Kniha o Kosti

Kniha Kniha o Kosti

engelbert
31.05.2020

Za knížkou vidím obrovské množství piplavé práce, kterou bohužel málokdo dokáže ocenit. Nic lepšího k objasnění feudálních vztahů mezi panstvem a poddanými jsem nečetl. Mám však dojem, že dnes to málokoho zajímá.

Buchtolap
04.02.2020

Pro mě vcelku nezáživné čtení. Trošku chytlavější mi přišly poslední 4 kapitoly z první části že všech tří. Díky bohu jsem víc číst nemusela. Ale kdybych si mohla vybrat, zda číst či nečíst, vyberu si druhou možnost a raději se kouknu na historii Kosti přímo na stránky hradu...

Moiseiwitsch
11.01.2020

Rozhodně zatím nejpůsobivější Pekařovo dílo, které jsem přelouskal. Doporučuji navštívit hrad a okolí osobně. Pekař prošel moře archiválií, aby tuto knihu sepsal a povedlo se mu to nadmíru dobře - je to takový pokus o mikrohistorii - dle mého soudu zdařilý.

Mikino00
25.10.2015

Přečetl jsem jen první díl ze dvou, který by se dal nazvat životem na zámku. Pekař ve své nadčasové knize umě kombinuje různé druhy pramenů (korespondence, hospodářské záznamy, soudní agendu, aj.) a vytváří ucelený pohled na život na hradu Kost (případně zámku Humprecht) a na osoby bezprostředně spjaté s hradem. Je to vlastně jakési vyprávění, velice čtivé, o vrchnosti, osudech panství za třicetileté války a nakonec i o samotném hradu.