Kniha sociologie

Kniha sociologie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/298383/bmid_kniha-sociologie-jQy-298383.jpg 4 10 3

Kniha sociologie vychází jako šestá ze série přehledových oborových publikací, určených pro nejširší veřejnost od úplných začátečníků až po pokročilé studenty a odborníky. Srozumitelně vysvětluje všechny velké myšlenky pozoruhodného a málo známého oboru společenských věd. Provází nás vývojem sociologie od počátků až do současné doby a v chronologickém řazení seznamuje s nejvýznačnějšími odborníky, myšlenkovými směry a teoriemi. Knihu doplňují diagramy, které krok za krokem zpřehledňují složité představy, klasické výroky, které usnadňují zapamatování sociologických myšlenek, a vtipné ilustrace.... celý text

Literatura naučná , Sociologie, společnost , Encyklopedie

Vydáno: , Universum (ČR)

Sociology Book

janka2000
30.06.2022 5 z 5

Skvělá kniha o sociologických teoriích. Dobrá pro laiky a pro začátky v oboru. Není to Giddens, ale také nabízí super přehled témat a oblastí, jež sociologie zkoumá.

kejty91
02.01.2018 4 z 5

Graficky je kniha velmi příjemně zpracovaná.
Obsahově se věnuje tématům, která jsou aktuální poslední pár desítek let. Nejedná se o popis společenských procesů v minulosti (což vítám - např. mcdonaldizace či disneyzace spoelčnosti). Dalším pozitivem knihy je i stručnost, přehlednost, krátké citace vystihující téma, kterým se daný autor zabývá a díla, jež autor k danému tématu napsal.
Ty, co se sociologii věnují asi tolik nepřekvapí tím, co obsahuje. NIcméně na osvěžení paměti je to dobrá nenáročná volba, která zaujme.
Negativem je pro mě nemožnost použít tuto knihu jako bibliografický zdroj do odborných textů.

antuka
27.06.2017 4 z 5

Tak konečně má i sociologie Mojí první obrázkovou encyklopedii sociologie. Není tam všechno a spousta toho, co tam je, je tam divně. Ale v Mojí první obrázkové encyklopedii světa taky nebyl celý svět a ten co tam byl, tam byl mnohdy divně. Takže, jak říká můj táta, v zásadě nejsem proti. Akorát mě lehce mrazí z pomyšlení, co by na to řekli Adorno, Marcuse, Fromm...

Kniha Kniha sociologie je v