Kniha stesku

Kniha stesku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177221/bmid_kniha-stesku-ioa-177221.jpg 4 7 1

Dnes již legendární dílo portugalské literatury 16. století si už po generace získává čtenáře jak svým obsahem, tak díky osobě autora, jehož život je opředen dohady a legendami. Kniha byla vždy vnímána jako cyklus příběhů o nešťastné lásce, k jehož literárním kvalitám přispívá zejména mistrné zobrazení ženských postav, venkovského prostředí a také originální poetický výraz. Literární badatelé toto dílo často spojují s novoplatonismem, gnosí, a dokonce i kabalou, v každém případě však zůstává silným svědectvím autora, který žil v pohnuté době neobyčejného pokroku a duchovního rozmachu, zároveň však stále se stupňující náboženské nenávisti.... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Argo

Menina e Moça , 1554

hellena1523
03.01.2020 4 z 5

Renesance byla, je a pravděpodobně vždy bude mou oblíbenou epochou, a tak snad i proto, jak je mi toto období blízké, tak se mi líbí díla vzniklá v této době.
Příběhy se mi moc líbily, byly krásné a oceňuji překlad, protože se velmi hezky četlo.

portugalská literatura

Autorovy knížky