Knihkupectví pana Livingstona

Knihkupectví pana Livingstona https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480520/bmid_knihkupectvi-pana-livingstona-TkR-480520.jpg 4 119 37

​Mladá archeoložka Agnes Martíová se z rodné Barcelony přestěhovala do Londýna v naději, že najde práci v jednom z britských archeologických muzeí. Když se však po několika měsících neúspěšného hledání chystá zklamaně vrátit domů, při melancholické procházce čtvrtí Temple zabloudí do útulného knihkupectví Moonlight Books. Bručounskému majiteli Edwardu Livingstonovi se bystrá dívka ihned zamlouvá, a tak ji zaměstná jako svou pomocnici. Třebaže se Agnes nevzdává svého archeologického snu, brzy propadá kouzlu onoho obchodu i jeho stálých návštěvníků, jako je přemoudřelý chlapeček Oliver Twist, horlivá čtenářka paní Dresdenová, mlčenlivý spisovatel píšící ve světle modré lampičky nebo Edwardova sympatická přítelkyně, nakladatelka Sioban, a zjišťuje, že Edward není zas takový misantrop, za jakého se vydává. Poklidný každodenní život knihkupectví však naruší krádež – drahocenný deník Edwardova předka zničehonic zmizí a Agnes se obává, že podezření padne na ni. A když se navíc vyšetřování ujme pohledný inspektor John Lockwood, archeoložka přijde o poslední zbytky klidu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Metafora

La librería del señor Livingstone , 2017

mynonka
12.05.2022 5 z 5

Tohle byla opravdu dokonalá odpočinková četba. Vlastně se jedná o úplně obyčejný příběh, plný přátelství, lásky, dobrých skutků a knih. Hrozně mě bavilo dohledávat ilustrátory, knihy i místa v knize zmíněná. Jestli bych chtěla někdy žít v knize, byla by to tato.
Jediné mínus je, že jsme se nedozvěděli křestní jméno R. Cadwalladera.

Knižní střípky
18.04.2022 3 z 5

Mám moc ráda odpočinkové knihy s knihomolskou tématikou, a proto jsem byla velice zvědavá na tento kousek z edice 7lásky. Atmosféra knihkupectví byla opravdu kouzelná, úplně jsem se tam viděla, jak sedím v křesle a pod lampičkou si čtu nějakou krásnou knihu. Postavy mi byly rovněž velmi sympatické, nějak zásadně mi nevadil ani přehršel odkazů na různá literární díla, ale musím uznat, že jich tam bylo opravdu hodně, v tomto směru bych se spíše řídila heslem – méně je někdy více. Je to takové miloučké čtení, kde se to knihami opravdu hemží, hodně toho čtenář pozná i z Londýna díky různým procházkám. Nicméně plný počet bohužel dát nemůžu, styl, kterým byla kniha napsaná mi místy vadil a docela čtení drhlo.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

medlovice
10.04.2022 5 z 5

V této knize chci žít.
Vstoupit do knihovnictví a ucítit vůni knih. Zvonky zacinkají a můžu si posedět u modré lampičky, dívat se na hvězdy přes pyramidové okno , dát si čaj v oddělení romantiků ,snít a číst. Není tu žádné zlo, žádná negativní postava a krom jednoho nedorozumění jen všechno pozitivní. Na novou holku až ze Španělska jsou všichni milí a nápomocní , má dobrou a věrnou kamarádku , najde lásku , tak silnou, že si s ní neví rady a žije v Londýně, který díky této knize můžeme projít s ní. Číst si s živým Oliverem Twistem . Nabídnout knihu paní v trepkách. A lék na všechno je horký čaj.
V této knize chci žít , kdo se přidá ?

Astarael
29.03.2022 3 z 5

Po této knize jsem sáhla, protože anotace vypadala velmi slibně. Postavy, prostředí i atmosféra byly podle očekávání skvělé, četba mi plynula rychle, protože nemám nic proti popisům a Londýn, literaturu i dějiny mám ráda. Knihkupectví bylo velmi poeticky vykresleno a bylo pěkné si ho představovat, i když tentýž popis se objevil zbytečně mnohokrát, abychom náhodnou nezapomněli, že je tam dřevěná podlaha a kovové zábradlí. Je ale škoda ten chudý děj. Autorka odkazuje na mnoho pěkných děl minulosti i současnosti. Kdyby byla její záhada aspoň zpola tak poutavá jako třeba v knihách o slečně Fisherové a současně si zachovala její hravý a oddechový ráz, ráda bych dala vyšší hodnocení. Takhle je to trochu jako dort pejska a kočičky, kam dali spoustu dobrých ingrediencí ale výsledek - alespoň za mě - není nijak skvělý.

alzbeta4340
27.03.2022 4 z 5

Trochu zasněná pohádka pro všechny knihomolky. Kromě odkazů na jiné literární skvosty také ukazuje krásy a zajímavosti Londýna. Příjemné až uklidňující čtení.

intelektuálka
01.03.2022 4 z 5

Pěkně sepsané vyprávění pro milovníky knih a anglického čaje ....

