Knihkupkyně

Denver, 1962: Kitty Miller se smířila se svým jednotvárným samotářským životem. Miluje knihy a s kamarádkou Friedou si založily knihkupectví. Je ráda, že má plnou kontrolu nad svým životem. Když nechce do práce, nemusí jít, nikomu se nemusí zodpovídat. V jejím životě byl jen jeden muž, lékař Kevin, ale nefungovalo jim to tak, jak Kitty doufala.

Denver, 1963: Katharyn Andersson je vdaná za Larse, lásku svého života. Mají krásné děti, velký elegantní dům a spoustu přátel. Prostě všechno, po čem Kitty Miller toužila. Ale Katharyn existuje pouze tehdy, když Kitty spí...

Kitty je přesvědčena, že tyto sny jsou prostě jen kvůli její hyperaktivní představivosti. Ale s každou další nocí se lákavý Katharynin život stává stále více reálnější. Může si Kitty vybrat, který život chce? A pokud ano, jaká bude cena za to stát se Katharyn?

Hranice mezi těmito dvěma světy se Kitty začínají rozmazávat. Dokáže ještě rozlišit, co je skutečné a co jen představa?

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/361144/knihkupkyne-XZa-361144.png 3.986
Literatura světová, Pro ženy, Historie
Vydáno:, Omega

The Bookseller: A Novel (2015)

Počet stran:320
Jazyk vydání:český
Překlad:Martina Valentová
Autor obálky:Jiří Miňovský
Vazba knihy:pevná / vázaná s přebalem
ISBN:978-80-7390-708-2

Kniha Knihkupkyně

Aghatte

První polovina super, líbilo se mi, jak si říkala, "to se mi děje?, no, tak to je jedno, co řeknu", ta bezstarostnost, ta nereálnost, ten sen.... Těšila jsem se, co se jí bude zdát. Pak jsem začala tušit, že úžasný život na zámku po boku milujícího (posvěcené zázračným seznámením a záchranou života) je ten pravý, a přestalo to mít grády. Měla jsem ji raději jako skromnou starou pannu, než úžasnou matku. Ale bylo to čtivé, sympatický jazyk, originální nápad,ve vlaku se zpožděním jsem to přečetla, a jak jsem za knihu byla ráda!
A hlavně tam je zásadní ta myšlenka, se kt. se naprosto ztotožňuji - člověk nemůže mít všechno a všechno má své stinné stránky. I ráj. A člověk se nemůže vrátit a začít znovu, nemáme další šance. Proto je aktuální žít teď a tady. minulost nezměním a budoucnost nemusí přijít. Důležitý je dnešek!

MartinaPri

Nenáročná oddechovka, ale velmi čtivě napsaná. Líbí se mi doba do které je děj zasazený, je zajímavé číst a porovnávat jak se žilo na přelomu 195x/196x v Denveru a u nás. Kniha v podstatě ze života o tom, jak je potřeba se vypořádat se situacemi, které nám osud předloží a jak by to dopadlo, kdyby jsme se rozhodli jinak.

muchomurka

Ze začátku jsem se bála, že mě knížka nebude bavit. Děj, který se odehrává v roce 1962/1963? To mě nelákalo. Nedovedla jsem si představit, že hlavní hrdinka nebude moci využívat moderní technologie, které nyní běžně máme. Ale kupodivu mi to nevadilo. Naopak, děj byl čtivý a já hltala stránku za stránku. Sice jsem to, jak to asi je, správně tipla za půlkou knížky, ale co už.
Když o tom přemýšlím, tak mi teď nedává úplně smysl to, jak reagovala, když se poprvé probudila v šalvějové ložnici a některé její myšlenkové pochody, ale ve výsledku mi to nevadilo.
A velmi mě překvapilo, jaké bylo povědomí o autismu, jak se s tím hlavní hrdinka snažila vyrovnat a nějak to zvládnout, to bylo celkem drsné. Jsem moc ráda, že měla po boku Larse. To je chlap k nezaplacení. A i přes všechny rány osudu, kterým musela Katharym čelit, se mi líbilo, že to dopadlo dobře.

Šmoulinka1980
02.12.2018

Tak z tohoto příběhu jsem byla nadšená. Byl velmi hezky napsaný a moc dobře se mi četl. Doslova jsem při čtení žila s hrdinkou její dva životy a to se mi příliš často nestává. Čtení bylo až do konce záhadné a vlastně příběh neskončil úplně podle mých představ, nicméně za mě velké doporučení spíše tedy 'nenáročnému' čtenáři :-).

JankaV80
31.10.2018

Kniha mě ze začátku chytla, ale někdy okolo 120 stránky se to všechno zlomilo. Děj mi připadal rozvláčný, neměl žádný pořádný spád, ... :-( A tak jsem knihu nakonec "dočetla" pomocí přeskakování stránek a vyhledávání dějových zvratů, které byly zásadní. Od knihy, která má hodnocení 78%, jsem očekávala daleko víc, je mi ale jasné, že tohle je kniha, která osloví velký počet žen.

Danago
15.10.2018

Mě se knížka líbila moc. Je poutavá a moc dobře se čte. Dva životy, který je skutečný a který je jen vymyšlený?

Mufka
01.10.2018

Asi jsem ji měla raději jako Kitty, ale to už je věc názoru :-) Jinak je kniha psaná poutavě.. :-) Co mě na samotném konci knihy zarazilo je medailonek o autorce, kde je napsáno, že kniha Knihkupectví snů je její první román.. :-) Název Knihkupectví snů by se mi hodil vzhledem k obsahu lépe, ale tak.. co už :-)

Mahuleno
15.09.2018

Kniha o dvou životech, psaná v ich formě. O dvou životech, ne v v tom smyslu, jak je toto spojení běžně chápáno. Skutečně dva životy, které prožívá hrdinka románu Kitty či Katharyn, takže nejenom ona sama, ale ani čtenář neví, který je vlastně skutečný, a který sní. Asi v polovině se skutečnost překlápí a spolu s Kitty je čtenář zmaten. A závěr - to je to, co mi trochu vadilo. Vlastně to nebylo zcela jasně vyřešeno, rozluštění šlo tak nějak do ztracena. Čekal jsem nějaký jasnější, snad efektnější konec. Možná proto jsem čtení zrychloval, zvědav na řešení. Bohužel jsem měl pocit, že ani autorka nepřišla na to, jak tuto zápletku vyřešit uzavřít. Akcentací mateřských citů ve druhé polovině je možná kniha zaměřena zaměřena více na čtenářky, nicméně se mi líbila a četla se dobře. Líbil se mi nápad - centrální motiv dvou paralelních životů. Jednu hvězdičku z hodnocení jí ubralo podle mne nedořešené rozuzlení.

knihkupectví knihovníci romantika rodina

Cynthia Swanson