Kniha vějířů

Kniha vějířů https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/323541/bmid_kniha-vejiru-I4m-323541.jpg 5 7 3

Unikátní rukopis sbírky 120 japonských básní ilustrovaných v kartuších ve tvaru vějířů z konce 16. století je nejrozsáhlejším dochovaným originálem žánru tzv. knih vějířů (ógi no sóši) na světě. V roce 1906 ho přivezl ze své první cesty do Japonska český spisovatel a sběratel Joe Hloucha (1881–1957) a posledních šedesát let je opatrován ve Sbírce orientálního umění Národní galerie v Praze. Básně obsažené v rukopisu přeložila a do japonského literárního i výtvarného kontextu zařadila Helena Honcoopová, bývalá ředitelka Sbírky orientálního umění, ve spolupráci s Joshuou S. Mostowem, světoznámým odborníkem na starou japonskou poezii, a Makoto Yasuharou, japonskou badatelkou z tokijské univerzity Rikkyó.... celý text

Poezie

Vydáno: , Karolinum

Ógi no sóši / 扇の草子

knih-o-mol
21.03.2021 5 z 5

Geniální dílo na kterém si můžete procvičit čtení básní psaných štětcem přímo v originálním tvaru. Jednotlivé stránky jsou zobrazeny, básně očíslovány, jsou přepsány do čitelné podoby, společně s přepisem do latinky a překladem. Za pozornost stojí i poznámky a studie připojené ke knize vějířů. Ojedinelé dílo, podobně jako o 4 roky později vydaná sbírka 100 básní.

Lily28
03.09.2018 5 z 5

Nádherná a hodnotná kniha, autori si dali záležať na každom detile. Toto je klenot mojej malej knižničky :) Skutočná lahôdka pre milovníkov japonskej literatúry.

puml
08.04.2017 5 z 5

Po Právních systémech Dálného východu další krásná kniha, jak do obsahu tak grafického zpracování, z nakladatelství Karolinum. Doporučuji.

japonská poezie

Autoři knihy