Londýn - a knižní obchůdek Moonlight Books - a zábavná partička lidí - počínaje panem Livingstonem, který má slabost pro ilustrace .... jeho přítelkyní Sioban a malým astronomem Oliverem....

A když se ve dveřích objeví bosonohá víla Agnes - osud tohoto knihkupectví se začíná naplňovat ....

Je to čtení pro zábavu - s náznaky anglického humoru - a spoustou literárních odkazů....

Kniha naplňuje poslání feel good literatury a je příjemným osvěžením ....

bookbug_cz
18.02.2022 3 z 5

Každý knihomol sní o čarovném knihkupectví. Hledáme zkrátka místo, kde se budeme cítit dobře, kde budeme trávit volný čas obklopeni stovkami knih a možná v něm nalezneme i nějakou tu dávku inspirace.

Agnes Martíová takovým knihomolem není. Vystudovaná archeoložka se vydává z rodné Barcelony do Londýna s jediným cílem – najít si práci v jednom z britských archeologických muzeí. To se jí ale daří velmi těžko, a tak nakonec přijímá nečekanou nabídku práce pomocnice v knihkupectví Moonlight Books pana Livingstona. Edward Livingstone je morous, ale v jádru velký dobrák. Jeho obchod je oázou klidu a nevyřčených přání. Prakticky každý den v něm tráví volný čas po škole malý Oliver, jehož matka právnička na něj nemá čas, u modré lampičky sedí spisovatel píšící svůj záhadný román a stálou zákaznicí je zde starší dáma, paní Dresdenová, která si velmi ochotně chodí pro zásoby různorodého čtení. Jednoho dne ale z obchodu zmizí deník Edwardova předka a dívka má strach, že podezření padne na ni. Edwardova přítelkyně Sioban ihned zavolá synovy své přítelkyně, který pracuje u policie, aby se vzácný deník vrátil zpět tam, kam patří. John Lockwood vpadne do knihkupectví jako velká voda. Svým příchodem zprvu vyděsí hned několik lidí včetně knihkupcova účetního. A do Agnes se zamiluje na první pohled.

Skvělá a slibná anotace však předčila celý další směr této knihy. Prakticky všechno zajímavé ihned vyzradila. V knížce se dále dozvídáme spoustu informací z historie, které mě ale místy nudily a občas je dokonce i přeskakovala. Květnatý styl psaní mě dost překvapil. Četlo se mi to těžce a i přesto, že má knížka pouhých 244 stran, dost mi trvalo ji přelouskat. Žádné zvraty tu nenajdete, kniha pluje svým jednoduchým tempem, takže já osobně dát plných pět hvězd nemůžu, ale třeba někoho z vás potěší víc.

tataboi
17.02.2022 5 z 5

Hezké čtení. Myslel jsem že se už knihy v duchu hesla, "Pojďte, budeme na sebe hodní" nepíší. V normálním světě mi to moc chybí.
Přeji hezké počtení...

Ivuska.09
04.02.2022 4 z 5

Ani tento román ze série 7lásky mě nezklamal. Milý, láskyplný, čtivý. Vystupují v něm postavy, které si zamilujete. Bavilo mě příjemné prostředí jednoho knihkupectví, jehož majitel dokáže svým zákazníkům najít vždy tu správnou knihu. A jeho rozhovory s nimi si obzvlášť užijete. Jsou úsměvné, ale také plné tipů na spoustu knih!

Mermaida
02.02.2022 4 z 5

Milé a příjemné čtení. Příběh na mě působil takovým kouzelným dojmem, líbilo se mi, že je plný knih a citací z nich. Postavy jsem si oblíbila, hlavně Agnes, Olivera a pana Livingstona.

mikika
02.02.2022 5 z 5

Roztomilé nejen vánoční čtení o krámku, který bych si přála znát a chodit si tam pro radu, (i když občas si u nás v knihovně připadám podobně jako pan Livingstone, když jedná s excentrickými zákazníky.)
Autorka otevřeně přiznává, že nemá žádné větší ambice, než tímhle feel-good románkem potěšit a vykouzlit úsměv na tváři, což se jí za mě splnilo vrchovatě.

knihomolkaJani
25.01.2022 2 z 5

Tak tohle asi nebyl úplně můj šálek čaje. Příběh obsahuje skvělé postavy, ale děj je poměrně nudný a zahrnuje mnoho zbytečných popisů.

