublížená po slovech Luka, tak se snažila o to ho vyprovokovat. Luke byl sympaťák, fešák s dobrým stylem pro humor, který si stál za tím, že pro něj jsou ty pravé blondýnky s modrýma očima, ale to bylo jen na oko. Při osudovém setkání s Nikol, byla mezi hlavními hrdiny jasná chemie a i přes malé tajemství Luka, který se snažil otci dokázat, že je lepší než si o něm myslí. Si s Nikol při společném bydlení padli do oka a naprosto jim to klapalo, proto i přes lež, kterou Luke před Nikol tajil se jim nakonec povedlo jejich vztah zachránit.

Moc hezky, lákavě a zajímavě byla kniha napsána, nešlo se odtrhnout.

Murasaki
19.02.2022 3 z 5

Knihu jsem začala číst a trvalo mi, na můj vkus, extrémně dlouho, než jsem se dostala přes prvních 50 stran. Vůbec se mi do čtení nechtělo. Možná pro mě už nejsou dělané tyhle naivní sladké romantické knihy. Každopádně, když jsem se dostala přes prvních 50 stran, začalo mě čtení celkem bavit a nakonec jsem zbytek knihy přečetla velmi rychle.
Možná jsem už namlsaná těžší a propracovanější literaturou a z téhle knihy bych byla nadšená možná tak ještě na střední, kdy mé představy o životě byly stále dost naivní.
V knize byla spousta nelogičností, nesmyslů, občasné chování hrdinů si dost protiřečilo, spousta věcí se opakovala, o chybách ani nemluvím. Ale když to vezmu kolem a kolem, tak pro mladší a velmi nenáročné čtenáře je to velmi pěkná kniha.

AloneJane
16.02.2022 3 z 5

S klidným srdcem mohu říct, že je o opravdu oddychové čtení, sice je děj předvídatelný, ale i tak jsem se párkrát i zasmála.

margareth1189
10.02.2022 1 z 5

Tahle kniha se mi špatně hodnotí, protože jsem nerada zlá a u českých autorů je to tak nějak důvěrnější.
Začala bych tím, že příběh měl zůstat ještě pár let v šuplíku.
Setkala jsem se s pravopisnými chybami (mě/mně) i stylistickými chybami a opakováním slov i celých frází („nejsem ten typ“). Mnohdy mě dost iritovaly krátké úsečné věty, někdy text nedával smysl. To mi čtení hodně znepříjemňovalo.
Moc tomu nepomohly ani zjevné nelogičnosti, věčné chyby, nedotažené charaktery či pozadí. Postavy se dost často chovaly naprosto nelogicky a proti svým vlastnostem, zvlášť u hlavní hrdinky to bylo hodně patrné.
Celkově to podle mě není text na vydání.
Pokud jde o děj, klišé mi asi tak nevadí, předvídatelnost bych taky zkousla, ale když se to přidá k tomu všemu ostatnímu, je zle.
Po realitě ani stopa, bohužel. Navíc na mě z celého příběhu čiší cosi jako snaha o světovost a bombastičnost (jména atd.), vyznívá to ale spíš úsměvně.
Ale abych jen nektitizovala, autorka umí hezky pracovat s chemií a navzdory všem výtkám, je text poměrně chytlavý a čtivý.