Knihkupec, který se přestal koupat

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Tragikomický román o knihkupci Jakubovi, do jehož staromládeneckého života zasáhne nežádoucím způsobem láska. Autor s kritickým ostnem líčí zlozvyky, pomluvy a předsudky maloměstského života.

https://www.databazeknih.cz/images_books/76_/76987/knihkupec-ktery-se-prestal-koupat-76987.jpg 3.716
Orig. název:

Bokhandlaren som slutade bada (1972)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Práce
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Knihkupec, který se přestal koupat

Přidat komentář
Koka
10.09.2013

Název knihy je tak zavádějící, že jsem byla nesmírně příjemně překvapena, o čem ten příběh vlastně je. Našla jsem tam pasáže, jak ze Zvonokos, dialogy jak z Rozmarného léta, epizody připomínající romantické příběhy o proradných potvorách, které před sňatkem utají svou pošpiněnou minulost, aby nabyly ztracenou počestnost.Zavádějící je však - a pořádně - i poslední věta zdejší anotace. Já jsem ten příběh vnímala především jako hold mužskému přátelství, které je tak osobitou kategorií lidských vztahů, že ženy údajně ani nejsou sto to pochopit, a jako poctu vědění, poznání, rozletu, které nám dávají knihy. doporučuji.

Dell
10.01.2013

Moc pěkná kniha, vtipná, smutná. I když se toho na Jakuba snese tolik, nezatrpkne a díky tomu celá knížka nevyznívá bezvýchodně. Pomluvy a škodolibost stojí proti přátelství, moudrosti a čistotě. Říznost proti kultivovanosti.
Cením si toho, když autor dokáže zachytit život s takovou barvitostí, nečernobíle, tak, jak tomu ve skutečnosti je.

Hombre
02.01.2012

Kniha je opět velmi zábavným vyprávěním se spoustou detailů z tehdejšího života, což dodává na věrohodnosti. Po velmi pomalém a klidném rozjezdu dostává vyprávění nečekaný spád a změní se nálada, takže v závěru už nepůsobí tak odlehčeně jako třeba Bombi Bitt a já.

Štítky

maloměšťáctví švédská literatura

Autor a jeho další knihy

Fritiof Nilsson Piraten

Fritiof Nilsson Piraten
švédská, 1895 - 1972

Kniha Knihkupec, který se přestal koupat je:

v Právě čtených2x
v Přečtených16x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených2x
v Knihotéce14x
v Chystám se číst18x