bupilla
24.01.2022 5 z 5

Pre mňa dokonalá oddychovka, taký malý knižný skvost :)
Knižka je svojrázna, neobyčajná, napísaná prekrásnym spôsobom.
Atmosféra kníhkupectva, ach, priam som tam bola a nechcelo sa mi odísť :)
Svojské postavy s veľkými srdcami, obľúbila som si ich a nechcelo sa mi s nimi na konci knihy lúčiť.
Aj keď kvetnato napísaná, veľmi svižná a ťažko sa mi od nej odchádzalo.
Veľa, veľa odkazov na rôzne knihy - možno až priveľa, keďže neverím, že sa nájde čitateľ, ktorý ich všetky čítal a tým pádom asi každý pri čítaní tejto knihy pocíti trochu mrzutej nálady, že nie celkom rozumie tomu, čo práve číta :D Ale nevadilo mi to, jednoducho som čítala ďalej a nechala sa unášať príbehom, ktorý plynul naozaj pekne a všetko v ňom do seba zapadalo, všetko mi dávalo zmysel.
A často som sa usmievala aj schuti zasmiala. :)
Môžem len odporúčať všetkým knihomoľkám, ktoré majú chuť na vyslovene oddychový príbeh - anotáciu si ale nečítajte, bola by to škoda. ;-)

neubam02
22.01.2022 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila a ve finále musím bohužel říct, že mi vůbec nesedla.

Prosím, pokud se rozhodnete přečíst si tuto knihu, tak si rozhodně předem nečtěte anotaci, jinak si zcela zkazíte zážitek z knihy, neboť se tam nic víc nestane.

Milovníci Londýna a historie budou nadšeni, avšak na mě tam bylo až moc popisů různých míst a věcí.

V knize se zmiňuje hodně jiných knih. Většinu jsem nečetla, ale v jeden moment jsem si říkala, jestli je četla aspoň autorka. Protože každý, kdo četl a viděl film Sirotčinec slečny Peregrinové, tak ví, že je naprostý nesmysl, pustit si film a pak navázat tím, že půjdete číst druhý díl.

Kniha má pár ilustrací na začátku kapitol a co mě mrzí, že je to neustále ten stejný obrázek jako na obálce. Proč? Kdyby byl každý třeba jen malinko jiný, působilo by to lépe.

Kniha je opravdu hodně oddechová.

teratera
18.01.2022 5 z 5

Pokud potřebujte zahřát na duši, nebo si jednoduše odpočinout od toho všeho šílenství kolem nás, tak tohle je přesně ta knížka po které doporučuji sáhnout. Proležela jsem Vánoce s chřipkou a lepšího společníka jsem si nemohla přát. Londýn má pro mě obrovské kouzlo a bloumat jím s hlavní hrdinkou v dešti, větru a sněžení vybízí zachumlat se do velké šály a vyrazit objevovat vlastní město... no a samozřejmě se zatoulat do zapadlých kaváren a malých knihkupectví. Kniha je plná hřejivého tepla útulných míst, dobrot, horkých čokolád, moudrých lidí, poučení, nápadů na to co si přečíst, kam se příště v Londýně zajít podívat a hlavně přátelství a laskavosti. Nespočetněkrát jsem se přistihla jak se usmívám z toho jak se k sobě lidé v knize chovají, jak si nenápadně pomáhají a motivují se. Velké plus dávám za pouze lehkou romantickou linku, bylo jí tak akorát na můj vkus. Moje druhá kniha z této edice (ach ty obálky :) ) a opět jsme si sedly.

ivetdos
01.01.2022 3 z 5

Další odpočinková kniha přímo pro knihomoly.
V knize autorka často zmiňovala literární díla, o kterých jsem bohužel buď neslyšela, nebo jsem je nečetla, což mě dost mrzí, protože z knihy nemám takový zážitek, ovšem prostředí knihkupectví, knih, podzimního/zimního Londýna na mě dýchnul perfektně :) Romantická linka se mi líbila, ale popisy mi přišly trochu ploché, měla jsem problém se sžít s postavami, příběh mě úplně nevtáhnul, ale bavil mě.

Jako oddechovou jednohubku můžu doporučit, zvlášť pokud vás láká útulná atmosféra londýnského knihkupectví

Imor
31.12.2021 3 z 5

Kniha, která mě moc nepotěšila. Mám ráda příběhy, které se odehrávají v knihkupectví, ale v této knize mi po celou dobu čtení něco chybělo. Ten kdo má rád Londýn, tak toho určitě potěší procházky Londýnskými ulicemi, návštěvy parků a dalších zajímavých míst.

Londýn pro ženy španělská literatura romantika knihkupectví

Autorovy knížky

2021  81%Knihkupectví pana Livingstona